Strona główna » Materiał zewnętrzny » Fotelik samochodowy dla 4 latka – jak wybrać?

Fotelik samochodowy dla 4 latka – jak wybrać?

dziecko w foteliku

Bezpieczeństwo naszego dziecka podczas kierowania pojazdem powinno być ważne dla każdego rodzica niezależnie od tego, ile jego pociecha ma lat. To, czy Twoje dziecko jest niemowlakiem, czy nieco starszym dzieckiem, nie ma bowiem większego znaczenia, gdy dochodzi do kolizji. Każdy wypadek może być tak samo niebezpieczny dla malucha w każdym wieku. Aby mieć pewność, że nasze dziecko, a szczególnie to, które ukończyło 4 lata, jest przewożone w aucie bezpiecznie należy dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego fotelika. Który model z prestiżowych marek sprawdzi się w tym zakresie najlepiej?


Fotelik Kidfix i-Size – idealny dla starszych dzieci

Dla 4 latka i starszego dziecka warto zakupić fotelik o takich samych normach bezpieczeństwa, jak w przypadku młodszej pociechy. Wskazany fotelik Kidfix i-Size jak najbardziej taki właśnie jest, a dowodem na to są chociażby zaczepy montażowe isofix. Wygodne i bezpieczne zarazem.

Pamiętajmy, że to właśnie w przypadku starszych dzieci isofix odgrywa ważną, jeśli nie kluczową rolę. W aucie taki fotelik wpinamy złączem, pasażera zaś trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Atestowanie fotelika dla grupy wiekowej 15 kg do 36 kg i mniej więcej do 150 cm oraz 12 roku życia sprawia, że rodzice starszych dzieci mogą wreszcie podróżować spokojnie. Różne linie kolorystyczne fotelików to ukłon w stronę personalizowanych potrzeb klientów. Tutaj każdy znajdzie coś, dla siebie.

Fotelik dla starszego dziecka? Sprawdź Romer Kidfix i-Size

Ten fotelik dedykowany dzieciom, których waga przekracza 15 kg będzie wyśmienicie sprawował swoją funkcję do mniej więcej 12 roku życia.

W foteliku przewieziesz dziecko przodem do kierunku jazdy, co jednak w przypadku starszej grupy wiekowej jest zupełnym standardem.

Jednocześnie warto podkreślić, że ten fotelik będzie nie tylko jedną z najbezpieczniejszych opcji do podróżowania, jak również i co ważne także wygodną. W foteliku maluch poczuje prawdziwy komfort nawet podczas kilkugodzinnej jazdy.

Na szczególną uwagę zasługują tu chociażby takie elementy, jak ergonomiczny, regulowany zagłówek, czy specjalnie wykończone pasy bezpieczeństwa. Przetestuj ten fotelik i ciesz się przyjemnością z jazdy.