Strona główna » Niemowlę » Jak ubrać niemowlę do spania?

Jak ubrać niemowlę do spania?

m-ubranko-do-spania

ubranko-do-spania

Wybór odpowiedniej odzieży dla malucha ma duże znaczenie, gdyż dziecko może się łatwo przegrzać lub wychłodzić. W przypadku ubrania do spania należy wziąć pod uwagę porę roku oraz materiał, z którego został wykonany dany element wyprawki. Warto również pamiętać, by maluch czuł się w piżamie komfortowo.
W artykule dowiesz się:

Sen nocy letniej

Optymalna temperatura dla maluszka powinna oscylować w granicach od 18 do 22 stopni. W takich warunkach dziecko może komfortowo i bezpiecznie odpoczywać, gdyż jego organizm nie jest narażony na przeziębienie ani przegrzanie. W okresie letnim warto ubrać go w pajacyk lub cienki śpiworek. Jeśli noc jest chłodniejsza, można zdecydować się na założenie niemowlakowi dodatkowego body.

Chcąc upewnić się, że dziecko ma zapewniony optymalny komfort termiczny, należy położyć na jego karku dłoń. Wyczuwalny pot stanowi dowód na to, iż maluszkowi jest zbyt ciepło.

W przypadku gorących nocy idealnie sprawdzi się body z krótkim rękawem lub pajacyk pozbawiony rękawków i nogawek. Warto pamiętać, by ubranka dla maluszka, tak jak np. szumiące króliczki, były wykonane z testowanych alergicznie materiałów, zapewniających przepływ powietrza.
Sezon zimowy

W chłodniejsze miesiące nie należy ustawiać temperatury grzejników na zbyt wysokie wartości. Maluch może się bardzo łatwo przegrzać. Zimą nie należy również zbyt często wietrzyć mieszkania. Jeśli panująca w pomieszczeniu temperatura powietrza oscyluje w granicach 18-22 stopni, dziecku warto założyć do snu pajacyk lub średniej grubości śpiworek.

W przypadku chłodniejszych nocy można natomiast zdecydować na wybór ubrań wykonanych z grubszych materiałów – weluru lub wełny.

Warto również pamiętać o założeniu maluchowi skarpetek. Jeśli dziecko śpi w pomieszczeniu, którego temperatura z jakiegoś powodu nie przekracza 16 stopni, ubranko niemowlaka należy uzupełnić czapeczką i rękawiczkami.

Wybór odpowiedniego zestawu do snu ma duże znaczenie, gdyż maluchy są bardzo wrażliwe na przegrzanie lub wychłodzenie organizmu. Chcąc zapewnić niemowlakowi bezpieczny wypoczynek, należy również pamiętać, by w łóżku dziecka znajdował się szumiący miś. Ulubiona zabawka oraz odpowiednie ubranko, stanowią bowiem gwarancję dobrego snu każdego dziecka.