Strona główna » Zdrowie » Tatuaż na bliźnie po cesarce – czy można bezpiecznie ukryć bliznę po cięciu cesarskim?

Tatuaż na bliźnie po cesarce – czy można bezpiecznie ukryć bliznę po cięciu cesarskim?

tatuaż po cesarce

Tatuaż ukrywający bliznę po cesarskim cięciu to piękna rzecz. Dla wielu z nas tatuaże są ważnym sposobem wyrażania siebie. Tatuaże po cesarce mogą być bardzo wzmacniające i często mają specjalne znaczenie, symbolizując chwilę ważną chwilę w życiu. 


Tatuaż na bliźnie po cesarskim cięciu

Po cesarskim cięciu oprócz niezbyt atrakcyjnie wyglądającej bliźnie najprawdopodobniej u matki mogą pojawić się jeszcze rozstępy, które mogą osłabić jej pewność siebie.

Tatuaże wykonane na bliźnie po cesarce mogą często pomóc kobietom odzyskać swoje ciała po zmianie tak znaczącej, jak wprowadzenie maleńkiego człowieka na ten świat, co, nawiasem mówiąc, jest nie lada wyczynem. Tatuowanie blizn po cesarskim cięciu może pomóc kobietom upamiętnić i świętować podróż, jaką była ciąża. Mogą również być celebracją nowej roli, która jest jednocześnie wprowadzana w życie kobiety, bycia matką.

Wymyślenie idealnego wzoru, aby je owinąć lub sprawić, by były mniej zauważalne, jest bardzo kuszącą propozycją. Ale zanim zagłębimy się w artyzm, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Chociaż możliwe jest tatuowanie na większości blizn, jest to trudniejsze niż tatuowanie na skórze bez blizn. Dlatego ważne jest, aby korzystać z usług doświadczonego tatuatora, który czuje się komfortowo tatuując bliznę lub wcielając bliznę w projekt tatuażu.

Jeśli zastanawiałaś się nad zakryciem blizny po cesarce tatuażem, pomocne może być zapoznanie się z tym procesem. Pomoże Ci to podejmować najlepsze decyzje dla Twojego ciała.

Przeczytaj także: Jak dbać o bliznę po cesarskim cięciu?

Czy można tatuować brzuch po cesarskim cięciu?

Rozstępy i inne blizny na brzuchu, takie jak po cesarskim cięciu lub operacji, mogą być pokryte tatuażami – ze względu na precyzyjne nacięcia, które pozostawiają minimalne blizny.

Pamiętaj tylko, że wraz z powiększaniem się lub kurczeniem brzucha, tak samo będzie z tatuażem. Jeśli planujesz zajść w drugą ciążę lub dużo schudnąć, możesz wstrzymać się z tatuażem na brzuchu do czasu porodu lub utraty i powrotu do wagi.

Czy tatuaż na bliźnie po cesarce bardziej boli?

Zacznij od tego jak się czujesz, gdy tylko dotykasz blizny – czy dotykanie jej jest bolesne lub nieprzyjemne?

Każde ciało jest inne, będziesz potrzebowała przyzwoitej tolerancji na ból, aby znieść tatuaż, zwłaszcza na tak delikatnym obszarze. Dlatego niektórzy ludzie odczuwają duży dyskomfort podczas robienia tatuażu, a inni nie.

Jednak z reguły tkanka bliznowata jest bardziej bolesna w przypadku tatuażu niż skóra bez blizn. A w niektórych przypadkach może to być bardzo bolesne.

Eksperci twierdzą, że ból spowodowany tatuowaniem blizny jest powszechny, szczególnie u osób, których blizny spowodowały uszkodzenie tkanki lub pewien ucisk nerwów.

Blizny, które są głębokie lub duże, będą również bardziej bolesne podczas tatuowania. Tatuowanie na łagodnych bliznach jest łatwiejsze i nieco mniej bolesne, ponieważ są to mniejsze blizny, które w większości leżą płasko na skórze i pozostają w granicach starej rany.

tatuaż na bliźnie po cesarskim cieciu

Kiedy zdecydować się na tatuaż po bliźnie cc ?

Blizna po cesarce może być gruba i czerwona o wypukłym, zaokrąglonym i nieregularnym kształcie. Czasami blizna odbudowuje się długo po początkowym urazie lub rozprzestrzenia się poza granice rany.

bliznowiec po cesarskim cieciu

Jeśli masz lub masz skłonność do bliznowców, istnieje większe prawdopodobieństwo, że tatuaż po cc, który zakryje bliznę, pogorszy znacznie jej wygląd. Należy, także uważać na występujące zrosty po cesarce. Jeśli chcesz zakryć nowo powstałą bliznę keloidową po cesarskim cięciu, odczekaj co najmniej rok, aż całkowicie się zagoi.

Nawet jeśli zdecydowałaś się, aby wytatuować bliznę po cesarskim cięciu – pamiętaj, że musisz dać swojemu ciału odpowiedni czas na wygojenie się po porodzie. Poza tym nie możesz zrobić sobie tatuażu, jeśli aktywnie karmisz piersią.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie i przygotowanie skóry na zmianę, wymagany jest minimalny roczny czas oczekiwania. Uważa się, że do pełnego zagojenia blizny potrzeba 18 miesięcy. Lepiej skonsultować się z dermatologiem, zanim przejdziesz do tatuażu.

Czym jest blizna keloidowa powstała po cesarskim cięciu?

Keloid to blizna, która rozszerza się poza granicę pierwotnego urazu i rozwija się w narośl. Rzadko na podrażniającej tkance bliznowatej może pojawić się bliznowiec po tatuowaniu.

Pamiętaj tylko, że tatuaż na bliznę po cięciu cesarskim – może nie do końca sprawić, że całkowicie zniknie pod tuszem. Jeśli marzysz o tym, aby blizna po cc była mniej widoczna, możesz rozważyć konkretne procedury medyczne. Miejscowe kremy na blizny, przeszczepy skóry, igłowanie skóry i zabiegi światłem LED są uważane za dość skuteczne.

Porozmawiaj z lekarzem lub specjalistą medycznym, aby dowiedzieć się, jakie opcje są dla Ciebie najlepsze.

Regeneracja skóry po wykonaniu tatuażu po cesarce

Miej oko na tatuaż i pamiętaj, że tatuaż na bliźnie po cesarce goi się znacznie dłużej niż ten, który jest wykonany na jakiejkolwiek innej części ciała. Tatuaż ma również tendencję do większego puchnięcia na części pokrytej bliznami w porównaniu z normalną, nieuszkodzoną skórą.

Po prostu upewnij się, że dasz wystarczająco dużo czasu na wygojenie tatuażu.