Strona główna » Materiał zewnętrzny » 5 oryginalnych pomysłów na prezent dla bliźniaków – pierwsze odwiedziny

5 oryginalnych pomysłów na prezent dla bliźniaków – pierwsze odwiedziny

m prezenty dla bliźniaków

prezent dla bliźniaków

Podarowanie upominku dla dziecka podczas pierwszych odwiedzin to obowiązkowy element wizyty. Zazwyczaj są to niewielkie, symboliczne drobiazgi, takie jak ubranka. Co jednak, jeśli pragnie się ofiarować coś niebanalnego, a w dodatku maluchy to bliźniaki? Poniższe pomysły sprawdzą się idealnie.


1. Gniazdo dla bliźniąt

Bliźnięta to podwójna radość dla rodziców, która wiąże się też z koniecznością zakupu podwójnej wyprawki. Można to nieco ułatwić swoim bliskim, ofiarując prezent dla bliźniaków, który będzie użyteczny. A właśnie takie jest gniazdo „kokon” dla bliźniąt. Jest to materac z wysokimi brzegami (które dodatkowo ściąga się sznurkiem), tworzący bezpieczne miejsce do snu, rekreacji oraz pierwszych zabaw. Gniazda dedykowane bliźniętom posiadają większy rozmiar, a także są wyposażone w podłużną poduszkę, którą można oddzielić od siebie dzieci.

2. Body z zabawnymi napisami

Kupno odzieży to bardzo dobry pomysł na pierwszy prezent dla maluszków. Noworodki trzeba przebierać po kilka razy dziennie, a także bardzo szybko wyrastają z ubranek, dlatego rodzice pociech zawsze są wdzięczni za każdy, dodatkowy komplet niemowlęcej odzieży. W przypadku prezentu dla bliźniaków doskonale sprawdzi się body z zabawnymi napisami, takimi jak „kopiuj – wklej”, „twin 01 i twin 02” czy „double-trouble”.

body dla niemowląt prezent

Można także zdecydować się na cały zestaw wyprawkowy – ze śpioszkami, skarpetkami i czapeczkami. Należy przy tym pamiętać, że odzież powinna odróżniać się od siebie napisem lub kolorem – ułatwi to odróżnienie pociech. Całe szczęście, taki prezent nie musi kosztować fortuny, wystarczy sprawdzić aktualne gazetki promocyjne. Tym bardziej, że Pepco gazetka i wiele innych są dostępne na Gazetkowo.pl

3. Metryczka dla bliźniaków

Metryczka, czyli plakat z imionami oraz datami urodzin dzieci, to doskonały pomysł na wzruszający upominek. Docenią go rodzice, a w przyszłości dzieci – taka metryczka będzie stanowiła świetną pamiątkę na lata. Pragnąc, żeby prezentowała się jeszcze efektowniej, warto oprawić ją w atrakcyjną ramkę. Na pewno od razu zostanie umieszczona w pokoju dziecięcym jako główna dekoracja. Decydując się na zakup metryczki, oczywiście trzeba pamiętać o konieczności zgromadzenia podstawowych danych na temat dzieci, takich jak data i godzina narodzin, miejsce urodzenia, waga i wzrost.

4. Foto-kocyk z datą urodzin

Ciepły kocyk to obowiązkowy element niemowlęcej wyprawki. Co więcej – w przypadku maluchów – kocyków nigdy za wiele. Dodatkowy, ciepły kocyk okaże się więc przydatnym prezentem, a już na pewno jeśli będzie to foto-kocyk.

kocyk z data urodzin dziecka

Mogą znaleźć się na nim nadrukowane zdjęcia bliźniąt oraz data urodzin – wszystko zależy od własnej pomysłowości. Taki nadruk na kocyku jest możliwy do wykonania w niemal każdym zakładzie fotograficznym. Trzeba tylko wcześniej kupić odpowiedni, dobrej jakości koc lub ręcznik. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli wcześniej przejrzysz gazetki promocyjne – Gazetkowo.pl posiada aktualne gazetki najpopularniejszych sklepów.

5. Pamiątkowy portret

Ciekawym i oryginalnym prezentem na pierwszą wizytę u bliźniąt będzie pamiątkowy portret. Taki upominek wymaga jednak nieco więcej czasu i zaangażowania. Przede wszystkim, niezbędne będzie zdjęcie dzieci (najlepiej pierwsze). Następnie należy znaleźć utalentowanego portrecistę, który przeniesie zdjęcie na papier. Nagrodą za wysiłek będzie zaś radość i ogromne wzruszenie, a prezent zostanie w rodzinie już na zawsze.