Strona główna » Materiał zewnętrzny » Roczek chłopca – co warto mu podarować?

Roczek chłopca – co warto mu podarować?

mały roczek chlopca

Urodziny dziecka zawsze są powodem do świętowania. Nawet gdy maluch będzie już prawdziwym starszakiem, to z pewnością rodzice nie zapomną o tym, by podarować mu odpowiedni upominek. Jednocześnie trzeba sobie uświadomić, że najważniejszym wydarzeniem w życiu rodziców – a także i samego dziecka – jest skończenie pierwszego roku życia. To właśnie te urodziny taktowane są jako okres przełomowy. Wobec tego rodzice zwykle starają się celebrować go w odpowiedni sposób.


Warto jednak zauważyć, że to nie samo zorganizowanie imprezy urodzinowej jest największym problemem, ale wybór prezentu dla roczniaka – szczególnie jeśli jest to nasz synek – staje się największym wyzwaniem. Rynek produktów i akcesoriów dziecięcych obecnie rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Wobec tego, na jakie prezenty warto zwrócić nieco większą uwagę?

Ubranka, buciki i dodatki jako prezent na roczek dla chłopca

Jeśli rodzice poszukują idealnego prezentu na roczek dla chłopca, wówczas warto zwrócić uwagę na swoistą klasykę gatunku, którą są ubranka i buciki, a także inne dodatki. To właśnie tych „przedmiotów” najczęściej brakuje małym chłopcom, a fakt tego, że szybko wyrastają z ubranek nakłada na rodziców swoistą konieczność ich częstego kupowania. Dobrym rozwiązaniem mogą się okazać np. kalosze dziecięce lub trzewiki zimowe.

Bucików nigdy dość, a w przypadku chłopców mogą one strasznie szybko się zniszczyć. Co więcej przydadzą się również wszelakie skarpetki i inne elementy garderoby. Taki prezent z pewnością ucieszy małego chłopca, a co więcej, będą one również wyjątkowo praktyczne. Nasz maluch będzie mógł z nich wyjątkowo często korzystać i co najważniejsze, z pewnością będzie z takich dodatków zadowolony.

Zabawki – sprawdzony prezent na roczek dla chłopca

Nie da się ukryć, że kolejnym sprawdzonym prezentem będą zabawki na roczek dla chłopca. Maluchy kochają otaczać się zabawkami, a co najważniejsze, to właśnie dzięki nim mogą one doskonalić swoje umiejętności i odkrywać talenty. Jednocześnie wybierając tego typu zabawki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te modele, które posiadają dodatkową wartość edukacyjną. To właśnie dzięki nim nasze dziecko będzie miało zagwarantowane dodatkowe wsparcie w rozwoju i będzie mogło cieszyć się produktywnie spędzonym czasem.

Wszelakie maty edukacyjne, czy też zabawki zgodne z ideologią Montessori zawsze się świetnie sprawdzają i niosą za sobą ogromną wartość. Warto więc mieć to na uwadze, a wybrane zabawki z pewnością nie rozczarują naszego malca.