Strona główna » Materiał zewnętrzny » Tablica manipulacyjna – poznaj najnowszy hit dla dzieci!

Tablica manipulacyjna – poznaj najnowszy hit dla dzieci!

tablica manipulacyjna

tablica manipulacyjna

Zapewnienie odpowiedniej dawki edukacji i rozrywki dziecku jest kluczowym zadaniem dla każdego rodzica. Niestety, ciężko czasem znaleźć odpowiedni balans między jednym a drugim. Na szczęście, naprzeciw zapotrzebowaniom rodziców wychodzą twórcy nowych zabawek edukacyjnych dla dzieci. Tablica manipulacyjna jest jedną z nich i doskonale łączy w sobie zarówno zabawę, jak i niezbędną edukację. W dalszej części artykułu przybliżymy sylwetkę tej zabawki.


Tablica manipulacyjna – czym jest?

Tablica manipulacyjna jest przedmiotem, który należy do rodzaju zabawek sensorycznych. Jej celem jest rozwój motoryki dziecka oraz jego funkcji poznawczych. Tablice takie występują w wielu formach, lecz najczęściej spotykamy je w formie zabawek do powieszenia na ścianie bądź w formie stojaków. Najczęściej jest to drewniany kształt – koło, prostokąt bądź jakaś figura, znana z książek lub bajek – do której przytwierdzone są różnego rodzaju elementy, takie jak diody, suwaki, zamki, buciki, dzwonki, klamki czy zwierzątka.

Celem przedmiotów umieszczonych na tablicy jest wyzwolenie kreatywności dziecka, jego chęci do majsterkowania i poprawa koordynacji ręka-oko. Co więcej, tego rodzaju zabawa przyspiesza rozwój dziecka, co bezpośrednio przekłada się również na naukę w późniejszych latach.

Przykłady tablic manipulacyjnych można znaleźć na stronie https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/.

Co dają dziecku tablice manipulacyjne?

Taka zabawka jak tablica manipulacyjna daje dziecku niesamowite korzyści. W ramach jednej zabawy pobudzane są wszystkie zmysły dziecka, a nauka przez dotyk sprawia, że dziecko poznaje świat w wyjątkowy sposób. Każda część umieszczona na tablicy pomaga dziecku rozwijać wyobraźnię, poprawia spostrzegawczość i umiejętności logicznego myślenia. Procesy te są niezwykle ważne w prawidłowym rozwoju dziecka i kształtowania go. Odpowiednia stymulacja malucha potrafi przynieść wyraźne korzyści nawet w dorosłym życiu.

Wykorzystanie tablicy manipulacyjnej to nie tylko walor edukacyjny, ale też niesamowita przyjemność dla dziecka. Swobodny dostęp do tablicy potrafi przekuć się w godziny zabawy, a odkrywanie nowych elementów może wyzwolić niesamowite pokłady emocji.

Jaką tablicę manipulacyjną kupić?

Istnieje ogromny wachlarz form tablic manipulacyjnych, przez co możliwe jest dopasowanie zabawki do spersonalizowanych wymagań dziecka. Tablice różnią się między sobą sposobem wykonania, kolorystyką, a przede wszystkim zamieszczonymi na nich elementami. To właśnie ten ostatni element jest najważniejszy i powinniśmy dobrać zabawkę tak, by dokładnie wpisywała się w gusta naszego dziecka.

Wśród tablic dostępne są takie, które stworzone zostały specjalne z myślą o chłopcach. Zabawki te zazwyczaj są w kolorach jasnego brązu bądź błękitu. Umiejscowione na tablicy elementy zazwyczaj poprawiają motorykę malca. Wśród elementów odnaleźć możemy między innymi klaksony, klocki czy cyferki.

Tablice manipulacyjne dla dziewczynek występują najczęściej w kolorze naturalnego drewna, różu bądź fioletu. Wyróżniają je takie elementy jak okienka z obrazkami zwierząt, specjalnie zaprojektowane buciki z myślą o nauce wiązania, a także literki i cyferki.

Każda tablica może występować w zróżnicowanej formie – można zakupić tablicę w kształcie dinozaura lub zwierzątka, zgodnie z gustem malca. Do tego, tablice mogą być personalizowane, z imieniem dziecka naniesionym na nie. A jeśli szukamy tablicy w formie stojącej, warto odwiedzić stronę https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/tablice-stojace/.