Strona główna » Materiał zewnętrzny » Mleko kozie dla niemowląt – co musisz o nim wiedzieć?

Mleko kozie dla niemowląt – co musisz o nim wiedzieć?

mleko kozie

Karmienie piersią jest powszechnie uważane za najlepszy sposób na dostarczenie nowo narodzonemu dziecku pełnowartościowego posiłku, ale nie zawsze jest ono możliwe. Wśród alternatyw coraz częściej wymieniane jest mleko kozie. Sprawdź, czym dokładnie się charakteryzuje i czy warto je stosować.


Mleko kozie i jego właściwości

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale mleko kozie jest uważane za znacznie bliższe temu, które jest wytwarzane przez człowieka, niż jego krowi odpowiednik. Podobnie jak mleko ludzkie, to od kozy wytwarzane jest przez gruczoły apokrynowe. W konsekwencji w jego składzie znajduje się więcej naturalnych składników bioaktywnych.

Mleko kozie ma również podobny poziom kazeiny co mleko matki. Dzięki temu ryzyko wystąpienia zaparć i kolek u malucha jest znacznie mniejsze niż w przypadku stosowania pokarmu pochodzącego od krowy. Wszystko to sprawia, że pokarm wyprodukowany przez kozy jest dla dzieci znacznie lepiej przyswajalny i zawiera więcej potrzebnych do rozwoju składników odżywczych.

Preparaty wzmacniające organizm zawierające kozie mleko mają wiele pozytywnych właściwości. Nie tylko ograniczają ryzyko wystąpienia uczulenia, ale też nie zawierają dużej ilości laktozy, dzięki czemu łatwiej je strawić.

Tego rodzaju mleka mają w swoim składzie też witaminy wzmacniające organizm (A, B6, B12, D, E, K, C) oraz szereg pożytecznych minerałów, takich jak magnez, fosfor, wapń, selen, a także kwas askorbinowy, niacynę czy kwas pantotenowy. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto po nie sięgnąć.

Mleko kozie dla niemowląt i starszych dzieci

Preparaty wzmacniające organizm wytworzone na bazie koziego mleka należy podawać po konsultacji z lekarzem. Są one całkowicie bezpieczne, ale dzięki temu można dostosować ich dokładną dawkę do potrzeb malucha.

Mleko kozie może być stosowane od momentu narodzenia, jako zastępstwo dla mleka matki. Nie ma dolnej granicy wieku, od której może zostać wprowadzone, więc nie musisz martwić się o to, że zaszkodzi Twojej pociesze.

Początkowe mleko kozie dla niemowląt może być z powodzeniem stosowane, aż do osiągnięcia przez dziecko 6 miesiąca życia. Szczegółowe informacje na temat dawkowania znajdziesz na ulotkach dołączonych do pakowania.

Zestaw kozie mleko jest dostępny także w wersjach dla dzieci pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia, a także dla takich, które mają więcej niż rok. Różnią się one nieco składem, w taki sposób, by jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie błyskawicznie rozwijających się maluchów.

Jeżeli chodzi o postać, to mleko kozie dostępne w aptekach występuje w formie sproszkowanej. Jego rozrobienie jest banalnie proste i nie zajmuje dużo czasu. Przygotowanie posiłku dla malucha będzie bardzo szybkie i przyjemne. Tego typu środki nie są wzbogacane dodatkowymi aromatami czy smakami i zapewniają dziecku naturalne doznania w tej kwestii.

Zestaw kozie mleko dla dziecka – gdzie kupić?

Decydując się na zastąpienie pokarmu matki przez mleko kozie, koniecznie skorzystaj z oferty renomowanych aptek. Znajdziesz w nich sprawdzone i pożywne preparaty, które mają stosowne atesty i są całkowicie bezpieczne. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój maluch otrzyma to co najlepsze.

Koniecznie sprawdź preparaty wzmacniające organizm na bazie mleka koziego dostępne w ABCapteka. Duży wybór różnych środków i bardzo przystępne ceny sprawiają, że bez problemu znajdziesz coś odpowiedniego dla Twojego malucha. Asortyment jest stale aktualizowany i powiększany, więc warto sprawdzać na bieżąco pojawiające się tam nowości.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do tego, jakie mleko kozie wybrać, nic nie stoi na przeszkodzie, by skontaktować się z tamtejszymi doradcami. Obsługa apteki bardzo chętnie podzieli się swoją ekspercką wiedza i pomoże Ci zakupić najlepszy preparat zawierający niezbędne witaminy wzmacniające organizm Twojego dziecka.

Tworząc ten artykuł inspirowaliśmy się materiałami dostępnymi na stronie  mleka dla dziecka – apteka internetowa ABCapteka.pl.