Strona główna » Materiał zewnętrzny » Pamiątka chrztu dla chłopca

Pamiątka chrztu dla chłopca

Pamiątka chrztu dla chłopca

Chrzest jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu maluszka. Symbolicznie wkracza ono na drogę wiary i zostaje przyjęte do społeczności Kościoła. Uroczyste obchodzenie przyjęcia chrztu w gronie rodziny stało się piękną tradycją. Otrzymując zaproszenie na chrzest często stajemy przed pytaniem – jaką pamiątkę na chrzest wybrać? Szczególnie w przypadku chłopców, dziadkom, chrzestnym, czy innym gościom ciężko wybrać odpowiednią pamiątkę. Podpowiadamy, na jakie prezenty na chrzest dla chłopca postawić, tak, aby były piękną, sentymentalną pamiątką i jednocześnie wywoływały uśmiech na twarzach rodziców i maluszka.

W artykule dowiesz się:

Szatka i świeca do chrztu

Szatka i świeca do chrztu tu tradycyjne przedmioty, których używa się w czasie ceremonii. Szatką przykrywa maluszka matka chrzestna, a gromnicę odpala od znajdującego się w kościele paschału ojciec chrzestny. Szatka i świeca najczęściej są wręczane przez rodziców chrzestnych – szatka przez matkę chrzestną, a świeca przez ojca chrzestnego – nie zawsze jednak stosuje się tę zasadę, a te przedmioty kupują rodzice – warto porozmawiać z rodzicami maluszka i ustalić tę kwestię.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na kupno któregoś z tych przedmiotów, warto postawić na wysokiej jakości produkty – gromnica będzie towarzyszyć dziecku przez całą jego drogę wiary – jest wykorzystywana w czasie komunii, czy bierzmowania. Wybierając świecę i szatkę do chrztu dla chłopca warto postawić na proste, eleganckie wzory, które spodobają się dorastającemu młodzieńcowi. Świetnym pomysłem jest dobranie pasującego zestawu świecy i szatki, dzięki czemu całość będzie się bardzo estetycznie prezentować. Warto postawić na personalizowany zestaw – z nadrukiem na świecy i haftem na szatce, dzięki czemu całość nabierze wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

Medalik

Medalik jest kolejnym pomysłem na tradycyjny prezent, który jest ponadczasowym prezentem na chrzest, czy komunię świętą. Obecnie na rynku znajdą państwo ogromny wybór różnych medalików, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni. Wybierając medalik na chrzest dla chłopca warto postawić na delikatne, klasyczne wzory, które przypadną do gustu dorastającemu dziecku. Ze względu na to, że medalik będzie towarzyszył chłopcu przez wiele lat, warto postawić na wysokiej jakości materiały i wykonanie.

Najczęściej wybieranym surowcem jest złoto lub srebro, które gwarantują piękny wygląd prezentu przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę, czy dany medalik ma cechę urzędu probierczego, która potwierdza deklarowaną przez producenta klasę surowca.

W sklepie Alechrzest.pl znajdą państwo medaliki na chrzest z grawerem, który odmieni ten klasyczny prezent w wyjątkową i niepowtarzalną pamiątkę na długie lata. Dodatkowo, mogą państwo zakupić medalik w pudełeczku z dedykacją i niebieską wstążką, co nada prezentowi uroki i dziecięcego charakteru.