Strona główna » Materiał zewnętrzny » Duże pluszaki – by dzieciństwo było miękkie i przytulne

Duże pluszaki – by dzieciństwo było miękkie i przytulne

duze pluszaki

duze pluszaki

Z wystrojem dziecięcego pokoju nieodłącznie kojarzą się pluszaki. Nie ma w tym nic dziwnego – to właśnie te zabawki dzieci najczęściej uwielbiają. Czy warto kupować najmłodszym tego rodzaju zabawki i czy rzeczywiście – im większa maskotka, tym lepiej? Okazuje się, że duże pluszaki mają ogromne wzięcie!


Jaki prezent dla dziecka będzie najbardziej uniwersalny?

W poszukiwaniu prezentów dla dzieci często zadajemy sobie pytanie, który z nich może być najbardziej uniwersalny i zostać z dzieckiem na dłużej, niż np. pół roku lub rok. Na liście takich prezentów niewątpliwie możemy uwzględnić:

  • Książki – czytać dziecku powinno się w zasadzie od początku. O ile proste bajeczki szybko trzeba będzie wymienić, o tyle nieco dłuższe historyjki zostaną z dzieckiem nawet na kilka lat.
  • Gry planszowe – mogą uczyć i bawić przez długi czas, jednak trzeba pamiętać o tym, że najlepiej sprawdzają się w przypadku dzieci kilkuletnich. Ten segment zabawek nie oferuje raczej niczego dla najmniejszych dzieci.
  • Pluszaki – duże i małe. Pluszowe misie, zwierzątka, postacie z bajek – niezależnie od wieku, maluch może je kochać wciąż tak samo. Bardzo często chce z nimi zasypiać i nie wyobraża sobie bez nich dnia. Takie zabawki mogą zostać z dzieckiem nawet na długie lata.

pluszaki

Czy warto kupować duże pluszaki?

O tym, że warto kupować pluszaki – wiemy. Jednak czy duże pluszaki mają sens? Wielu rodziców ceni sobie przestrzeń w pokoju dziecięcym i zbyt duże zabawki nie są w nim mile widziane. Jednak na pewno innego zdania są dzieci. Im większe zabawi, tym większa euforia przy ich otrzymywaniu. Dlatego warto mieć na uwadze dostępną w pokoju dziecięcym przestrzeń, ale również spróbować znaleźć w niej wystarczające miejsce na przynajmniej jednego misia z prawdziwego zdarzenia. Kto wie? Być może będzie to przyjaciel malucha na bardzo długi czas?

Zabawa pluszakami – czy może uczyć?

Wielu rodziców uznaje, że pluszaki – duże i małe, wcale nie są zabawkami edukacyjnymi. Warto jednak pamiętać, że to najczęściej Przytulanki naszych dzieci, z którymi wchodzą w ciepłą, pełną miłości relację. Uczą się przywiązania, dbają o swojego misia i niejednokrotnie biorą za niego odpowiedzialność. To spore walory edukacyjne, które mają dla dzieci znaczenie. A poza tym – zabawki mają też bawić. Edukacja i rozwój mają ogromne znaczenie, jednak ważne jest też podkreślenie beztroski czasu dzieciństwa. I jeśli dzięki misiom dzieciństwo może być bardziej miękkie i przytulne – z pewnością warto je kupować.