Strona główna » Ciąża » Lejki do oddawania moczu podczas ciąży – jak go używać i czy się przydaje?

Lejki do oddawania moczu podczas ciąży – jak go używać i czy się przydaje?

lejek toaletowy do sikania dla kobiet
Kobiety w ciąży nie mają lekkiego życia. Doskonale wiedzą o tym same panie, jak również ich partnerzy. Wśród popularnych dolegliwości związanych z ciążą bardzo często wymienia się poranne mdłości, bolesność piersi, czy wahania nastrojów.

Są jednak i takie problemy, o których rozmawia się w rzadko prasie bądź w telewizji. Jednym z nich jest utrudnione oddawanie moczu.

lejek do oddawania moczu w ciąży

Panie w zaawansowanej ciąży miewają kłopoty z komfortowym siadaniem, a przez to z korzystaniem z ubikacji. Problemy z tym związane potęgują się, w szczególności gdy ciąży towarzyszą problemy z kręgosłupem.

Lejek do oddawania moczu dla kobiet

Z pomocą przychodzi plastikowy lejek dla kobiet, który umożliwia paniom siusianie w pozycji stojącej. Dokładnie tak: w stojącej, zupełnie jak mężczyźni. Specjalny, dopasowany do kobiecej anatomii lejek jest urządzeniem bardzo dyskretnym, lekkim i poręcznym. Umożliwia on komfortowe oddawanie moczu tym kobietom, które podczas ciąży miewają trudności w siadaniu na toalecie.

Czy lejek do oddawania moczu się przydaje ?

Wiele osób po raz pierwszy słyszących o lejku (w szczególności mężczyzn) z miejsca puka się w głowę nie widząc zastosowania dla takiego produktu. Wystarczy jednak przywołać w głowie obraz zabrudzonych toalet w PKP oraz w pubach, by z miejsca dostrzec zalety urządzenia, dzięki któremu nie trzeba dłużej „lewitować” nad ubikacją.

Prostota użytkowania lejka dla kobiet

Korzystanie z lejka jest bajecznie proste i łatwo się go nauczyć w kilka chwil. Wystarczy rozpiąć spodnie (lub spódnicę), przesunąć bieliznę na bok i przycisnąć lejek do krocza. Pierwsze próby najlepiej wykonać w wannie bądź pod prysznicem, by uniknąć zachlapania łazienki.

Lejek do oddawania moczu jest urządzeniem wielokrotnego użytku. Wykonano go ze specjalnego plastiku, który zapobiega przywieraniu kropli. Dzięki temu lejek jest bardzo higieniczny. Po skorzystaniu należy go opłukać pod strumieniem wody, strząsnąć i gotowe. W tym momencie lejek możemy włożyć do plastikowego etui (przypominającego to na okulary) i schować do torebki. Nikt z otoczenia nie zorientuje się co tak naprawdę przy sobie nosimy! Dla większej higieny od czasu do czasu możemy wyparzyć lejek wrzątkiem.

Lejek nie tylko dla kobiet w ciąży

Lejek dla pań to produkt bardzo uniwersalny, który również ułatwia życie kobietom niebędącym w ciąży. A jest ich bardzo liczna grupa. Dość wspomnieć badania przeprowadzone przez Francuski Instytut Opinii Publicznej. Według nich, aż 92% kobiet nie siada w publicznych toaletach, zaś blisko 80% pań kuca nad ubikacją przyjmując niewygodną dla nich pozę.

Lejek do oddawania moczu przydaje się zatem wszędzie tam, gdzie dostęp do toalety jest utrudniony lub jej stan nie pozwala na higieniczne załatwienie naszych potrzeb. Z tego względu z lejka warto korzystać na imprezach czy w podróży środkami komunikacji masowej. Kobietom aktywnym z pewnością ułatwi on oddanie moczu na łonie natury, zaś w szpitalu usprawni przygotowanie próbek moczu.