Strona główna » Kobiece sprawy » Skuteczne sposoby na redukcję drugiego podbródka

Skuteczne sposoby na redukcję drugiego podbródka

Drugi podbródek to jeden z większych defektów kosmetycznych. Z pewnością nikomu nie dodaje urody i uroku. Czasami pojawia się wraz z wiekiem, gdy twarz traci jędrność, a w ciele odkłada się coraz więcej tkanki tłuszczowej. Czasami może być też uwarunkowany po prostu niejako genetycznie – to właśnie w tej części ciała gromadzi się nadmiaru tkanki tłuszczowej.


Jak zlikwidować drugi podbródek?

Czy jest jakiś skuteczny domowy sposób na likwidację drugiego podbródka? Czy może masaż lub joga twarzy przyniosą rozwiązanie i efekt? Niestety nie. Likwidacja drugiego podbródka to tylko i wyłącznie domena lekarza medycyny estetycznej. Żadne domowe sposoby nie są na tyle skuteczne, żeby rzeczywiście usunąć drugi podbródek i sprawić, że twarz będzie wyglądała na smukłą, a owal twarzy będzie ujędrniony.

Kto zatem zaczyna zauważać u siebie objawy drugiego podbródka już po 30 czy 40 roku życia, może zacząć myśleć o znalezieniu dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Prawdę mówiąc im szybciej tym lepiej.

Podwójny podbródek – pomoc lekarza medycyny estetycznej

Jak zlikwidować drugi podbródek u lekarza medycyny estetycznej? Fachowcy mają kilka skutecznych metod, dzięki którym podwójny podbródek przestanie być problemem. Metody są dobierane w zależności od stopnia zaawansowania defektu kosmetycznego oraz jego genezy.

To lekarz ocenia, która metoda w przypadku konkretnej pacjentki przyniesie rzeczywiście pożądane efekty, które utrzymają się na długo. Warto wiedzieć o tym, że jeżeli istnieje genetyczna tendencja do odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie w okolicach podbródka, po jakimś czasie z pewnością problem znów zacznie się pojawiać.

Laser czy lipoliza iniekcyjna?

Do najbardziej skutecznych metod radzenia sobie z drugim podbródkiem należy laser, nici liftingujące oraz lipoliza iniekcyjna. Zabiegiem polecanym dla osób o wyjątkowo dużym i rozbudowanym drugim podbródku są nici liftingujące. Wszczepia się je pod skórę i uzyskuje efekt mechanicznego naciągnięcia tkanek.

Pozostałe dwie metody to laser oraz lipoliza. Warta uwagi jest szczególnie lipoliza iniekcyjna, która polega na wszczepieniu za pomocą cienkich igieł preparatu, który dosłownie rozpuszcza tkankę tłuszczową. Preparat można precyzyjnie podać do tkanek głębokich. Tłuszcz jest następnie po prostu sprowadzony do wątroby i tam metabolizowany, a następnie usuwany na zewnątrz. Efekty lipolizy są bardzo dobre i utrzymują się przez długi czas.