Strona główna » Materiał zewnętrzny » Łóżeczko dla niemowlaka – jakie wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka – jakie wybrać?

pokój niemowlaka

łóżeczko dla niemowlaka

Wybór łóżeczka dla niemowlaka to nie lada wyzwanie dla większości świeżo upieczonych rodziców. Mebel ten jest bowiem niezwykle ważny w pierwszym okresie życia dziecka. Musi być nie tylko wygodny, ale i bezpieczny. Powinien spełniać odpowiednie normy. Poza tym dobór właściwego łóżeczka dla niemowląt może znacząco ułatwić codzienną opiekę nad maluchem. Na co więc zwracać uwagę przy jego wyborze?

Łóżeczka dla niemowląt – mebel na dłużej

Niemowlęce łóżeczko jest pierwszym meblem, o którym myślimy przygotowując wyprawkę noworodka. Rodzice zwykle decydują się, aby przynajmniej przez pierwsze miesiące życia niemowlę było jak najbliżej nich, stąd ten ważny mebel zazwyczaj umieszczany jest początkowo w ich sypialni. Chociaż wydawałoby się, że łóżeczko najmniejszego członka rodziny jest tylko chwilowym elementem wyposażenia domu, liczne udogodnienia pozwalają na jego użytkowanie nawet do kilku lat.

Wiele spośród oferowanych na rynku łóżek dla niemowlaka posiada możliwość zdejmowania szczebelków, a nawet przekształcania w tapczaniki dla starszych dzieci. Rozwiązania takie odnajdziesz w ofercie Pinio, na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/lozeczko-dla-niemowlaka/. Ich funkcjonalność pozwala na wieloletnie użytkowanie i znaczną oszczędność, podyktowaną brakiem konieczności zakupu nowego łóżka w krótkim czasie.

Łóżeczko dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając łóżeczko dla niemowląt należy wziąć pod uwagę elementy, które w jego wyposażeniu będą nam niezbędne. Jeśli nie dysponujemy miejscem na komodę, na której zwykle umieszcza się przewijak, warto rozejrzeć się za łóżeczkiem, które posiada go w wyposażeniu. Przydatne mogą okazać się także wbudowane, dodatkowe szuflady na przechowywanie ubranek lub rzeczy pierwszej potrzeby, jak pieluchy czy kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcia.

Niezwykle cenną funkcją jest też regulacja wysokości materaca, którą posiada łóżeczko Pinio. Dzięki temu rozwiązaniu w pierwszym etapie życia niemowlę może leżeć wyżej, a dostęp do niego, zwłaszcza w nocy, jest znacząco ułatwiony.

Łóżko dla niemowlaka – bezpieczeństwo to podstawa

Meble dla niemowląt, poza tym, że ładne i praktyczne, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Niezwykle ważne jest sprawdzenie, czy łóżeczko do pokoju niemowlęcia spełnia bieżące normy bezpieczeństwa, zatwierdzone przez określone organy. Jeśli produkt jest dostępny u renomowanych krajowych dystrybutorów, jak np. Pinio łóżeczko, oznacza to, że został poddany wymaganemu audytowi w celu zapewnienia bezpieczeństwa i  jest zgodny z europejskimi normami.

Wybierając drewniane łóżeczko dla niemowlaka, upewnij się, że farby i impregnaty, których użyto w jego produkcji, są bezpieczne dla malucha. Przychodzi bowiem czas, kiedy rosnące dziecko zaczyna poznawać świat poprzez gryzienie i lizanie. Bez względu na to, czy chodzi o nowe pokarmy, zabawki,  czy też właśnie szczebelki łóżeczka.

Farby przeznaczone do malowania niemowlęcych łóżeczek powinny posiadać wymagane atesty dziecięce oraz być oznaczone normą europejską PN EN 71.3. Mamy wówczas pewność, że w żaden sposób nie zagrażają dziecku.