Strona główna » Materiał zewnętrzny » Jaki gokart dla dziecka wybrać?

Jaki gokart dla dziecka wybrać?

wygodny gokart dla dziecka

Twoja pociecha to mały fan motoryzacji? Chcesz mu sprawić namiastkę motoryzacyjnej przygody? Zapoznaj się zatem z naszym poradnikiem na temat wyboru gokartów dla dzieci. Mali miłośnicy motoryzacji ciągle marzą o własnym samochodzie, którym mogli by samodzielnie kierować. Oczywiście dzieci nie mogą korzystać z prawdziwych pojazdów ale jako rodzice możemy im zafundować pewną namiastkę w postaci samochodziku lub gokarta. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim i postaramy podpowiedzieć jaki gokart dla dziecka wybrać.


Gokart na akumulator czy też gokart z napędem na pedała

Zasadniczo na rynku występują dwa rodzaje gokartów dla dzieci – napędzane akumulatorowo lub też gokarty na pedały. To tym drugim przyjrzymy się bliżej w niniejszym poradniku. Tym co wyróżnia gokarty na pedały jest łatwość prowadzenia oraz duża zwrotność.

Gokarty na pedały posiadają również tak zwany wolny bieg umożliwiający jazdę na luzie. Należy pamiętać, że gokart na pedała zazwyczaj będzie posiadał limit wagowy wynoszący około 40 kilogramów.

Na co zwrócić uwagę kupując gokart na pedały

Wybierając gokarty na pedały dla dzieci należy zwrócić szczególną uwagę na opony jakie posiada pojazd. Zalecane jest aby gokart był wyposażony w pompowane koła. Dzięki temu poruszanie się w trudnym terenie czy też nierównej nawierzchni będzie znacznie łatwiejsze.

Oprócz tego jeżeli gokart na pedały ma służyć więcej niż jeden sezon warto aby posiadał regulację odległości kierownicy ( dzieci bowiem bardzo szybko rosną ).

Co w danym przedziale cenowym oferują producenci?

Najtańsze modele gokartów na pedała można kupić już w okolicach 200 – 300 złotych. Spotkać można jednak model znacznie przekraczające cenę tysiąca złotych. Czym się różnią i co oferują modele w danym przedziale cenowym?

Najtańsze gokarty dla dzieci na rynku

Gokarty których cena nie przekracza 300 złotych to modele kierowane do młodszych dzieci, których waga nie przekracza 30 kilogramów. Najczęściej nie posiadają również możliwości regulacji siedzenia czy też kierownicy a koła są wykonane z tworzywa co przekłada się na gorszy komfort podróżowania.

Gokart od 300 do 600 złotych

W tym przedziale cenowym możemy już wybierać z pośród szerokiej oferty modeli, które będą odpowiednie zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Wydając kwotę ze wspomnianego przedziału z całą pewnością otrzymamy już gokart na pedały wyposażony w pompowane koła oraz z podstawowymi możliwościami regulacji kierownicy i siedziska. Często spotkać można również na wyposażeniu hamulec pozwalający na blokadę tylnych kół.

Gokarty powyżej 1000 złotych

Do tej grupy zaliczają się gokarty przeznaczone dla starszych dzieci, które mogą ważyć nawet 60 kilogramów. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i posiadają hamulec zarówno w przednich jak i tylnych kołach. Dodatkowo modele takie mogą posiadać dodatkowe wyposażenie jak lusterka, mini bagażnik czy też sygnały dźwiękowe.

Gokart na pedały dla dziecka – najważniejsze jest bezpieczeństwo

Bez względu na to z którego przedziału kwotowego wybierzecie gokart dla dziecka zawsze musicie pamiętać o najważniejszym czyli bezpieczeństwie. Materiały z jakich wykonany jest pojazd powinny być solidne i wytrzymałe. Oprócz tego pojazd powinien posiadać niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.