Strona główna » Materiał zewnętrzny » Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

fotelik samochodowy dla niemowlaka

fotelik samochodowy dla niemowlaka

Proces wyboru fotelika dla dziecka zawsze jest sporym wyzwaniem. Zastanawiasz się nad tym, jaką markę wybrać, jakie funkcje są najważniejsze i jak zadbać o bezpieczeństwo ukochanego maluszka. Faktem jest, że fotelik to niezbędne akcesorium wyprawkowe, które powinno zostać dobrane po przemyśleniu kilku kwestii. Już teraz zobacz, jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla niemowlaka!


Fotelik dla bobasa

Każdy rodzic wie doskonale, że pojawienie się niemowlaka to ogromna rewolucja w dotychczasowym życiu. Od tej pory dziecko staje się pępkiem świata i chcesz dać mu to, co najlepsze. Nie możesz zapominać o wcześniejszym zakupie fotelika, przy czym sporą popularnością cieszy się tzw. łupinka, czyli zestaw 3w1 z wózkiem. Często możesz liczyć na produkt oznaczony marką producenta, odznaczający się podobnymi kolorami do wózka.

Początkowo musisz się zastanowić nad tym, co czego posłuży dziecku fotelik. Nie jest on użytkowany po to, aby wozić w nim dziecko – najważniejsza funkcja to ochrona życia i zdrowia dziecka podczas wypadku samochodowego! Pamiętaj także o tym, że wygodne ubranka dla bobasa także mają wpływ na jego komfort i bezpieczeństwo. Nie ma mowy o grubych kurtkach zakładanych do samochodu.

O czym warto pamiętać?

Niezawodna wyprawka dla maluszka obejmuje wiele unikalnych produktów, w tym także fotelik samochodowy. Co jest istotne podczas doboru? Z pewnością spore znaczenia mają następujące kwestie:

  • Kategoria wagowa – u każdego dziecka kręgosłup rozwija się w odpowiednim czasie. Zła pozycja może zaburzać ten proces, czego pragniesz uniknąć. Co zatem wybrać? Dobrym rozwiązaniem jest fotelik z grupy 0-13 kg, świetnie dopasowany do rozwoju noworodków. Z kolei propozycje 0-9 kg często bazują na najprostszych konstrukcjach i bywają zbyt ciasne dla kilkumiesięcznego dziecka.
  • Zakupy w sklepie stacjonarnym – fotelik warto zakupić stacjonarnie. Dobry produkt to taki, które zapewnia jak najlepszą ochronę dla Twojego dziecka. Powinien pasować do samochodu, odznaczać się odpowiednimi materiałami i niezawodnością. Dobry sprzedawca pomoże Tobie wybrać to, czego szukasz.
  • Rodzaj uprzęży – do wyboru mamy uprząż pięciopunktową i trzypunktową. Ta pierwsza zapewnia lepsze trzymanie dziecka w nosidełku. Dodatkowe pasu na biodrach są niezwykle istotne i mogą uratować dziecku życie podczas wypadku.
  • Testy – zwróć uwagę na kompatybilność z europejską normą homologacyjną. Bezpieczny fotelik samochodowy dla bobasa to taki, który dostał bardzo dobre noty w testach ADAC, Warentest, OAMTC i RACE. Absolutnym minimum są tutaj trzy gwiazdki.

Jeśli masz taką możliwość, zamontuj fotelik na środku tylnej kanapy w aucie. Odpowiedni zakup to dopiero początek, gdyż trzeba jeszcze prawidłowo korzystać z fotelika samochodowego. Na szczęście możesz liczyć na wsparcie specjalistów w sklepach, którzy wskażą, jak użytkować fotelik dla niemowlaka.

Jak widać, przydatne akcesoria dla noworodka to nie tylko artykuły pielęgnacyjne, ubranka, czy też produkty do użytku w domu. Ogromnie ważny jest fotelik samochodowy, który musi zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa dziecka w trakcie jazdy autem.