Strona główna » Materiał zewnętrzny » Na co warto zwrócić uwagę, zapisując dziecko na język angielski?

Na co warto zwrócić uwagę, zapisując dziecko na język angielski?

angielski dla dzieci

Planujesz zapisać dziecko na lekcje języka angielskiego? To świetnie! Chłonny umysł dziecka pozwala na znacznie szybsze uczenie się języków obcych, dlatego nie ma na co czekać. Wcześniej pamiętaj jedynie o tym, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszą szkołę językową dla swojego dziecka.


O tym musisz pamiętać, gdy chcesz zapisać dziecko na lekcje języka angielskiego

Obawiasz się, że wybrana szkoła językowa nie zapewni odpowiedniej jakości nauczania? Dlatego jeszcze zanim wybierzesz placówkę, sprawdź, gdzie warto zapisać swoje dziecko. Angielski dla dzieci Kraków to może być najlepsze rozwiązanie, ale wcześniej sprawdź kilka kluczowych aspektów.

Doświadczenie nauczycieli

Pierwszą ważną kwestią jest to, aby upewnić się, czy w wybranej szkole językowej pracują nauczyciele z odpowiednimi kompetencjami. Poproś o informacje na temat kwalifikacji osób, które będą uczyły Twoje dziecko. Duże znaczenie odgrywa również to, czy nauczyciele mają doświadczenie w pracy z dziećmi.

Czas trwania zajęć i ich częstotliwość

Kolejnym ważnym aspektem jest również aspekt praktyczny. Dowiedz się zatem jeszcze przed zapisaniem dziecka na angielski, ile będą trwały zajęcia, kiedy oraz jak często będą się odbywały. Być może od razu będzie dostępny cały plan zajęć, co pozwoli Ci sprawdzić, czy masz odpowiednią ilość czasu, aby zawieść dziecko na zajęcia.

Coraz częściej zajęcia z języka angielskiego odbywają się w blokach po 50, 60 czy nawet 90 minut raz lub 2 razy na tydzień. Zdecyduj, który wariant będzie najbardziej pasował Tobie i Twojemu dziecku.

Poziom dopasowany do dziecka

Duże znaczenie odgrywa również to, czy poziom językowy jest na pewno dopasowany do wiedzy Twojego dziecka. Ponowne powtarzanie absolutnych podstaw nie ma sensu, jeśli dziecko już je opanowało, tak samo niezbyt dobrym pomysłem będzie zapisanie malucha na zajęcia dla bardziej zaawansowanych językowo dzieci, jeśli nie posiada on odpowiednich podstaw. Dobrym wyborem będzie wybranie szkoły językowej, która zawsze po zapisie przeprowadza test językowy, który pozwala na skuteczne dopasowanie dziecka do odpowiedniego poziomu językowego.

Stacjonarnie czy internetowo?

Angielski dla dzieci w Krakowie to niejedyne rozwiązanie. Jeśli mieszkasz w małym mieście lub na wsi oraz nie masz czasu zawozić dziecko na zajęcia z angielskiego, to warto rozważyć alternatywne rozwiązanie. Jakie? Oczywiście mamy na myśli zajęcia odbywające się przez Internet. Musisz jednak samodzielnie ocenić, czy w przypadku Twojego dziecka takie rozwiązanie będzie dobrym rozwiązaniem. Może się okazać, że maluch nie będzie w stanie wystarczająco skupić się podczas takich zajęć.

Kontrola

Inną ważną kwestią, o której trzeba pamiętać podczas wybierania szkoły językowej, jest możliwość kontrolowania postępów w nauce dziecka. Nowoczesne placówki oferują przygotowywanie systematycznych raportów na temat postępów w nauce u dzieci. Oprócz tego świetną opcją jest też dziennik elektroniczny, który także dostarcza sporo informacji na temat tego, jak dziecko przykłada się do nauki. Wszystko to sprawia, że rodzice mają pewność, że wybrana placówka na pewno rozwija językowo dziecko, a poświęcony czas i pieniądze się zwracają.

Oczywiście innymi ważnymi aspektami są też metoda nauki preferowana przez szkołę oraz cena, jaką trzeba zapłacić za naukę języka angielskiego. Kiedy zwrócisz uwagę na wszystkie te aspekty, zyskasz pewność, że na pewno wybrałeś najlepszą opcję dla swojego dziecka.