Strona główna » Materiał zewnętrzny » Zestaw pielęgnacyjny KATIA – test przewijaka do kąpieli noworodka

Zestaw pielęgnacyjny KATIA – test przewijaka do kąpieli noworodka

Ostatnio miałam okazję przetestować zestaw pielęgnacyjny Katia firmy Ceba Baby. Jako doświadczona mama dwójki dzieci bez problemu potrafię rozróżnić kolejny niepotrzebny gadżet od sprzętu niezbędnego lub chociażby w realny sposób ułatwiającego opiekę nad niemowlakiem. Zestaw Katia z całą pewnością zalicza się do tej drugiej grupy.

Pierwsze miesiące życie dziecka to okres, w którym znaczną część czasu poświęcamy na pielęgnację malucha (przewijanie, przebieranie, oczyszczanie noska, oczu itp). Warto więc zainwestować w sprzęt, który nam te czynności ułatwi – a jest nim z całą pewnością zestaw Katia. Polecam go tym, którzy cenią sobie jakość, funkcjonalność i wygodę.

Zestaw Katia spełnił moje oczekiwania. Łączy w sobie funkcję przewijaka, wanienki i półeczki, czyli 3w1. Pozwala zaoszczędzić czas i co najważniejsze – miejsce! To nieoceniony sprzęt głównie dla posiadaczy małych i ciasnych mieszkań. Katia usprawnia codzienną pielęgnację i ułatwia przeprowadzanie niezbędnych zabiegów kosmetycznych.

Z uwagi na lekkość i niewielkie rozmiary zestaw ten możemy z łatwością przenieść np. do łazienki, gdzie zamierzamy wykąpać malucha. Katia w jednej chwili zamienia się z komfortowego, profilowanego przewijaka w wygodną wanienkę, która schowana jest pod nim. Nie potrzebujemy więc dodatkowego miejsca do przechowywania wanienki, a jak doskonale wiemy, jest z tym czasem spory problem.

Wanienka jest stosunkowo mała, ale w zupełności wystarczy, by wykąpać brzdąca. Moją uwagę przykuło dziwacznie wyprofilowane dno wanienki i nadal nie wiem, jaką funkcję ma ono spełniać. Nie da się jednoznacznie określić, czy jest to jego wadą czy zaletą, bowiem wszystko zależy od tego, w jaki sposób kąpiemy malca. Jeśli zamierzamy używać fotelika kąpielowego, możemy mieć kłopot z jego ustawieniem na dnie wanienki. Jeśli natomiast kąpiemy malca opierając go sobie na przedramieniu (tak właśnie ja kąpałam swoje dzieci) to wyprofilowane dno będzie dla nas ułatwieniem i podporą. Wanienka wyposażona jest w odpływ i specjalny wężyk, dzięki którym nie musimy dźwigać wanienki z wodą do łazienki, by ją wylać – wodę możemy zlać do mniejszego wiaderka lub miski.

Pod wanienką znajduje się półeczka na drobiazgi, której obecność zadowoli każdego rodzica. My przechowujemy na niej zapasowe pampersy, chusteczki nawilżające, kremy oraz czyste ubranko (np. piżamkę) – czyli wszystko, co każda mama powinna mieć w zasięgu ręki.

Jedyną wadą, a właściwie „niedoróbką” sprzętu, jest brak możliwości regulacji wysokości przewijaka. Dla osób o niskim wzroście może się on okazać zbyt wysoki – zwłaszcza jeśli do tej pory korzystały z przewijaka montowanego na łóżeczku. Sądzę jednak, że nie jest to problem – raczej kwestia przyzwyczajenia. Obicie przewijaka wykonane jest z wygodnej w użytkowaniu ceraty, którą bez problemu można utrzymać w czystości.

Nieocenioną zaletą tego sprzętu jest możliwość szybkiego i łatwego złożenia – czynność ta jest banalnie prosta i na pewno nikomu nie przysporzy problemów. Katia po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca – jeśli więc mamy ograniczoną przestrzeń, to zestaw ten z pewnością powinien znaleźć się w naszym domu.

Zestaw Katia uważam za nieocenioną pomoc w codziennej pielęgnacji najmłodszych. Zapewnia skupienie w jednym miejscu wszystkich czynności pielęgnacyjnych takich jak: kąpiel, przewijanie, ubieranie, zabiegi kosmetyczne bez zbędnego przemieszczania się i organizowania dodatkowego miejsca.

Wszystko mamy pod ręką w jednym miejscu, dzięki czemu możemy w pełni skupić się na potrzebach dziecka. Nie musimy kombinować, jak przejść z nagim malcem z nagrzanej łazienki do chłodnego pokoju, gdzie zwykle go ubieraliśmy. Zaraz po kąpieli jednym ruchem nakładamy przewijak i możemy się zabierać za kremowanie, masowanie i ubieranie.

Katia jest superwygodna i niezwykle praktyczna. Jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla posiadaczy małych i ciasnych mieszkań, ale również dla osób, które zamierzają stworzyć w łazience odrębny kącik pielęgnacyjny.

W skład zestawu wchodzą:

  • wanienka z odpływem (wężykiem do odprowadzania wody);
  • profilowany, wygodny przewijak z miarką wzrostu – prosty sposób na systematyczną kontrolę wzrostu malca;
  • funkcjonalna półeczka na niezbędne akcesoria.

Wymiary po rozłożeniu:

  • wys. 95 cm
  • szer. 74,5 cm
  • głęb. 60 cm

Wymiary po złożeniu:

  • wys. 95 cm
  • szer. 35 cm
  • głęb. 60,5 cm