Strona główna » Materiał zewnętrzny » Pielęgnacja skóry niemowlaka – najlepsze kosmetyki

Pielęgnacja skóry niemowlaka – najlepsze kosmetyki

pielęgnacja skóry niemowlaka

 

pielęgnacja skóry dziecka kosmetyki

Pielęgnacja skóry niemowlaka wymaga wiedzy i świadomości. Jest to zadanie odpowiedzialne, do którego każdy rodzić musi się przygotować. Jeszcze przed narodzinami pojawiają się pytania o to, jakich kosmetyków używać, aby pielęgnacja noworodka była prawidłowa? Pielęgnacja skóry maluszka wcale nie musi kojarzyć się z całą szafą kosmetyków. Wbrew pozorom im mniej, tym lepiej. W tym przypadku zdecydowanie lepiej postawić na jakość. Skóra dziecka jest delikatna i ma skłonności do podrażnień. Preparaty przeznaczone do pielęgnacji ciała małego dziecka powinny zawierać bezpieczne, hipoalergiczne składniki, które nie uczulają. W szczególności, jeśli niemowlak boryka się z atopowym zapaleniem skóry. Co więc powinno znaleźć się w niemowlęcej kosmetyczce?


Jak prawidłowo dbać o skórę dziecka? – czyli sprawdzone kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci powinien cechować naturalny skład oraz otrzymany atest, który potwierdza, że są one bezpieczne dla dziecka. Wybierając szampon do kąpieli, mydło, krem, oliwkę, czy preparat na oparzenia, warto się kierować zasadą, że im krótszy skład tym lepiej.

Powinien on być pozbawiony sztucznych barwników, które nie nadają się dla delikatnej skóry dziecka.Skóra niemowlęcia odżywiona organicznymi olejami, roślinnymi składnikami oraz witaminami będzie zdrowa i pozbawiona podrażnień. W pierwszym okresie życia dziecka może pojawić się pieluszkowe zapalenie skóry, ciemieniucha, czy trądzik niemowlęcy.

W takiej sytuacji warto sięgać po specjalne kremy i emulsje. Trzeba pamiętać, że skóra dziecka różni się od skóry dorosłego człowieka. Jest dużo wrażliwsza.

Zawsze sprawdzaj skład kosmetyków przeznaczonych dla skóry Twojego dziecka

Skóra niemowlaka wymaga kosmetyków, które spełniają najwyższe standardy. Pielęgnacja skóry niemowlęcia powinna skupić się na jakości kosmetyków. Jak ognia należy wystrzegać się produktów, które mogą naruszać naturalną barierę ochronną skóry, a w konsekwencji być przyczyną podrażnień.

Parabeny pojawiające się w składzie również powinny dawać do myślenia i skłaniać do zmiany produktu. Są to składniki, które wywołują podrażnienia i negatywnie wpływają na układ hormonalny. Jeśli w składzie pojawi się phenoxyethanol niemowlak może doświadczyć wysypki.

Z kolei olej mineralny, który powstaje w ramach destylacji ropy naftowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych i może podrażniać skórę. Pielęgnacja małego człowieka wymaga używania kosmetyków o wysokich, wyśrubowanych standardach. Selektywnie dobrane składniki są gwarantem skuteczności i minimalizacji potencjalnych podrażnień.

W kontekście pielęgnacji trzeba także pomyśleć o mamie! Co będzie jej potrzebne?

Okres ciąży oraz narodziny maluszka, to rewolucja dla całej rodziny. Warto zadbać nie tylko o niemowlaka, ale także o świeżo upieczoną mamę. Dobrej jakości kosmetyki, dedykowane dla kobiet w ciąży oraz mam.

Należy pamiętać, że skóra w trakcie ciąży oraz po porodzie, jest bardzo wrażliwa. Przez dziewięć miesięcy ciąży organizm gromadzi więcej wody, pojawia się cellulit i tworzą się rozstępy. Skóra wymaga szczególnej uwagi i dobrej jakości kosmetyków. Ciało kobiety wykonuje ogromną pracę, zmienia się przygotowując się do narodzin. Właśnie wtedy warto korzystać z kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży lub świeżo upieczonych mam.

Każda z pań ucieszy się na widok kosmetyków przeznaczonych do odbudowy jędrności skóry i walki z rozstępami. Do pielęgnacji piersi, która przywróci jędrność i wzmocni biust, warto wybierać dobrej jakości serum oraz odżywcze balsamy. Powinny być antyalergiczne, łagodzące, a także muszą dobrze się się wchłaniać.