Strona główna » Mleko modyfikowane Bebilon – jakie wybrać?

Mleko modyfikowane Bebilon – jakie wybrać?

mleko modyfikowane bebilon

Wśród dostępnych na rynku marek mleka modyfikowanego jednym z najbardziej popularnych jest mleko modyfikowane Bebilon.
To produkt, który cieszy się zaufaniem matek od wielu lat, zarówno wśród tych kobiet, które karmią niemowlęta od pierwszego dnia życia, jak i tych, które mają starsze dzieci. Z Bebilonem współpracuje grupa ekspertów, która nie tylko opracowuje skład mleka dla niemowląt tak, by jak najbardziej przypominał skład mleka mamy, ale również odpowiada na pytania i rozwiewa wątpliwości matek, które nie zawsze wiedzą, jak prawidłowo odżywiać swoje dzieci.

Mleko modyfikowane Bebilon – przegląd produktów

Bebilon ma w swojej ofercie mleko modyfikowane dla dzieci w czterech grupach wiekowych. Łatwo je rozpoznać i odróżnić, gdyż oznaczone są kolejnymi cyframi:  • Bebilon 1 z Pronutra – mleko początkowe, które można podawać dziecku już od pierwszych dni życia, jeśli nie może ono być karmione piersią. Skład mleka dopasowany jest do potrzeb noworodków i niemowląt aż do 6. miesiąca życia.
  • Bebilon 2 z Pronutra – to tak zwane mleko następne, czyli odpowiednie dla niemowlaków, które ukończyły 6. miesiąc życia. Podaje się je tym dzieciom, które nie mogą być karmione mlekiem matki, ale i jako rozszerzenie diety maluchów karmionych piersią. Mleko modyfikowane Bebilon 2 może być bazą na przykład do przygotowywania kaszek czy kleików dla dzieci, które ukończyły pół roku.
  • Bebilon Junior 3 z Pronutra + – to mleko, które odpowiada potrzebom starszych dzieci – takich, które ukończyły już roczek. Podobnie jak mleko Bebilon 2, także Junior 3 może być wykorzystywane do przygotowania kleików i kaszek.
  • Bebilon Junior 4 z Pronutra + – mleko specjalnie przygotowane z myślą o dwulatkach i nieco starszych dzieciach, uzupełniające niedobory witamin i mikroelementów, które zdarzają się w tej grupie wiekowej. Może być stosowane jako uzupełnienie codziennej diety.Każde mleko modyfikowane Bebilon dostępne jest w kilku wariantach wagowych – także w małych, poręcznych saszetkach, z których przygotować można jeden posiłek (idealne na wyjazdy czy wizyty u znajomych i rodziny!), a mleko początkowe Bebilon 1 można kupić również w płynie, który jest gotowy do wypicia.


Jak przygotować mleko dla dziecka?

Mleko dla maluchów przygotowuje się w kilku prostych krokach – producent zadbał o to, by przygotowanie codziennego posiłku nie zajęło zapracowanej mamie zbyt wiele czasu. Do opakowań mleka modyfikowanego dołączona jest zwykle miarka, dzięki której można precyzyjnie odmierzyć ilość proszku, potrzebnego do przyrządzenia porcji posiłku dla dziecka. Na opakowaniu znajdziesz także zalecane dawkowanie – nie należy przekraczać ustalonej dawki mleka, bo karmiąc dziecko mlekiem modyfikowanym niezgodnie z normami producenta można łatwo spowodować nadmierny wzrost wagi niemowlęcia.

Mleko modyfikowane Bebilon przygotowujemy bezpośrednio w butelce lub kubeczku, w którym będziemy podawać je dziecku. Wystarczy do przegotowanej i lekko przestudzonej wody dodać odpowiednią miarkę mleka w proszku i energicznie potrząsać butelką, aż do momentu, gdy mleko się rozpuści.

Zobacz: Zdecydowałaś się lub jesteś zmuszona zrezygnować z karmienia piersią swoje dziecko? – przeczytaj nasz artykuł zawierający informacje: Czym zastąpić mleko matki karmiąc niemowlę? 

 

Przed podaniem posiłku dziecku koniecznie sprawdź, czy mleko ma odpowiednią temperaturę – mamy zwykle robią to poprzez wylanie kilku kropli mleka na wewnętrzną część nadgarstka.
Wybierając mleko modyfikowane dla swojego dziecka pamiętaj, że w ofercie firmy są także mleka dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Jeśli Twój maluch jest alergikiem – odpowiednie będzie dla niego mleko Bebilon HA, jeśli dokuczają mu kolki czy zaparcia – Bebilon Comfort, jeżeli ma tendencję do ulewania – Bebilon AR, a dla wcześniaków najlepszym wyborem będzie mleko modyfikowane Bebilon Nenatal. Wybór mleka najlepiej skonsultować z lekarzem pediatrą.