Gdzie jesteś: Strona Główna / Ciekawostki / Trudne do usunięcia plamy z dziecięcych ubrań – jak sobie z nimi radzić?

Trudne do usunięcia plamy z dziecięcych ubrań – jak sobie z nimi radzić?pranie ubrań

Podobno dziecko brudne to dziecko szczęśliwe. Nie sposób uniknąć wszystkich sytuacji, które sprawiają, że na ubraniach pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Co więcej, często powstają one podczas najlepszych zabaw, których nie chcemy naszym dzieciom odbierać. Jak poradzić sobie w łatwy sposób z powstałymi zabrudzeniami? Przeczytaj artykuł!


Plamy z trawy

Ładna pogoda na dworze sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, a te bardzo często skutkują plamami z trawy na spodniach. To jedne z tych zabrudzeń, które często zostają po zwykłym praniu. Barwnik zawarty w roślinach – chlorofil ma silne właściwości koloryzujące, które pod wpływem temperatury tylko się utrwalają. Można spróbować sprać je ręcznie używając do pomocy sody oczyszczonej lub wyprać je w proszku, który jest skuteczny również w niskich temperaturach. Plamy z trawy z Mr.ZIGGI nie będą dla Ciebie wyzwaniem, ponieważ używając ich płynu możesz wstawić pralkę nawet na 20 stopni Celsjusza!

Uwaga: dużo łatwiej poradzisz sobie ze świeżymi plamami niż zaschniętymi. W przypadku trawy wartości działać szybko.

plamy z trawy na białym ubraniu

Plamy od marchewki

Marchewka jest jednym z pierwszych produktów wprowadzanych do diety dziecka, podobnie jak trawa ma silne właściwości barwiące i trudno ją sprać. Śliniaków i ubrań, które zostały nią zabrudzone nie wrzucaj od razu do pralki. Najpierw namocz je w chłodnej wodzie, natrzyj szarym mydłem i pozostaw na pół godziny.

Dopiero później wypierz w dobrym płynie unikając wysokich temperatur. Po wyjęciu z pralki wystaw ubranie na działanie promieni słonecznych.
Plamy od długopisu

Zmagają się z nimi wszystkie mamy dzieci w wieku szkolnym. Plamy od długopisu są wręcz nie do uniknięcia. Jeśli zabrudzenie jest świeże namocz je w kwaśnym mleku lub zatrzyj szarym mydłem, a później wypierz w pralce. Gdy plamę udało się zauważyć dopiero po jakimś czasie, namocz ją w soku z cytryny lub kwasku cytrynowym, a potem, tak jak w przypadku świeżych plam wypierz w pralce.
Przy skórze wrażliwej

Niestety, używanie silnych detergentów spierających zabrudzenia może podrażnić delikatną skórę naszego dziecka. W tym przypadku warto wypróbować płyn do prania dla alergików Mr. ZIGGI, który ma bardzo dobry skład i jest bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Wśród innych płynów wyróżnia go skoncentrowana formuła gwarantująca skuteczne pranie, możliwość zrezygnowania z wysokich temperatur (radzi sobie z zabrudzeniami nawet w 20 stopniach Celsjusza) oraz właściwości dezynfekujące.

Mr. ZIGGI oferuje skuteczność bez ryzyka wystąpienia nieprzyjemnych reakcji organizmu.

wrazliwe plamy na ubraniach dziecka

Jak pozbyć się gumy do żucia z ubrań

Przy małych dzieciach czasem zdarzają się tak, że guma do żucia znajdzie się tam, gdzie nie powinna:

  • we włosach lub na ubraniu.

Oczywiste jest, że guma nie spierze się w praniu, a może przenieść się na inne obszary tkaniny. Aby sobie z nią poradzić, zapakuj zabrudzoną rzecz w siatkę foliową i włóż na kilka godzin do zamrażarki. Po kilku godzinach gumę będzie można bez problemu wykruszyć.Jak usunąć trudne plamy z dziecięcych ubrań – podsumowanie

Przy spieraniu wielu trudnych zabrudzeń bardzo często liczy się czas: im szybciej będziemy działać tym łatwiej się z nimi uporamy.

Wiele plam lepiej schodzi w niskich temperaturach – upewnij się, że twój proszek lub płyn do prania jest w nich skuteczny, by być gotowym na kolejną sytuację awaryjną!