Strona główna » Niemowlę » Jakie buty do nauki chodzenia wybrać?

Jakie buty do nauki chodzenia wybrać?

buty do nauki chodzenia

pierwsze buty do nauki chodzenia

Zastanawiasz się, jakie buty do nauki chodzenia wybrać? Na co zwrócić uwagę, szukając butów dla dziecka? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury! Chcesz kupić pierwsze buciki dla swojego dziecka? Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie buty do nauki chodzenia? Bezpośredni wpływ ma oczywiście nie sam wygląd buta, a ich funkcjonalność. Stopy dziecka mają z reguły wysokie wymagania. A zatem jak wybrać pierwsze buciki dla dziecka? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Dlaczego warto wybrać buty do nauki chodzenia Emel?

Sporą popularnością cieszą się przede wszystkim buty Emel – firma słynąca z ręcznej produkcji obuwia dziecięcego. Dlaczego warto zaufać właśnie tej marce? Ponieważ od kilkudziesięciu lat zajmuje się tworzeniem butów dziecięcych, nie wykorzystując do tego typowych maszyn, które nie są w stanie do końca wyczuć takiego aspektu, jak naprężenie delikatnych materiałów – w tym przypadku z reguły skór.

Polska marka Emel oferuje między innymi pierwsze buty do nauki chodzenia. Obuwie tego rodzaju zostało opracowane tak, aby być wsparciem dla naszego dziecka, a nie swego rodzaju przeszkodą. Produkcja każdego buta z tej serii rozpoczyna się od dokładnej analizy kształtu konkretnej stopy.Podstawą obuwia do nauki chodzenia jest profilowana, elastyczna podeszwa, która gwarantuje doskonałą wygodę.

Komfort i odpowiednie wsparcia zapewniają również Geox buty, w których marka wykorzystuje nowoczesne technologie, gwarantujące optymalne wsparcie dla stopy dziecka. Warto decydować się na taki model, który ma innowacyjną technologię dbającą o amortyzację stopy.

Jak dobrać buty dla dziecka do nauki chodzenia?

Jak dobrać buty dla dziecka do nauki chodzenia? Ogólnie wiele osób popełnia błąd, jeśli chodzi o buty dziecięce. Często rodzice decydują się na nieco większe rozmiary, z tego względu, że dzieci rosną znacznie szybciej. To sprawia, że nasza pociecha przez cały czas chodzi w nieprawidłowo dobranym obuwiu, przez co układ ruchu czy stopa nie rozwijają się odpowiednio. Za duże buty to także większe ryzyko, że dojdzie do kontuzji oraz nieprzyjemności w postaci odcisków czy obtarć.Jaki zatem butów do nauki chodzenia wybrać?

Specjaliści polecają, aby decydować się na taką wielkość, która jest nieco większa, ale optymalna. Dzięki temu stopy dziecka będą mieć odpowiedni margines ruchu.

Jak już wspominaliśmy, pierwsze buty do nauki chodzenia powinny gwarantować odpowiednie wsparcie. Ważna jest także stabilizacja pięty. Świetną opcją jest obuwie szersze na palcach, ale nieco węższe z tyłu. Taka konstrukcja sprawia, że pierwsze kroki będą pewniej stawiane przez Twoją pociechę.

Pierwsze buty do nauki chodzenia – jaki materiał będzie odpowiedni?

Kupując pierwsze buty do nauki chodzenia, zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Aspekt ten powinien być ważny nie tylko na tym etapie, ale także później. Materiały gorszej jakości mogą nie tylko obniżyć komfort, ale za mocno usztywniać stopę dziecka czy zwiększać ryzyko, że pojawi się zakażenie grzybiczne. Z tego powodu polecamy decydować się na takie buciki, które zostały wyprodukowane z materiałów certyfikowanych.
Dobra będzie nie tylko skóra naturalna, ale i inne, przewiewne i gwarantujące optymalny komfort. Pamiętaj również o tym, aby wybierać materiał dostosowany do pory roku. W chłodniejsze dni polecamy decydować się na grubsze buty Emel z twardszą podeszwą, gwarantującą odpowiednią izolację od podłoża. Jeśli natomiast chodzi o zapięcia, najlepszą opcją są klasyczne rzepy.