Strona główna » Materiał zewnętrzny » Sesja zdjęciowa na pierwszy rok życia – jak się do niej przygotować?

Sesja zdjęciowa na pierwszy rok życia – jak się do niej przygotować?

wywoływanie zdjęć online

Jak ten czas szybko leci! Całkiem niedawno wnętrze Twojego domu wypełniało radosne gaworzenie, a dziś maleństwo stawia już pierwsze nieśmiałe kroczki. Pierwszy rok dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Utrwal tę chwilę, rezerwując profesjonalną sesję zdjęciową. Jak przygotować do niej roczne dziecko?


Znajdź dobrego fotografa

Roczne dzieci to niezwykle mądre istoty, które jednak różnie reagują na osoby z zewnątrz. Szukając fotografa do sesji zdjęciowej, rozglądaj się za osobą z doświadczeniem i odpowiednim podejściem do dzieci. Przejrzyj portfolio sesji na roczek i oceń, czy podobają Ci się efekty pracy. Pamiętaj, aby zarezerwować termin z dużym wyprzedzeniem – wzięci fotografowie mają mocno zapełniony kalendarz na najbliższe miesiące.

Komfortowo na planie zdjęciowym

Roczny maluch rozumie już naprawdę wiele, dlatego z powodzeniem można wyjaśnić mu, czym jest sesja zdjęciowa. Najlepiej wprowadzić kluczowe pojęcia w praktyce podczas zabawy. Wyjaśnij dziecku, czym są zdjęcia i jaki sprzęt służy do utrwalania kadrów. Możesz robić dziecku zdjęcia telefonem lub aparatem, a następnie pokazywać efekty swoich starań. Gdy maluch już przyzwyczai się do tego, że jest „obserwowane” przez obiektyw, zacznie zachowywać się bardziej naturalnie.

Utrzymuj codzienne rytuały

Roczne dziecko nadal ma swoje potrzeby, których nie należy spychać na dalszy plan ze względu na spotkanie z fotografem. Przestrzegaj codziennych rytuałów, w tym godzin planowanych przerw na sen oraz pór posiłków i czasu przeznaczonego na zabawę. Najlepiej pojawić się w studiu fotograficznym tuż po południowej drzemce, kiedy maluch jest wypoczęty i w dobrym nastroju. Dzięki temu urodzinowa sesja zdjęciowa będzie należeć udanych, a Ty zyskasz naprawdę świetne odbitki.

zdjęcia online

Sesja zdjęciowa w domu czy studiu?

Jako rodzic masz prawo zadecydować, czy sesja zdjęciowa dziecka odbędzie się w rodzinnym domu, czy w studiu fotograficznym. Weź pod uwagę osobowość swojej pociechy. Jeśli jest otwarta na ludzi i szybko odnajduje się w nowym otoczeniu, wizyta w studiu będzie strzałem w dziesiątkę. Nowe zabawki i bajeczna aranżacja z pewnością będą rezultatem doskonałych pamiątkowych kadrów.

Jeśli natomiast dziecko nieufnie podchodzi do nowych osób, wnętrze Twojego mieszkania będzie niczym bezpieczna przystań. Maluch będzie potrzebował trochę czasu, by przekonać się do nowej twarzy operującej sprzętem. Zajmij go ulubionym gadżetem i zachęć do wspólnej zabawy, a nim się spostrzeżesz, dziecko stanie się bohaterem wyjątkowych kadrów.

Przygotuj plan zdjęciowy w domu

Sesja z okazji roczku musi być wyjątkowa, co będzie od Ciebie wymagać nieco kreatywności. Oczywiście możesz liczyć w tej kwestii na wsparcie fotografa, ale na pewno masz mnóstwo znakomitych pomysłów na realizację zdjęć.

Zakup rekwizyty – przyda się przede wszystkim duży arkusz papieru w wybranym kolorze, urodzinowa girlanda i dodatki związane z motywem urodzin (trójwymiarowe kwiaty, papierowe jednorożce, lub akcesoria związane z ukochaną bajką malucha będą świetnym wyborem). Przygotuj plan zdjęciowy podczas drzemki swojej pociechy. Nie powinno Ci to zająć więcej niż godzinę, ale dla pewności skonsultuj efekty swojej pracy z fotografem.

Zdjęcia od fotografa – co z nimi zrobić?

Uff! Sesja zdjęciowa na pierwszy rok życia wreszcie stała się faktem. Na Twojej skrzynce mailowej pojawiły się długo wyczekiwane zdjęcia dziecka – już po obróbce i finalnym szlifie. Ogarnia Cię zachwyt, a w głowie pojawiają się kolejne pomysły na ekspozycję przesłodkich kadrów. Postaw na wywoływanie zdjęć online i zadbaj o najwyższą jakość z wiodącą marką.

Na stronie uwolnijkolory.pl znajdziesz szeroką ofertę fotoproduktów, które wydobędą ze zdjęć najpiękniejsze emocje. Zachowaj wspomnienia w fotoksiążce, zaprojektuj autorskie dekoracje ścienne, personalizowany fotokalendarz lub wybierz wywoływanie zdjęć w promocyjnych cenach. Marka Uwolnij Kolory od lat zajmuje się oprawą cennych wspomnień. Skuś się na produkty, które pomogą Ci zbudować własną historię.