Strona główna » Chrzest » Przygotowania do chrztu świętego dziecka – o czym warto pamiętać?

Przygotowania do chrztu świętego dziecka – o czym warto pamiętać?

białe buciki do chrztu

ubranka do chrztu baptism

Przygotowania do tak istotnego wydarzenia, jakim jest chrzest święty dziecka rodzice zwykle zaczynają już na długo przed tym dniem. Chrzest święty to pierwszy sakrament, jaki przyjmie nasze dziecko, o czym zatem powinniśmy pamiętać podczas przygotowań do tej ważnej uroczystości? Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę?


Przygotowania do chrztu dziecka – co warto wiedzieć na ten temat?

Planując chrzest dziecka w pierwszej kolejności warto pomyśleć nad wyborem rodziców chrzestnych. Bycie rodzicem chrzestnym to niezwykle ważna i odpowiedzialna funkcja, więc dobrze jest powierzyć ją odpowiedniej osobie.

Bardzo ważne jest również wcześniejsze zarezerwowanie sali, w której będzie odbywało się przyjęcie dla rodziny i bliskich oraz ustalenie wystroju sali i menu. Jeżeli po chrzcie nie planujemy dużego przyjęcia to warto pomyśleć nad zaproszeniem najbliższych osób do domu i przygotowaniu z tej okazji uroczystego poczęstunku.

Niezmiernie istotną kwestią jest także załatwienie wszystkich wymaganych formalności w kancelarii parafialnej. Warto wiedzieć o tym, że w niektórych parafiach księża wymagają od rodziców i rodziców chrzestnych uczestnictwa w specjalnych naukach przed sakramentem chrztu.

Dobór odpowiedniego ubranka do chrztu dla dziecka – podstawowe informacje

Ważnym elementem przygotowań do chrztu dziecka jest również zakup odpowiedniego ubranka. W tym dniu maluch powinien wyglądać odświętnie i uroczyście. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby dziecko w ubranku czuło się także swobodnie i komfortowo. Idealne ubranko do chrztu powinno być, więc zarówno ładne, jak i wygodne.

buciki dla dziecka do chrztuDziewczynki w tym dniu z reguły maja na sobie wspaniale prezentujące się sukienki do chrztu zaś chłopcy eleganckie garniturki do chrztu. Popularnymi sukienkami do chrztu dla małych dam są sukienki w kolorze białym, które posiadają estetyczne i delikatne ozdoby. Rodzice małych chłopców często natomiast decydują się na zakup białych koszulo-bodów oraz spodni na szelkach i marynarek w kolorach granatu, szarości, beżu czy też błękitu.

Znakomitym dopełnieniem ubranka na chrzest dla chłopca jest stylowa mucha, w której niemowlak wygląda jak prawdziwy elegant. Jeżeli szukamy stroju na chrzest dla naszego dziecka i zależy nam na tym, aby wybrane przez nas ubranko do chrztu było gustowne i eleganckie, a przy tym wyróżniało się wysoką jakością wykonania to z całą pewnością powinniśmy zapoznać się bliżej z ofertą sklepu internetowego Balumi.

To właśnie tu zakupimy przepięknie prezentujące się ubranka, które wykonane są naturalnych, przyjemnych dla ciała malucha materiałów. Należy podkreślić, że nasze dziecko będzie miało w nich zapewnioną odpowiednią swobodę ruchów. Warto także dodać, że dostępne tu ubranka nie podrażniają skory dziecka i co ważne zapewniają prawidłowy przepływ powietrza.

W bogatej ofercie sklepu Balumi odnajdziemy wyjątkowe sukienki do chrztu dla małych księżniczek i wspaniałe komplety do chrztu dla młodych gentelmanów. Każdy rodzic jest w stanie znaleźć tu idealne ubranku do chrztu dla swojej pociechy.