Strona główna » Ciąża » Homeopatia w ciąży – czy leki homeopatyczne ułatwiają poród?

Homeopatia w ciąży – czy leki homeopatyczne ułatwiają poród?

Homeopatia podczas ciąży jest według wielu lekarzy oraz położnych uważana za wspaniałą metodę ułatwiającą poród. Poza tym homeopatia jest w wielu przypadkach bardziej skuteczna niż inne leki. Stosowanie preparatów z sasanki (pulsatilla), korzenia Caulophyllum czy innych wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie i samopoczucie ciężarnej i dziecka, ale także wzmacnia organizm kobiety.


Homeopatia a ciąża

Homeopatia łagodzi bóle porodowe i oraz pomaga wywołać skurcz, co może znacznie przyspieszyć poród. Dowiedz się, w jaki sposób homeopatia w ciąży może ułatwić Ci poród.
Czy leki homeopatyczne rzeczywiście ułatwiają poród?

Rzeczywiste działanie leków homeopatycznych stosowanych w ciąży nie jest naukowo dowiedzione. Jednak od lat zyskuje ona ogromną popularność dzięki zapewnieniom pacjentów, którym pomogła.

Homeopatia wspiera naturalny rytm porodu, a niektóre preparaty pomagają załagodzić bóle porodowe, wywołać skurcze i przyspieszyć poród.Jeśli zdecydujesz się na poród w domu, Twoja położna z pewnością doradzi Ci pokonanie bólu właśnie dzięki homeopatii. Znieczulenie zewnątrzoponowe można wykonać bowiem jedynie w szpitalu. Jednak nawet jeśli planujesz poród w szpitalu możesz zrezygnować ze znieczulenia i wybrać homeopatię, jako środek uśmierzający ból.

Informacje zawarte w tym artykule to tylko ogólne informacje, zalecamy konsultacje z lekarzem i lub położną w celu potwierdzenia skuteczności stosowanie wybranych leków – tak by nie zaszkodziły tobie oraz dziecku!Leki homeopatyczne w ciąży lub przed porodem

 • Aconitum: lek aconitum ma działanie znieczulające, dlatego jest stosowany przy dokuczliwych skurczach lub wysuszonych śluzówkach. Działa także uspokajająco, dlatego można go użyć do leczenia napięcia nerwowego lub ataków paniki.
 • Arnika: arnika górska, zawierająca pośród substancji czynnych barwniki karotenowe o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jest to lek szeroko stosowany w leczeniu następstw urazów. Może pomóc także złagodzić skurcze.
 • Belladonna:wilcza jagoda, homeopatia stosowana przy mocnych skurczach, nadmiernej potliwości, czy wahaniach nastroju.
 • Caulophyllum: świeży korzeń Caulophyllum thalictroides jest lekiem łagodzącym bóle miesiączkowe, stosowanym także bezpośrednio przed porodem, ułatwiającym poród. Wspomaga rozwieranie szyjki macicy, gdy jest ona sztywna i niepodatna. Powoduje większą skuteczność skurczów porodowych, szczególnie gdy początkowo – mimo ich dużego nasilenia – nie dawały postępu porodu. Zapobiega trudnościom w obkurczaniu macicy w przypadkach, gdy wzmożone krwawienie ma charakter bierny i trwa długo po porodzie. Homeopatia ta jest zalecana w ostatnich 4 miesiącach ciąży.
 • Cantharis: mucha hiszpańska, zawiera substancję czynną, kantarydynę. Homeopatia zalecana w przebiegu infekcji dróg moczowych. Natomiast podczas porodu ułatwia wydalenie łożyska.
 • Chamomilla: rumianek pospolity działa rozkurczowo, przeciwgorączkowo, poprawia trawienie, ma właściwości uspokajające i kojące.
 • Cimicifuga: pluskwica groniasta, homeopatia stosowana w celu regulacji czynności skurczowej macicy podczas porodu. Ułatwia rozwierania szyjki macicy oraz zapobiega występowaniu krwotoków poporodowych.
 • Kalium carbonicum: węglan potasu, łagodzi silny ból pleców u ciężarnych.
 • Nux vomica: homeopatia polecana przede wszystkim rozdrażnionym i zestresowanym kobietom, a także tym, które podczas porodu odczuwają potworne nudności.
 • Pulsatilla: sasanka zwyczajna, homeopatia stosowana m.in. w przebiegu leczenia zaburzeń nastroju. Pomaga także w przygotowaniach do porodu, gdyż zmiękcza i uelastycznia ona mięśnie szyjki macicy. Poza tym łagodzi bóle podczas akcji skurczowych.
 • Sepia: wydzielina gruczołu czernidłowego mątwy. Ta homeopatia zalecana jest przede wszystkim wszystkim kobietom, które rozważają poród w wodzie oraz odczuwają ostre skurcze, także pochwy.Homeopatia w ciąży jest w wielu przypadkach bardziej skuteczna niż inne leki, np. w sytuacji gdy wydaje się, iż nie ma już sposobu na pokonanie porannych mdłości. Homeopatia ma pozytywny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie i samopoczucie, ale także ma Twoje dziecko.