Strona główna » Materiał zewnętrzny » Samochody na akumulator dla dzieci – czy ta zabawka jest bezpieczna?

Samochody na akumulator dla dzieci – czy ta zabawka jest bezpieczna?

samochod na akumulator

samochod na akumulator

Rynek dziecięcych zabawek i akcesoriów stale się rozwija. Nie da się ukryć, że praktycznie co chwilę pojawia się „coś” nowego, co ma służyć pociechom, a także wspierać je w rozwoju. Warto jednak zauważyć, że do wyboru zabawek rodzice podchodzą obecnie z dość dużym dystansem. Mają one nie tylko wypełniać dziecku wolny czas i wspierać je w rozwoju, ale mają również zapewnić im bezpieczeństwo. Z tego też powodu duże zainteresowanie wzbudzają samochody na akumulator. Z jednej strony dzieci je pokochały, z drugiej zaś rodzice zastanawiają się nad zasadnością tego typu zabawki. Wobec tego, czy takie pojazdy są bezpieczne?

Samochody na akumulator – czy rodzice mogą je kontrolować?

W przypadku samochodów na akumulator dla dzieci najwięcej wątpliwości wzbudza możliwość ich kontrolowania przez osoby dorosłe. Jak wiadomo, maluch wsiada za kierownicę, a następnie wszystko zależy od niego. To on operuje pedałami i kierownicą, a także może korzystać dodatkowych funkcjonalności, jakie posiada dany model. Faktem jest, że zwykle takie pojazdy dla najmłodszych nie rozwijają prędkości większych niż 15 – 20 kilometrów na godzinę, jednak w dalszym ciągu możliwość zachowania nad nimi kontroli nurtuje wielu rodziców. Dziecko może bowiem nieroztropnie wybrać kierunek jazdy lub po prostu stracić panowanie nad swoim samochodzikiem.

Z racji tego, że takie pojazdy często wykorzystywane są podczas spacerów, rodzice mogą zastanawiać się, w jaki sposób uniknąć ryzykownych sytuacji „na drodze”. Okazuje się, że sposób w jaki takie samochody zostały zaprojektowane uwzględnia pełne bezpieczeństwo dziecka. Co to oznacza w praktyce? Otóż do każdego modelu dołączony jest pilot. Znajdują się na nim:

  • przycisk „stop” – służy on do nagłego unieruchomienia pojazdu poprzez odcięcie zasilania;
  • przyciski pozwalające na kontrolowanie toru i szybkości jazdy.

Jak więc widać, rodzice za pomocą niepozornego pilota, mogą w dalszym ciągu kontrolować poczynania swojej pociechy za kierownicą. Wobec tego, aspekt ten nie powinien budzić więcej kontrowersji.

Samochody dla dzieci i sposób ich wykonania

Kolejną kwestią, która powinna przekonać rodziców co do bezpieczeństwa takich pojazdów, jest sposób ich wykonania. Samochodziki dla dzieci zwykle produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Plastik jest miękki i elastyczny, a jednocześnie na tyle wytrzymały, że z powodzeniem przetrwa zderzenie z drzewem lub wyższym krawężnikiem. Dodatkowo opony samochodzików na akumulator zaprojektowane zostały ze specjalnej gumy, która dodatkowo gwarantuje wyciszenie podczas jazdy. Oczywiście w poszczególnych modelach mogą zostać zastosowane dodatkowe wzmocnienia i systemy zabezpieczeń, które sprawiają, że pociecha nie ma najmniejszych powodów do obaw – podobnie zresztą jak i rodzice.

Pojazdy na akumulator – warto zwrócić uwagę na producenta

Jeśli rodzicom zależy na tym, by kupiony pojazd na akumulator był bezpieczny i solidny, to warto zwrócić uwagę na miejsce zakupu i na samego producenta. Obecnie, największym uznaniem cieszą się samochody dla dzieci na ekstrazabawki.pl. Dostępne w asortymencie sklepu pojazdy posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, które potwierdzają ich zgodność z europejskimi normami. Takie samochodziki są więc bezpieczne i wyprodukowane z materiałów, które nie zaszkodzą pociechom.

Co więcej, sklep ten oferuje dość atrakcyjne ceny, więc taki zakup nie powinien zbytnio nadwerężyć domowego budżetu. Zwracając uwagę na to, z jakiego źródła pochodzą zabawki i akcesoria dla dzieci, można znacznie bardziej zadbać o ich bezpieczeństwo.