Gdzie jesteś: Strona Główna / Akcesoria / Toria Elite – fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem

Toria Elite – fotelik, który rośnie wraz z dzieckiemkobieta balony

Fotelik samochodowy to jednen z najważniejszych elementów wyprawki dla malucha i rodziców. Sprzęt ten niezbędny jest już od momentu wyjścia rodziców ze szpitala. Wśród modeli dostępnych na rynku dziecięcym znajduje się Recaro Toria Elite. Co go wyróżnia?


Recaro Toria Elite – charakterystyka

Fotelik samochodowy Toria Elite to jeden z wielu modeli zabezpieczeń, dostępnych w marce Recaro. Dlaczego warto go wybrać?

Rośnie wraz z dzieckiem

Recaro Toria Elite dedykowany jest dzieciom od 15. miesiąca, aż do 12 roku życia, ponadto do wzrostu maksymalnie 150 cm. Posiada wygodne oparcie wraz z zagłówkiem i czternastoma pozycjami regulacji. Wszystkie te elementy sprawiają, że model ten rośnie wraz z dzieckiem. Ponadto wyposażony jest w wyjmowaną wkładkę, która zapewnia ergonomiczną pozycję do leżenia.

Wbudowany system audio

Fotelik samochodowy Recaro Toria Elite wyróżnia się spośród innych pozycji, dostępnych na rynku, wbudowanymi w zagłówek głośnikami z połączniem audio oraz kieszenią na mobilny sprzęt. Zapewnia to najlepszą rozrywkę podczas długich i krótkich podróży. Dzieci mogą zrelaksować się przy muzyce, kiedy fotelik dba o prawidłową pozycję podczas jazdy.

Zaawansowana ochrona boczna ASP

Recaro Toria Elite wyposażony jest w odłączane absorbery, które z łatwością można zamontować w foteliku. W przypadku kolizji mają za zadanie pochłaniać energię, która oddziałuje negatywnie na dziecko. Ma to gwarantować optymalną ochronę. Absorbery te powinny być montowane od strony drzwi.

System wentylacji

Przewożenie malucha w foteliku, zwłaszcza latem, może nie być dla malucha komfortowe. Marka Recaro zadbała więc o maksymalny dopływ świeżego powietrza, wyposażając sprzęt w system wentylacji. Otwory w skorupie zewnętrznej, a także wstawki z siatki w tapicerce zapewniają nieprzerywaną cyrkulację powietrza.

Bezproblemowa instalacja

System ISOFIX wraz z Top Tether spełniają ścisłe normy homologacji i-Size, a także ułatwiają obsługę sprzętu. Trzypunktowe zakotwiczenie w Recaro Toria Elite pozwala utrzymać fotelik w najlepszej pozycji dla dziecka. W momencie kolizji rozkłada energię, która oddziałuje na maluszka.

Regulacja jedną ręką

Fotelik Toria Elite posiada trzy pozycje odchylenia. Nie ma znaczenia fakt czy maluch przypięty jest wewnętrznym systemem pasów czy też samochodowymi pasami bezpieczeństwa. Płaska pozycja do spoczynku wpływa na wzrost poziomu komfortu jazdy, natomiast odchylenie fotelika szybko można zmienić przy użyciu jednej ręki.

Fotelik Toria Elite – dlaczego warto go wybrać?

Fotelik samochodowy Toria Elite posiada opatentowany system bezpieczeństwa HERO. Dzieci o wzroście od 76 cm – 105 cm można bez problemów przypiąć do urządzenia, gwarantując im optymalną ochronę. Konstrukcja fotelika ma za zadanie pochłaniać i absorbować energię, czyli siłę odziaływania, która pojawia się w momencie kolizji. Ponadto połączenie ochraniaczy pasów naramiennych i zagłówka uniemożliwia skręcenie pasów podczas zapinania. Sprawia to, że dziecko jest całkowicie bezpieczne.

Recaro Toria Elite wyposażony jest w ochraniacze do pasów, wykonane z odpowiedniego, nienagrzewającego się materiału, co chroni dziecko przed otarciami. Wykonane z wygodnej pianki siedzisko jest niezwykle wygodne i komfortowe – dopasowuje się do kształtu ciała maluszka.

Prowadnice pasów w foteliku samochodowym oznaczone są kolorem zielonym, co przyspiesza prawidłowy montaż. Regulowanej wysokości zagłówek zapewnia optymalną pozycję siedzenia, dopasowaną do wzrostu dziecka. Przymocowanie dziecka do fotelika ułatwia regulator pasów wraz z systemem HERO.

Recaro Toria Elite to połączenie ergonomii z klasycznym designem. Fotelik jest wykonany estetycznie, spełniając przy tym wszystkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Płaskie, boczne powierzchnie zapewniają bezproblemowe ustawienie dziecka w wygodnej pozycji. Urządzenie posiada również specjalną przegródkę na pasy. Nie trzeba ich więc demontować, aby zmodyfikować położenie fotela dla starszaka.

Fotelik samochodowy Recaro Toria Elite to najlepszy wybór dla dzieci od 15. miesiąca życia aż do momentu osiągnięcia 150 cm wzrostu. Rodzice mogą być spokojni – dziecko bezpiecznie dojedzie z nimi na miejsce.