Strona główna » Materiał zewnętrzny » 10 kreatywnych zestawów klocków dla najmłodszych dzieci

10 kreatywnych zestawów klocków dla najmłodszych dzieci

zabawki klocki lego

zabawki klocki lego

Chociaż klocki LEGO® DUPLO® wydają się niepozorne, to jednak są w stanie zapewnić wiele godzin angażującej i pasjonującej zabawy. Co ważne, można oddawać się ich budowie w pojedynkę, z innymi dziećmi czy też całą rodziną. Klocki z tej serii zostały opracowane z myślą o tych najmłodszych. Mogą się nimi bawić już 18-miesięczne maluchy. Dzięki zestawom LEGO® DUPLO® Twoje dziecko pozna otaczający je świat i to w sposób bezpieczny. Klocki są na tyle duże, że maluch może je bez trudu trzymać w rączce. Wiele z propozycji od tego producenta pełni funkcję edycyjną. Sprawdź, które kreatywne zestawy, są szczególnie polecane tym najmłodszym!


Klocki LEGO® DUPLO® dla dzieci – dlaczego zyskały taką popularność?

Układanie klocków jest znakomitą rozrywką, która powinna być częścią życia także tych najmłodszych dzieci. Istnieje szereg korzyści wynikających z budowania wyjątkowymi i oryginalnymi klockami od tego producenta. Klocki LEGO® DUPLO® zostały dostosowane do potrzeb małych dzieci. Bawienie się nimi przynosi niezliczone korzyści, co najważniejsze, pobudza wyobraźnię i kreatywność Twojej pociechy. Rozwija też motorykę i ćwiczy koordynację ręka-oko. To jednak nie wszystkie ich atuty. Układając z dzieckiem zestaw z serii LEGO® DUPLO® możesz nauczyć go cierpliwości i współpracy. Klocki pomogą Ci też w nauce liczenia, kształtów, kolorów czy też postrzegania przestrzeni i rozumienia pewnych pojęć. Nie możesz też zapomnieć o tym, że tworząc z dzieckiem konstrukcję zaciskasz z nim więź. Wszystkie te umiejętności przydadzą się w przyszłości, nie tylko w przedszkolu i szkole, ale także w dorosłym życiu. Klocki LEGO® DUPLO® to kreatywny sposób spędzania wolnego czasu, który przyciąga także starsze dzieci.

10 kreatywnych zestawów klocków dla najmłodszych budowniczych

1. Zabawa w kąpieli: pływająca wyspa ze zwierzątkami

Maluchy uwielbiają bawić się w wodzie, a tą czynność może im umilić zestaw klocków do kąpieli. Pływająca wyspa ze zwierzątkami to urocza zabawka, która liczy sobie 20 elementów. Produkt kierowany jest do dzieci w wieku od 18 miesięcy, a więc mogą się nimi bawić Ci najmłodsi. Pływająca wyspa to pełny różnych elementów zestaw, który da Twojemu dziecku możliwość zabawy na tropikalnej wyspie. Co ważne, produkt można łatwo wyczyścić, a wiaderko może służyć także do przechowywania. W skład zestawu wchodzi pływająca wyspa z dwoma osobnymi modułami oraz zwierzaki (ryba, ośmiornica, flaming, lew).

2. Zabawa w kąpieli: pływający pociąg ze zwierzątkami

Kolejna propozycja do zabawy w kąpieli to LEGO® DUPLO® Pływający pociąg ze zwierzątkami. Produkt także został opracowany dla tych najmłodszych, a więc dzieci od 18 miesięcy życia. Składa się z 14 elementów, które po złożeniu unoszą się na wodzie. Pociąg daje maluchom nie tylko mnóstwo frajdy, ale również edukuje. Dziecko ma do zbudowania kaczuszkę, hipopotama oraz niedźwiedzia polarnego. Zwierzaki umieszcza się na trzech pływających pierścieniach. Producent dołączył też do zabawki wiaderko i chmurkę deszczową. Co ważne, pierścienie można ze sobą łączyć, tworząc pociąg.

3. Poznaj kulturę chińską

Rewelacyjny zestaw dla wszystkich maluchów ciekawych świata. Dzięki niemu zapoznasz swoją pociechę z pięknem kultury chińskiej. Produkt został opracowany dla dzieci od 2 roku życia i zawiera 124 elementy. To efektowna zabawka, dzięki której można wybudować kawiarnię, świątynię oraz strefę zajęć. Produkt ten wyróżnia się bogactwem detali i wyjątkowym designem. Zestaw zawiera wiele ciekawych akcesoriów nawiązujących do Chin, a więc maski, zestaw do kaligrafii, planszę do Xiangqi czy instrument muzyczny ruan. Dbałość o najmniejsze szczegóły tego zestawu z pewnością pobudzi wyobraźnię Twoją i Twojego dziecka!

4. Budowa

Ta zabawka dla dzieci od 2 roku życia zachwyca licznością szczegółów. Zestaw zawiera 61 elementów i przedstawia najmłodszym zasady pracy zespołowej. Do produktu dołączone są 3 figurki obsługujące poszczególne maszyny: buldożer, dźwig i betoniarkę. Zestaw Budowa to propozycja dla wszystkich przedszkolaków zafascynowanych maszynami budowlanymi. Dzięki niemu odgrywasz z dzieckiem proste scenki z życia. To zestaw o wielu funkcjach, które urozmaicają zabawę (np. obracająca się betoniarka czy otwierająca się łyżka).

5. Alfabetowe miasto

Alfabetowe miasto będzie znakomitym wyborem, jeśli chcesz wesprzeć dziecko w nauce liter. Zestaw został stworzony dla dzieci od 1,5 roku i zawiera w sobie 87 elementów. Znajdują się w nim wszystkie litery, samochód oraz 3 figurki. Dzięki niemu dziecko stworzy kolorowe i radosne konstrukcje, a przy tym rozpocznie naukę liter.

6. Spider-Man – zabawa w dom

To prosty, ale pięknie skomponowany zestaw składający się z 25 elementów. Zestaw LEGO® DUPLO® Spider-Man – zabawa w dom jest propozycją kierowaną do dzieci od 2 roku życia. Zestaw ten wyróżnia się dynamicznością. Za jego pomocą, możesz odtwarzać z dzieckiem scenki z życia Spider-Mana, a więc podlać roślinę konewką czy uratować kotka. Zestaw obejmuje dom, sieć, roślinę i 3 figurki.

7. Dom rodzinny na kółkach

Dom rodzinny na kółkach sprawi, że wyruszysz z pociechą w cudowną podróż pełną niezapomnianych przygód. To zestaw dla dzieci od 2 roku życia, w którego skład wchodzi 31 elementów. Dzięki niemu wybudujesz z dzieckiem piękną przyczepę kempingową, którą przyczepicie do pojazdu. Zabawka ta zawiera także 2 figurki, pozwalające na odgrywanie dowolnych scenek.

8. Pociąg towarowy

Zabawka ta to propozycja dla dzieci w wieku 2-5 lat, zawierające 105 elementów. Zestaw Pociąg towarowy daje wiele możliwości zabawy. Twój maluch poczuje się jak prawdziwy maszynista, a to za sprawą silnika z funkcją ręcznego startu. W zestawie znajduje się lokomotywa do zbudowania, dwa wagony towarowe z wywrotkami, 5 klocków funkcyjnych, port z małym dźwigiem i łódką, duży dźwig, kawiarnia, stacja przeładunkowa, 24 elementy torów oraz 4 figurki. Ponadto zabawka ta posiada różne unikalne funkcje, które sprawią, że zabawa nią będzie niezapomniana!

9. Dzikie zwierzęta Europy

LEGO® DUPLO® Dzikie zwierzęta Europy nauczą dziecko empatii i rozwiną w nich pasję. Produkt ten zawiera 85 elementów i jest kierowany do maluchów w wieku od 2 lat. Zestaw ten sprawi, że młody człowiek stanie się odkrywcą. Pozna świat dzikiej przyrody, zwierzęta i ich siedliska. Zestaw zawiera aż 11 różnych gatunków, jaskini, drzewa, i trójwymiarową leśną planszę.

10. Mój pierwszy szczeniak i kotek z odgłosami

Kolejny kreatywny zestaw, który bawi i uczy. Zabawka dla dzieci od 18 miesięcy, zawierająca 22 elementy. Ciekawą funkcją jest to, że zbudowane zwierzaki wydają odgłosy, co zachęci malucha do zabawy nimi. W skład produktu wchodzą modele kota i psa oraz pierścień do zabawy.

Niezależnie od wyboru zestawu możesz mieć pewność, że klocki te przyczynią się do rozwoju malucha, nie tylko zapewnią mu kreatywną zabawę, ale też nauczą wielu rzeczy.