Strona główna » Materiał zewnętrzny » Praktyczne i piękne ozdoby do pokoju niemowlaka

Praktyczne i piękne ozdoby do pokoju niemowlaka

poduszki gwiazdki dla dzieci

ozdoby do pokoju niemowlaka

Wybór różnego rodzaju dekoracji i akcesoriów do pokoju dziecięcego jest ogromny. Przy wyborze warto pamiętać, że szczególnie w pierwszych miesiącach życia maluch będzie potrzebował ciągłej opieki, którą odpowiednio dobrane akcesoria mogą znacznie ułatwić. Oto krótka lista kilku ozdób do pokoju dla niemowlaka, które nie tylko ładnie wyglądają, ale są także praktyczne.

Lampki dziecięce stojące i wieszane na ścianie

To oczywiste, że w każdym pomieszczeniu potrzebne jest oświetlenie, jednak w pokoju niemowlaka przyda się coś więcej, niż tylko główna lampa powieszona na suficie. Jej światło, często silne i rażące, może między innymi utrudnić maluchowi zasypianie. Z drugiej strony rodzic, który chciałby mu wówczas towarzyszyć, mógłby spędzić miłe chwile z dzieckiem, jeśli tylko nie otaczałaby ich nieprzenikniona ciemność.

Rozwiązaniem są w tym wypadku lampki dziecięce. Wśród dostępnych w sklepach modeli wybrać można lampki stojące, które ustawić można na szafce albo parapecie, lub modele wieszane na ścianie. Wiele z nich wyposażonych jest w kilka poziomów natężenia światła, automatyczny wyłącznik czasowy, a nawet pilot do zdalnej kontroli.

Kolorowe poduszki gwiazdki, serduszka, albo chmurki

poduszka gwiazdka dla dziecka

Niemowlęta dużo śpią i większość czasu spędzają w pozycji leżącej, dlatego wszelkie koce, kołderki o różnej grubości, poduszki albo śpiworki są przy nich absolutnie niezbędne. Czy tego rodzaju artykuły mogą być dekoracją dziecięcego pokoju? Jak najbardziej – wystarczy tylko wybrać odpowiednie kształty, kolory i wzory.

Ozdobnych elementów pościeli dziecięcej nie brakuje – dużą popularnością cieszą się na przykład poduszki gwiazdki, miękkie i wygodne, a zarazem wprowadzające do pokoju malucha nieco uroku. Poduszki tego typu znaleźć można także w innych kształtach, a do ich motywu i kolorystyki warto dopasować resztę wyposażenia dziecięcego łóżeczka.

Kontrastowe i edukacyjne obrazy na ścianę

Obrazy na ścianę to jedne z najpopularniejszych dekoracji domu. Wybierając obrazy do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na coś więcej, niż jedynie ich wygląd. Ilustracje na ścianach mogą być nie tylko ozdobą, ale także i formą wsparcia rozwoju dziecka.

Niemowlęta największą uwagę zwracają na kontrastowe kolory, dlatego książeczki dla tak małych dzieci często są czarno-białe. Obrazy w pokoju noworodka również mogą być utrzymane w takiej kolorystyce, żeby zwracać na siebie uwagę dziecka. Kiedy maluch podrośnie, warto wymienić je na przykład na dziecięce mapy, na których naniesiono występowanie zwierząt w różnych rejonach świata.

Ozdobne skrzynie i pojemniki na zabawki

Urządzając pokój dziecięcy, dużą uwagę przykłada się do sposobu przechowywania różnego rodzaju akcesoriów, ubranek i zabawek. Szczególnie zabawki warto trzymać w miejscu dostępnym dla dziecka, które z czasem rosnący maluch będzie mógł swobodnie eksplorować. Jednocześnie wielu rodziców zastanawia się, jak poradzić sobie z ciągle nawracającym bałaganem składającym się z rozsypanych klocków, misiów, grzechotek i innych drobnych zabawek.

Wartą uwagi propozycją są skrzynie na zabawki. To niskie pojemniki zwykle zamykane klapą, z których dziecko będzie w stanie samodzielnie korzystać. Z drugiej strony sprzątanie jest przy nich niezwykle łatwe i szybkie – wystarczy zebrać wszystko, czym bawił się maluch i wrzucić to do skrzyni. Tego rodzaju pojemniki często są bogato zdobione i przypominają na przykład stare skrzynie pirackie.