Homeopatia w ciąży – czy leki homeopatyczne ułatwiają poród?Homeopatia podczas ciąży jest według wielu lekarzy oraz położnych uważana za wspaniałą metodę ułatwiającą poród. Poza tym homeopatia jest w wielu przypadkach bardziej skuteczna niż inne leki. Stosowanie preparatów z sasanki (pulsatilla), korzenia Caulophyllum czy innych wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie i samopoczucie ciężarnej i dziecka, ale także wzmacnia organizm kobiety.


homeopatia a ciąża

Homeopatia łagodzi bóle porodowe i oraz pomaga wywołać skurcz, co może znacznie przyspieszyć poród. Dowiedz się, w jaki sposób homeopatia w ciąży może ułatwić Ci poród.

Czy leki homeopatyczne rzeczywiście ułatwia poród?

Rzeczywiste działanie leków homeopatycznych nie jest naukowo dowiedzione. Jednak od lat zyskuje ona ogromną popularność dzięki zapewnieniom pacjentów, którym pomogła.

Homeopatia wspiera naturalny rytm porodu, a niektóre preparaty pomagają załagodzić bóle porodowe, wywołać skurcze i przyspieszyć poród.

Jeśli zdecydujesz się na poród w domu, Twoja położna z pewnością doradzi Ci pokonanie bólu właśnie dzięki homeopatii. Znieczulenie zewnątrzoponowe można wykonać bowiem jedynie w szpitalu. Jednak nawet jeśli planujesz poród w szpitalu możesz zrezygnować ze znieczulenia i wybrać homeopatię, jako środek uśmierzający ból.

Informacje zawarte w tym artykule to tylko ogólne informacje, zalecamy konsultacje z lekarzem i lub położną w celu potwierdzenia skuteczności stosowanie wybranych leków – tak by nie zaszkodziły tobie oraz dziecku!

 

Homeopatia, leki stosowane w ciąży lub przed porodem

 • Aconitum: lek aconitum ma działanie znieczulające, dlatego jest stosowany przy dokuczliwych skurczach lub wysuszonych śluzówkach. Działa także uspokajająco, dlatego można go użyć do leczenia napięcia nerwowego lub ataków paniki.
 • Arnika: arnika górska, zawierająca pośród substancji czynnych barwniki karotenowe o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jest to lek szeroko stosowany w leczeniu następstw urazów. Może pomóc także złagodzić skurcze.
 • Belladonna:wilcza jagoda, homeopatia stosowana przy mocnych skurczach, nadmiernej potliwości, czy wahaniach nastroju.
 • Caulophyllum: świeży korzeń Caulophyllum thalictroides jest lekiem łagodzącym bóle miesiączkowe, stosowanym także bezpośrednio przed porodem, ułatwiającym poród. Wspomaga rozwieranie szyjki macicy, gdy jest ona sztywna i niepodatna. Powoduje większą skuteczność skurczów porodowych, szczególnie gdy początkowo – mimo ich dużego nasilenia – nie dawały postępu porodu. Zapobiega trudnościom w obkurczaniu macicy w przypadkach, gdy wzmożone krwawienie ma charakter bierny i trwa długo po porodzie. Homeopatia ta jest zalecana w ostatnich 4 miesiącach ciąży.
 • Cantharis: mucha hiszpańska, zawiera substancję czynną, kantarydynę. Homeopatia zalecana w przebiegu infekcji dróg moczowych. Natomiast podczas porodu ułatwia wydalenie łożyska.
 • Chamomilla: rumianek pospolity działa rozkurczowo, przeciwgorączkowo, poprawia trawienie, ma właściwości uspokajające i kojące.
 • Cimicifuga: pluskwica groniasta, homeopatia stosowana w celu regulacji czynności skurczowej macicy podczas porodu. Ułatwia rozwierania szyjki macicy oraz zapobiega występowaniu krwotoków poporodowych.
 • Kalium carbonicum: węglan potasu, łagodzi silny ból pleców u ciężarnych.
 • Nux vomica: homeopatia polecana przede wszystkim rozdrażnionym i zestresowanym kobietom, a także tym, które podczas porodu odczuwają potworne nudności.
 • Pulsatilla: sasanka zwyczajna, homeopatia stosowana m.in. w przebiegu leczenia zaburzeń nastroju. Pomaga także w przygotowaniach do porodu, gdyż zmiękcza i uelastycznia ona mięśnie szyjki macicy. Poza tym łagodzi bóle podczas akcji skurczowych.
 • Sepia: wydzielina gruczołu czernidłowego mątwy. Ta homeopatia zalecana jest przede wszystkim wszystkim kobietom, które rozważają poród w wodzie oraz odczuwają ostre skurcze, także pochwy.

Homeopatia w ciąży jest w wielu przypadkach bardziej skuteczna niż inne leki, np. w sytuacji gdy wydaje się, iż nie ma już sposobu na pokonanie porannych mdłości. Homeopatia ma pozytywny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie i samopoczucie, ale także ma Twoje dziecko.