Strona główna » Materiał zewnętrzny » Jakie ubranka powinno mieć każde niemowlę?

Jakie ubranka powinno mieć każde niemowlę?

ubranka dla niemowląt

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to nie tylko wyjątkowy i pełen ekscytacji moment dla przyszłych rodziców. To także pracowity okres związany z koniecznością przygotowania dla dziecka wyprawki. Jednym z niezbędnych elementów, które muszą się w niej znaleźć, są oczywiście ubranka. Jakich nie może zabraknąć w garderobie niemowlęcia?


Rozsądne kompletowanie wyprawki dla niemowlęcia

Choć ubranka dla niemowlaka są kolorowe i urocze, to jednak dla dobra własnego portfela warto podejść z rozsądkiem do kompletowania wyprawki. Nie warto kupować zbyt dużej ilości ubranek, tym bardziej że maluch bardzo szybko z nich wyrośnie. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup dziesięciu 5-6 kompletów dla dziecka. To optymalna ilość nawet biorąc pod uwagę to, że dzieci bardzo często się brudzą.

Oczywiście wybierając body niemowlęce, pajace czy inne części odzieży należy kierować się nie tylko ich wyglądem. Najważniejsza jest jakość. Ubranka nie mogą być za małe, powinny zapewniać maluchowi pełną swobodę ruchów. Istotne jest również to, by wykonane były z naturalnych materiałów (np. bawełna, len) i nie podrażniały delikatnej skóry dziecka.

Wybierając ubranka dla malucha, warto mieć kilka kompletów w rozmiarze 56 i 62. To rozmiary optymalne dla dzieci urodzonych w prawidłowym terminie. Jeśli przyjdzie nam natomiast powitać na świecie wcześniaka, to musimy się przygotować na zakup ubranek w mniejszych rozmiarach. W ofercie sklepu niemowlęcego, znajdziemy również ubranka w rozmiarze 44 i 50.

Co koniecznie powinno się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka?

Body niemowlęce to typ odzieży, którego nie może zabraknąć w wyprawce dla niemowlaka. Dzięki zapięciom w kroku zmiana pieluszki nie stanowi problemu. Body dostępne są zarówno w wersji na zimę (długi rękaw), jak i na lato (krótki rękaw). Ze względu na to, że idealnie przylegają do ciała, należy wybierać te wykonane z naturalnych materiałów, ewentualnie tylko niewielką (nieprzekraczającą 10%) domieszką tworzyw syntetycznych.

Nie tylko body są niezwykle przydatnym elementem garderoby niemowlęcia. Kompletna wyprawka dla noworodka to również pajacyki. Posiadają one dużą ilość nap z przodu, dzięki czemu ubranie oraz rozebranie dziecka jest dość proste i nie wymaga poświęcenia tej czynności wiele czasu. Pajacyki są wygodne dla dziecka, dzięki nim maluch ma pełną swobodę ruchu. Mogą być wykorzystywane na co dzień, jak i pełnić funkcję piżamy. Dobrze sprawdzają się w połączeniu z body niemowlęcym. Pajac dla dziecka to dobre rozwiązanie na chłodniejsze dni.

Zabudowane stopy i grube ramiączka to charakterystyczne cechy śpiochów, elementu garderoby przydatnego rodzicom opiekującym się noworodkiem. Śpioszki najwygodniejsze są dla malucha w zestawieniu z body lub kaftanikiem. Alternatywą dla nich mogą być półśpiochy, czyli po prostu spodenki na gumce. W tym przypadku mając na uwadze bezpieczeństwo malucha, należy wybierać wyłącznie te modele, w których gumka jest elastyczna, szeroka i nie będzie uciskać zbyt mocno brzuszka dziecka.

Letnia garderoba malucha nie może obejść się bez rampersów – lżejszego odpowiednika pajacyka, z krótkimi nogawkami i rękawkami. Są bardzo wygodne szczególnie w nocy, gdy rodzic chce szybko przebrać malucha i ponownie ułożyć go do snu. Rampersy mogą być rozpinane w kroku bądź na całej swojej długości – te ostatnie są zdecydowanie