Strona główna » Materiał zewnętrzny » Bezpieczeństwo puzzli piankowych: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bezpieczeństwo puzzli piankowych: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Posiadanie dziecka to nie lada radość. Człowiek dopiero mając własną pociechę jest w stanie zauważyć, jak tak naprawdę przebiega odkrywanie świata, ileż to może emocji sprawiać. Ciężko tak naprawdę opisać to słowami. Jednak nie o tym będzie mowa, ale o puzzlach piankowych, które kupowane są przez coraz większą ilość rodziców. I to już dla maluchów, które mają już po kilka miesięcy.


Czy warto kupić puzzle piankowe?

Rodzice, którzy mają pierwsze dziecko mogą mieć nie lada dylemat odnośnie zakupu, którego można dokonać w sklepie https://puzzle-piankowe.eu/.

Trzeba im jednak wiedzieć, że ma się do czynienia z czymś, co pomoże małemu dziecku poznawać lepie świat. W szczególności, jeżeli mowa jest o pierwszych próbach samodzielnego poruszania się dziecka. Zgodnie ze słowami wielu specjalistów, pierwsze próby przekręcania się małego człowieka, raczkowania, itd., powinny odbywać się na stabilnym podłożu. Tak, może być to podłoga, ale nie mogą to być twarde, drewniane deski lub panele. Lepiej unikać dywanów, które są siedliskiem różnych czynników alergicznych. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się puzzle piankowe, które można rozłożyć na dużym odcinku podłogi. Pozwoli to na stworzenie bezpiecznej strefy do zabawy (również dla starszych) dla małego człowieka.

Na co należy zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo dziecka zawsze należy stawiać na pierwszym miejscu. Niezależnie od tego, czy wybiera się kosmetyki, ubrania, czy też zabawki dla dziecka. Również, jeżeli chodzi o puzzle piankowe, które można rozłożyć nie tylko na podłodze, ale można także się nimi bawić. Decydując się na wybór takich puzzli należy zwrócić uwagę na to, czy w ich składzie nie ma:

  • bisfenolu A (BPA),
  • ftalanów, PVC,
  • formamidu.

Są to trzy związki, które użytkowane są przez niektórych producentów puzzli (najczęściej tych najtańszych), które zalicza się do kategorii rakotwórczych. Do tego często wywołują one u małych dzieci alergię i wysypkę na skórze. Zamiast radosnej zabawy, można spowodować dyskomfort u dzieci, który na dodatek może zakończyć się ogromnym płaczem.

Solidny producent zadba o to, aby wyprodukować puzzle piankowe bez udziału takich szkodliwych materiałów. To fakt, że tego typu produkty są nieco droższe, ale w przypadku zdrowia dziecka, to cena nie powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Warto również nadmienić to, że tego typu maty z puzzli są również trwalsze. Jeżeli ktoś będzie dbał o całą powierzchnię, będzie mógł w przyszłości pomyśleć o tym, aby zrobić z nich dywan w samodzielnym pokoju dziecka.

Zalety puzzli piankowych

Skąd wynika tak duża popularność puzzli piankowych w ostatnich czasach. Wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z nich jest możliwość zabrania ich ze sobą w podróż. W końcu ma się do czynienia z puzzlami, które można rozłączać. Jeżeli dziecko tak bardzo będzie je lubić, zawsze będzie można kilka kawałków (a nawet całość!) zabrać do bagażnika na wyjazd. Maluch na pewno się ucieszy.

Trzeba także nadmienić, że puzzle rozwijają kreatywność małego człowieka, a do tego pozytywnie wpływają na pracę jego mózgu. W końcu nie tak łatwo połączyć ze sobą elementy w prawidłowy sposób. Zresztą, puzzle piankowe to taki produkt, który można ze sobą łączyć w dowolnej kombinacji.