Strona główna » Materiał zewnętrzny » Kosmetyki dla alergików – podpowiadamy jakich używać

Kosmetyki dla alergików – podpowiadamy jakich używać

kosmetyki dla alergików

kosmetyki ziaja dla alergików

Kosmetyki dla alergików można znaleźć zarówno w drogeriach, jak i w aptekach. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno konkretnych preparatów, dobrze byłoby się czegoś na ich temat dowiedzieć. Przy wyborze kosmetyków do pielęgnowania skóry skłonnej do alergii na pewno należy brać pod uwagę ich skład. Dobrze byłoby także sięgać po preparaty bezzapachowe. Wskazana jest również obserwacja skóry, zwłaszcza jeśli używamy kosmetyków zawierających składniki, z którymi do tej pory nie mieliśmy do czynienia.


Zwróć uwagę na skład

Wybierając, kosmetyki dla alergików należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich skład. Wydaje się, że godne polecenia będą preparaty o naturalnych składach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że substancje pochodzenia roślinnego także mogą uczulać. Ryzyko jest jednak mniejsze niż w przypadku wielu syntetycznych substancji. W kosmetykach na pewno nie powinny się znajdować PEGi, jak również parabeny czy sztuczne barwniki oraz aromaty.

Zanim więc włożymy jakikolwiek produkt do naszego zakupowego koszyka, przeanalizujmy informacje znajdujące się na jego etykietce. Wówczas będziemy mogli podjąć rozsądną decyzję dotyczącą ewentualnego zakupu.

Obserwuj reakcje skóry

Każdy, komu zależy na uniknięciu przykrych podrażnień, powinien mieć na uwadze obserwację swojej skóry. Reakcja alergiczna może manifestować się w naprawdę różny sposób. Pojawić może się zaczerwienienie, jak również dokuczliwy świąd oraz pieczenie. Niektóre osoby mogą narzekać także na łuszczenie się skóry. Jeśli mamy skłonność do alergii i nie znamy wszystkich substancji, na które jesteśmy uczuleni, przed użyciem nowo zakupionego kosmetyku, wykonajmy tak zwaną próbę uczuleniową. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie po prostu nałożenie niewielkiej ilości balsamu lub kremu na przedramię.

Jeśli po 24 godzinach nie pojawią się żadne niepożądane rezultaty, najprawdopodobniej nie jesteśmy uczuleni na składniki zawarte w kremie. Pamiętajmy jednak o tym, że cera jest wrażliwsza niż chociażby skóra na ramionach. Mimo wszystko warto byłoby więc zachować ostrożność.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Kosmetyki do skóry alergicznej bywają bardzo drogie. Większości osób zależy zaś na tym, aby cena preparatów do pielęgnacji była atrakcyjna. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie więc przejrzenie kilku, a może i kilkunastu różnych ofert. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć kosmetyki atrakcyjne pod względem cenowym oraz jakościowym.

Należy pamiętać także o tym, aby zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę. Starajmy się unikać spożywania potraw, których składniki wywołują u nas niepożądane reakcje skórne. Bardzo wiele osób źle reaguje na nabiał, ale nie brakuje i ludzi, którym nie służy gluten.

Zbilansowana dieta oraz właściwa pielęgnacja skóry pomogą utrzymać ją w doskonałej kondycji. Musimy jednak liczyć się z tym, że czasami popełnimy jakiś błąd. Wówczas skupmy się na wyciągnięciu wniosków oraz na zrobieniu wszystkiego, co może poprawić stan skóry.

Kosmetyki dla alergików znajdziesz na https://ziaja.com/c/atopowa-1237