Strona główna » Ciąża » Masaż metodą Watsu w ciąży – terapia rozluźniająco-relaksująca

Masaż metodą Watsu w ciąży – terapia rozluźniająco-relaksująca

Masaż Watsu to doskonała propozycja dla ciężarnych kobiet, które chcą całkowicie pozbyć się stresu i napięcia. Watsu to metoda pracy z ciałem i umysłem oparta na wykonywaniu ćwiczeń i rozciągań w wodzie, przeplatanych uciskaniem wybranych partii ciała. Zapoznaj się z terapią Watsu dla kobiet.


Czym jest masaż ciała Watsu?

Nazwa Watsu pochodzi od Water Shiatsu, ale metoda Watsu to zdecydowanie coś więcej niż ten japoński masaż w wodzie. Watsu obejmuje określone sekwencje ćwiczeń, stretchingów i mobilizacji, przeplatanych japońskim masażem Shiatsu. Leczy nie tylko ciało, ale i umysł. Poprzez nacisk na poszczególne partie ciała usuwa efekty stresu i napięcia oray powoduje, że czujesz się  zrelaksowana i pełna sił.
Obecność wody sprawia także, że możesz swobodniej i łatwiej się poruszać. Poza tym, dobrze jest móc zapomnieć na chwilę o swojej wadze oraz rosnącym brzuchu i totalnie się zrelaksować.

Jak wygląda sesja Watsu?

Watsu to zaawansowana forma pracy z ciałem przy aktywnym udziale terapeuty. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są w wodzie w temperaturze 34-35°C. Podczas sesji twarz cały czas pozostaje ponad powierzchnią wody. Sesja Watsu trwa od 30 minut do godziny i charakteryzuje się zmienną intensywnością, łącznie z momentami uspokojenia i bezruchu.Terapia rozluźniająco-reklasująca w wodzie metodą WATSU

Twoim jedynym zadaniem jest rozluźnienie oraz poddanie się działaniom terapeuty, który nosząc Cię na rękach, jednocześnie masuje Cię, rozciąga i delikatnie porusza. Dzięki spokojnym spiralom, wahadłom, kołysaniom i innym podobnym ruchom przypominającym te wykorzystywane w Tai Chi, odczuwasz głębokie odprężenie i znajdujesz wewnętrzny spokój.

Stres i wszystkie Twoje obawy odchodzą w niepamięć, a dziecko w Twoim łonie odczuwa to, że jesteś szczęśliwa i zrelaksowana.

Podświadomie zachowujesz w pamięci ten stan i podczas porodu jesteś w stanie zmniejszyć odczuwanie bólów porodowych oraz rozluźnić się.
Dlaczego warto zapisać się na zajęcia Watsu?

  • Watsu odciąża nie tylko umysł, ale również Twoje ciało i duszę. Działa na Ciebie kojąco i odprężająco.
  • Ćwiczenia w ciepłej wodzie odciążają kręgosłup, wpływają korzystnie na ukrwienie skóry oraz mięśni, a także łagodzą skurcze i stabilizują oddech.
  • Podczas zajęć Watsu czujesz się lekka i pełna gracji.
  • Watsu pomaga zlikwidować obrzęki rąk i nóg oraz inne dolegliwości ciążowe.
  • Poprzez rozciąganie polepsza się Twoja sprawność oraz zakres ruchu.

Watsu: ważne informacje

  • Zalecane dla ciężarnych po 28 tygodniu ciąży;
  • z Watsu nie mogą korzystać osoby uczulone na chlor, osoby cierpiące na miażdżycę lub te, które posiadają otwarte rany na ciele.
  • Zajęcia: po uzgodnieniu
  • Oferta: pływalnie, ośrodki rehabilitacyjne i sportowe
  • Koszt: sesji zależy od czasu – od 120 zł do 350 złotych