Noworodek

Pierwsze dni życia noworodka są niezmiernie ważnym okresem tak dla rozwoju dziecka jak i …rozwoju rodziców. Jeżeli jest to Wasze pierwsze dziecko, zrozumiałe jest, że możecie czuć się zagubieni. Do nowej roli trzeba się przyzwyczaić a także nauczyć podstawowych zasad obchodzenia się z własnym dzieckiem. Nikt nie powinien czuć się źle z powodu niepewności odnośnie postępowania z nowym życiem. Z pewnymi umiejętnościami po prostu się nie rodzimy i tak jak dziecko musimy się ich nauczyć. Ta strona ma za zadanie ułatwić rodzicom przejście pierwszego etapu życia ich pociechy, możliwie bez stresu – tak aby w pełni cieszyć się tym pięknym okresem, który niestety bardzo szybko przemija.
Dział poświęcony okresowi noworodkowemu w pełnym tego słowa znaczeniu. Przeprowadzimy Cię przez pierwszy miesiąc życia Twojego maleństwa, odpowiemy na wiele pytań i rozwiejemy Twoje wątpliwości. Z nami ten zupełnie nowy świat stanie się dla Ciebie bardziej przewidywalny i zrozumiały.
Dowiesz się, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, jak pielęgnować niemowlaka, jak go karmić, przewijać i uspokajać. Jak zapewnić mu bezpieczeństwo, kiedy wyjść na pierwszy spacer, a także co powinno wchodzić w skład wyprawki. Poznasz potrzeby i umiejętności noworodka. Dowiesz się, co potrafi, jak widzi i jak postrzega świat. W tym dziale poruszamy także problem wcześniactwa i jego przyczyny, możliwe powikłania i wszelkie aspekty z nim związane. Podpowiadamy też, co robić i jak postępować, gdy na świecie pojawia się młodsze rodzeństwo.