Strona główna » Materiał zewnętrzny » Prezenty dla przyszłej mamy

Prezenty dla przyszłej mamy

prezent dla młodej mamy

prezent dla mamy

Wybierasz się w odwiedziny do siostry, kuzynki, przyjaciółki, która spodziewa się dziecka? Zastanawiasz się, co jej podarować? Skup się na potrzebach przyszłej mamy. Pomyśl, jakie artykuły przyczynią się do tego, że okres macierzyństwa będzie dla niej bardziej komfortowy. Nic nie przychodzi Ci do głowy? Potrzebujesz inspiracji? Poznaj 3 produkty, które możesz kupić w ciemno!

Propozycja nr 1: poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia to praktyczny gadżet, który świeżo upieczona mama doceni zwłaszcza tuż po urodzeniu dziecka. Przy jego wykorzystaniu karmienie dziecka staje się prostsze i wygodniejsze. Użycie tzw. rogala do karmienia odciąża ręce i plecy młodej mamy, gdy niemowlę „delektuje się” pokarmem. Co ciekawe, omawiana poduszka sprawdzi się nie tylko podczas laktacji.

Doświadczenie mam pokazuje, że produkt ten świetnie sprawdza się jeszcze w trakcie ciąży, a także na dalszych etapach rozwoju dziecka, szczególnie podczas nauki siadania.

Propozycja nr 2: laktator elektryczny lub ręczny

Laktator to jeden z najczęściej wybieranych prezentów dla przyszłej mamy. Nic dziwnego, bowiem to praktyczny gadżet, który przyda się w pierwszych, niełatwych tygodniach po porodzie. Przyda się podczas nawału, zastoju pokarmu i przy zapaleniu piersi, a nawet gdy noworodek z jakiegoś powodu nie chce ssać piersi lub robi to w sposób niewłaściwy.

Sprzęt jest także dużym ułatwieniem w późniejszym czasie –  przede wszystkim w sytuacji, kiedy kobieta musi wyjść z domu, a podczas nieobecności zależy jej na tym, by podano dziecku pełnowartościowy pokarm. W takiej sytuacji laktator (zwłaszcza elektryczny) jest na wagę złota.

Propozycja nr 3: nosidełko ergonomiczne

Wykonywanie codziennych czynności w domu przy dziecku to nie lada wyzwanie. Na szczęście młoda mama może skorzystać z rozwiązań, które ułatwią jej pranie, gotowanie czy sprzątanie. Nosidełko ergonomiczne, bo o nim mowa, to rewelacyjny produkt, który pozwala pozostać w bliskim kontakcie z maluszkiem, nie rezygnując przy tym z realizacji obowiązków domowych.

Co ważne, takie nosidełko sprawdzi się również na zakupach czy spacerach – zarówno tych krótszych, jak i dłuższych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, warto wybrać takie nosidło, które wykonane jest z miękkich, oddychających materiałów i posiada certyfikat Międzynarodowego Instytutu ds. Dysplazji Bioder.

Wszystkie produkty znajdziesz w sklepie dziecięcym Smykoland.