Strona główna » Dzieci » Dlaczego samochody na akumulator to idealny prezent dla dziecka?

Dlaczego samochody na akumulator to idealny prezent dla dziecka?

samochód na akumulator

Dawniej dziewczynki bawiły się lalkami, a chłopcy małymi autkami z plastiku. Dziś prezenty i zabawki, które dostają dzieci, znacznie się zmieniły, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze i bardziej realistyczne autka i motory na akumulatory. Pojazdy na akumulatory są coraz bardziej przystępne cenowo i zyskały ogromna popularność. Czy to faktycznie dobry prezent dla dziecka?

Samochody na akumulator – zalety

Od kilku lat producenci robią wszystko, by ich samochody na akumulator dla dzieci były bardziej dopracowane, wytrzymałe i bezpieczne. Jest to doskonała forma rozrywki, ale zarazem skutecznie rozwija umiejętności poruszania się autami po drodze, wśród przechodniów. Oczywiste jest, że kierowanie pojazdem wymusza na dzieciach przede wszystkim skupienia, ale również precyzji. Maluch może nauczyć się koordynacji ruchowej, hamowania i przyspieszania. Rozwój umiejętności to nie jedyna zaleta posiadania auta na akumulator. Inną kwestią jest bezpieczeństwo. Nie powinniśmy się o nie martwić, gdyż są one tak zaprojektowane, by minimalizować ryzyko wypadków.

Samochód na akumulator to idealny prezent dla dziecka, jeśli chcemy, aby nauczyło się samodzielności i odpowiedzialności. Maluch musi dopilnować, by autko było naładowane i czyste, to nauczy go, że o swoje rzeczy trzeba dbać. Poza tym dziecko może spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, co wpływa na lepszy nastrój i poprawę kondycji. Każde auto na akumulator na pewno spełni oczekiwania dzieci i rodziców i dostarczy im wiele godzin wspaniałej zabawy.

Samochody na akumulator dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Podczas poszukiwań odpowiedniego auta na akumulator na prezent dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim wiek dziecka, dla którego chcemy je kupić. Drugim z nich jest moc, zważając na to, po jakim terenie będzie poruszało się nim nasze dziecko. Pozostałe informacje, które powinny nas zainteresować, dotyczą pasów bezpieczeństwa, zdalne sterowanie, ograniczniki prędkości i stabilna konstrukcja.

Bardzo ważne są również aspekty techniczne, pojemność akumulatora jest istotna, ponieważ im ona większa, tym dłużej dziecko będzie mogło bawić się nową zabawką. Tak czy inaczej, dla dzieci najważniejszy jest desing, to one powinny decydować o kolorze i modelu, warto je więc zapytać o zdanie.

Auto na akumulator dla dziecka – dodatkowe funkcje

Auto na akumulator samo w sobie jest bardzo atrakcyjnym prezentem dla każdego dziecka, jednak wiele modeli ma dodatkowe funkcje, które sprawiają, że są one atrakcyjniejsze i funkcjonalniejsze. Niektóre z nich to między innymi dźwięki świetlne, regulowana kierownica, zdalne sterowanie przez rodzica, radio, pojemniki na bagaż, panel multimedialny, skrzynia biegów, blokada drzwi, siedzenie dla współlokatora, światła Led oraz dodatkowa bateria. Zazwyczaj optymalny czas jej ładownia to około 10 godzin, podczas gdy zabawa na jednej może potrwać maksymalnie 2 godziny. Dlatego też dodatkowa bateria, która będziemy mogli wymienić, może być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy malec nie chce przerywać zabawy.

Auto na akumulator dla dzieci – cena

Auta na akumulator dla dzieci to hit prezentowy! Jednak należy mieć na uwadze, że jeśli chcemy je kupić, musimy liczyć się z nie małym wydatkiem. Ceny zależne są od kilku czynników. Przede wszystkim pierwszym z nich jest wielkość pojazdu, a dodatkowym na przykład moc lub pojemność akumulatora. Jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający klientami, to zmieścimy się w kwocie 1000 zł. Jeżeli natomiast zależy nam na miejscu dla pasażera i innych dodatkowych funkcjach to kwota waha się od 1300 zł do 1700 zł. Niezależnie od tego, ile zapłacimy za auto na akumulator dla malucha, możemy mieć pewność, że dziecko będzie zachwycone takim prezentem. Szeroki wybór pojazdów zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek sprawi, że również rodzice będą mieli niemałą uciechę.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://auteczka.net/