Strona główna » Dom » Jak dobrać zestaw mebli dziecięcych? – trendy, aranżacje i pomysły

Jak dobrać zestaw mebli dziecięcych? – trendy, aranżacje i pomysły

skandynawskie meble do pokoju dziecięcego

najlepsze drewniane meble do pokoju dziecięcego

Zazwyczaj to upodobania rodziców, a nie samego dziecka, mają największy wpływ na to, jak będzie wyglądał jego pokój. Obecnie mamy do wyboru naprawdę duży wybór mebli do pokoju dziecięcego, dlatego też możliwości aranżacyjne są ograniczone właściwie tylko i wyłącznie wyobraźnią rodziców.

Jak urządzić dziecięcy pokój?

Największą popularnością cieszą się różnego rodzaju komplety składające się z mebli w tym samym kolorze i o tym samym designie. Trzeba pamiętać przy tym, że każdy zestaw skandynawskich mebli dziecięcych może różnić się między sobą wyglądem, stylem, a także ceną.

Czynniki te mają niemały wpływ na wybór dokonywany ostatecznie przez rodziców. Oczywiście, w każdej rodzinie kwestia wyboru elementów do wyposażenia pokoju dziecięcego będzie wyglądała inaczej i będzie zależna od osobistych upodobań, da się jednak zauważyć pewne trendy, które są w ostatnich latach popularne.Najnowsze trendy w pokoju dziecięcym

Jednym z takich trendów jest umieszczanie nie tylko w pokoju rodziców, ale również w pokoju dziecka zestawu mebli skandynawskich, a więc takich dzięki którym można poczuć się nieco bliżej natury. Są to zazwyczaj meble drewniane pozostawione w naturalnym kolorze. Zawsze dba się jednak o to, aby taki zestaw sosnowych mebli dziecięcych był odpowiednio wykończony, tak aby dzieci nie były narażone na skaleczenia drzazgami, czy innymi nierównościami na powierzchni drewna.

Jest to bardzo istotny element w każdym meblu drewnianym, jednak szczególne znaczenie ma właśnie w przypadku tych mebli, które zostały stworzone z myślą o pokoju dziecięcym.Biały i szary zestaw mebli dziecięcych

Innym trendem, który można ostatnio zauważyć, jest wstawianie do pokoju dziecięcego mebli białych lub w delikatnych odcieniach szarości. Na przestrzeni lat kolory te zyskiwały coraz większą popularność w wykończeniu kuchni, później salonu i sypialni, aż w końcu dotarły do pokoju dziecka.

Co prawda głosy na temat białego lub w ogóle jasnego zestawu mebli dziecięcych są podzielone, gdyż wiele osób uważa rozwiązanie takie za niezbyt praktyczne i obawia się konieczności wymiany mebli w dość krótkim czasie po ich zakupie.

To prawda, dzieci potrafią wyrządzić nieco szkód, jednak, nie oszukujmy się, zrobią to tak naprawdę na każdego rodzaju meblach. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę ciekawy design jaki można stworzyć z ich pomocą, to z pewnością białe meble zyskają dobre opinie w naszych oczach.
Jak stworzyć idealną aranżację pokoju dziecka?

Zastanówmy się chwilkę również nad ogólnym wyglądem pokoju, bo przecież nawet najładniejszy zestaw mebli dziecięcych nie będzie się dobrze prezentował, jeżeli cały pokój będzie na przykład za bardzo zagracony lub kolory ścian będą nieodpowiednio dobrane.

Warto więc przed rozpoczęciem remontu pokoju zastanowić się dokładnie nad tym jak ma on wyglądać w efekcie końcowym. Na początek warto wybrać najistotniejszą część wystroju, jaką są właśnie różnego rodzaju komplety mebli dziecięcych oraz dobrać odpowiednio kolor ścian.

Całości wyglądu dopełnią zaś dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza i akcesoria dziecięce. Jeśli dobrze przemyślimy cały wygląd pokoju dziecięcego, z pewnością przebywanie w nim będzie samą przyjemnością.