Strona główna » Materiał zewnętrzny » Dużo podróżujesz z dzieckiem? Podróżny podgrzewacz do butelek to świetny wybór

Dużo podróżujesz z dzieckiem? Podróżny podgrzewacz do butelek to świetny wybór

podróżny podgrzewacz do butelek

podgrzewacz do butelek dla dzieci

Przenośny podgrzewacz do butelek to propozycja dla rodziców, którzy często podróżują z dzieckiem. Dzięki niemu maluszek może zjeść ciepły posiłek bez względu na okoliczności. Podróżny podgrzewacz do butelek jest niewielki, z wyglądu przypomina termos i podobnie jak on doskonale utrzymuje ciepło podgrzanego posiłku. Dlaczego jeszcze warto mieć podgrzewacz do butelek?

Czym jest podróżny podgrzewacz do butelek?

Podróżny podgrzewacz do butelek to przenośna i uproszczona wersja standardowego podgrzewacza. Podobnie jak klasyczny podgrzewacz, model samochodowy zasilany jest na prąd elektryczny. Urządzenie podłącza się do gniazdka zapalniczki samochodowej. Podgrzewanie rozpoczyna się automatycznie, bez konieczności postoju i użycia wody, dlatego korzystanie z podgrzewacza elektrycznego jest bardzo komfortowe.

Drugim rodzajem podgrzewacza podróżnego jest podgrzewacz bezprzewodowy, który nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania, ale należy wypełnić go wodą.

podgrzewacz do butelek cyfrowy timer chicco digital
Podgrzewacz do butelek z cyfrowym timerem Chicco Digital

Funkcje podróżnego podgrzewacza elektrycznego

Elektryczny podgrzewacz do butelek samochodowy i podgrzewacz bezprzewodowy to urządzenia niezwykle przydatne podczas dalekich podróży. Są niezastąpionymi pomocnikami rodziców, którzy często przebywają w trasie z dzieckiem.

Przenośny podgrzewacz jest bardzo lekki, więc łatwo go ze sobą wszędzie zabrać. Podgrzewacze samochodowe zapakowane są w termoopakowania z uchwytem na rzepy, dzięki czemu można je przymocować do wózka, torby czy plecaka.

Jak mówi nam specjalista sklepu BabyBoom.net.pl:

– Do funkcji samochodowych podgrzewaczy do butelek zalicza się nie tylko podgrzewanie mleka w butelkach, ale i słoiczków z gotowym posiłkiem. Szybki podgrzewacz do butelek może przygotować pokarm w 30-40 minut. Podgrzewanie odbywa się stopniowo, aby nie doszło do utraty cennych wartości odżywczych mleka. Podgrzewacz utrzymuje temperaturę przez godzinę od zakończenia podgrzewania.

Podgrzewacz do butelek bezprzewodowy charakteryzuje się nieco innymi właściwościami. Wystarczy wlać do niego gorącą wodę i umieścić butelkę z pokarmem. Można podgrzewać mleko kobiece, mleko modyfikowane i inne rodzaje pokarmu.

Posiłek zostaje ogrzany w zaledwie kilka minut. Podgrzewacz do butelek utrzymujący temperaturę nawet do 6 godzin, a na dodatek urządzenie, które nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania to akcesorium niezwykle przydatne podczas podróży.

podgrzewacz do butelek chicco
Podgrzewacz do butelek jest kompatybilny z butelkami i z większością słoiczków dla dzieci dostępnymi w sklepach

Przenośny podgrzewacz do butelek — bezpieczeństwo i wygoda

Z samochodowym podgrzewaczem do butelek ciepłe mleko można mieć na zawołanie. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybrany podgrzewacz jest bezpieczny?

Przede wszystkim na tworzywo, z którego urządzenie zostało wykonane. Produkt nie powinien zawierać bisfenolu A (BPA) ani innych szkodliwych materiałów.

Co jeszcze decyduje o bezpiecznym użytkowaniu? M.in. wbudowany system chroniący przed przegrzaniem, za który odpowiada termostat. Istotna jest także dobra izolacja. Zastosowanie nieprzepuszczalnych materiałów pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury podgrzewanych posiłków, a jednocześnie chroni przed wyciekami.

Kompatybilność z butelkami dziecięcymi

Wygodę użytkowania zapewnia kompatybilność podgrzewacza z różnymi rodzajami butelek dziecięcych. Niektóre modele podgrzewaczy umożliwiają podgrzewanie nawet kilku butelek jednocześnie.

Istotną zaletą podgrzewaczy jest także łatwość utrzymania w czystości.

Podgrzewacze samochodowe wystarczy wyciągnąć z materiału podgrzewającego, a następnie umyć wodą z mydłem. Na koniec naczynie należy opłukać i odstawić do wyschnięcia. Do odkamieniania można użyć octu winnego. Po wlaniu octu dokładnie potrząsa się naczyniem, następnie ocet wylewa i dokładnie opłukuje pojemnik wodą.