Gdzie jesteś: Strona Główna / Zdrowie / Jak zwalczać bóle miesiączkowe? Niepokalanek pospolity

Jak zwalczać bóle miesiączkowe? Niepokalanek pospolity



bóle miesiączkowe

Niepokalanek pospolity nazywany jest również niepokalankiem mnisim. Jest to naturalny sposób na przykre objawy, które pojawiają się przed i w czasie miesiączki. Niepokalanek jest szczególnie znany ze swoich właściwości uspokajających i regulujących poziom hormonów. Jakie jeszcze posiada inne właściwości, które znajdują swoje zastosowanie podczas menstruacji?


Niepokalanek pospolity (mnisi) – co to za roślina?

Niepokalanek roślina, która swoim wyglądem przypomina lawendę, a owoce kojarzą się z ziarenkami pieprzu. To właśnie on posiada najwięcej prozdrowotnych właściwości. Niepokalanek pieprzowy występuje w Afryce, Europie Południowej i Azji. W naszym kraju trudno jest go znaleźć. W Polsce panują dla tej rośliny niesprzyjające warunki.

Jakie właściwości i działanie posiada niepokalanek pospolity?

Dzięki swoim właściwościom, niepokalanek mnisi jest jednym z najskuteczniejszych środków na dolegliwości kobiet przed i w czasie menstruacji. Owoce niepokalanka łagodzą dolegliwości napięcia przedmiesiączkowego i regulują cykl menstruacyjny. Zawarte w nich substancje stabilizują pracę układu hormonalnego jednocześnie wpływając na struktury mózgowe, które odpowiadają za produkcję estrogenu i progesteronu, wyrównując ich poziom.

Tabletki bądź napary z niepokalanka mnisiego pomagają przy intensywnym bądź zbyt skąpym krwawieniu menstruacyjnym. Co więcej działają one również uspokajająco, a nawet łagodzą bóle piersi, brzucha i głowy.

Zioło to zalecane jest także kobietom planującym zajść w ciążę, ponieważ działa ono korzystnie na płodność. Należy zaznaczyć, że w czasie ciąży niepokalanek nie powinien być przyjmowany – dopiero po urodzeniu dziecka.

Warto również wspomnieć, że niepokalanek pospolity łagodzi objawy menopauzy, takie jak drażliwość, uderzenia gorąca, duszności, potliwość czy zawroty głowy.

Czy niepokalanek działa tylko na bóle menstruacyjne i objawy menopauzy?

Nie! Niepokalanek mnisi jest bardzo ceniony ze względu na właściwości związane z zachowaniem dobrej kondycji skóry. Jest on pomocny przy walce z wypryskami, trądzikiem czy przetłuszczaniem się cery. Roślina ta ma również pozytywny wpływ na włosy, gdyż stabilizuje ona poziom estrogenów, prolaktyny i progesteronu.

Dawkowanie i suplementacja niepokalanka pospolitego

Ekstrakty z niepokalanka w postaci różnych tabletek, nalewek czy wyciągów znajdziemy w każdej aptece i sklepach zielarskich – nie musimy mieć na niego recepty. Dzienna porcja spożycia niepokalanka nie powinna przekraczać 200-300 mg. Przeważnie przyjmuje się go raz lub dwa w ciągu doby.

Kto nie powinien stosować niepokalanka mnisiego?

Czasem zdarza się, że stosowanie niepokalanka prowadzi do nudności i wymiotów. Jest to jednak rzadki przypadek. Nie powinny go również przyjmować kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią. Szczególną ostrożność powinny także zachować osoby z chorobami przewlekłymi.

Zadbaj o swój komfort podczas miesiączki z marką WIMIN!

WIMIN jest kobiecą marką i to właśnie dla nich tworzy swoje produkty. W swojej ofercie posiadają majtki menstruacyjne w czterech różnych modelach i wielu rozmiarach. Zostały stworzone z myślą o kobietach, które podczas miesiączki chcą poczuć bezpieczeństwo, komfort i wygodę. Wejdź na stronę internetową WIMIN i zamów jedną parę dla siebie już dziś!