Strona główna » Noworodek » Gryzaki dla niemowlaka i zabawki sensoryczne. Jaki prezent dla noworodka wybrać?

Gryzaki dla niemowlaka i zabawki sensoryczne. Jaki prezent dla noworodka wybrać?

noworodek trzyma palca

niemowle oczekujące prezentu na urodziny

Pierwsze odwiedziny u świeżo upieczonej mamy to duże przeżycie dla wszystkich członków rodziny. Na pierwszą wizytę wiele osób decyduje się zabrać upominek. Prezent dla niemowlaka jest także przyjętą praktyką w przypadku tak zwanego babyshower, czyli przyjęcia organizowanego na kilka tygodni przed porodem. 


Jaki prezent dla noworodka wybrać?

Nie dla wszystkich jednak wybór niespodzianki jest równie łatwy. Podpowiadamy zatem, na jakich przedmiotach warto się skupić, aby sprawiły radość. Udowodnimy także, że wcale nie muszą one kosztować majątku.1. Prezent dla noworodka do 50 złotych

2. Prezent dla noworodka za 50-100 złotych

3. Prezent dla noworodka za 100-200 złotych

4. Prezent dla noworodka powyżej 200 złotych

Wybierając prezent dla noworodka, pamiętaj, że samo dziecko ma do niespodzianki raczej stosunek neutralny. Mimo to dobrze postawić na rzeczy, które przydadzą się młodym rodzicom lub które korzystnie wpłyną na rozwój malucha.

Prezent dla noworodka do 50 złotych

Nie trzeba wcale wydawać znacznej kwoty, aby kupić prezent praktyczny i dobry jakościowo. Jedną z bardziej popularnych opcji są zawieszki do wózków, grzechotki dla niemowląt i gryzaki dla niemowlaka. Można wybierać spośród wariantów drewnianych, kauczukowych, silikonowych. Warto wybierać rodzaje bezpieczne dla malucha, pozbawione szkodliwych substancji.

Gryzaczki uśmierzają ból podczas ząbkowania, a niektóre, dzięki ciekawym fakturom, dodatkowo stymulują rozwój sensoryczny dziecka. Wyraziste kolory także mają wpływ na zmysły.

Ciekawym pomysłem są także książeczki dla niemowląt. Mimo że maluch sam jeszcze nie czyta, z pewnością będzie lubił przerzucać kartki i przeglądać obrazki. Modny i wspierający rozwój prezent dla niemowlaka to historyjki kontrastowe – duże czarno-białe karty łatwo dostrzegalne nawet dla najmłodszych dzieci.

Nieco starsze, około trzymiesięczne dzieci, zaczynają już być wrażliwe na kolory, dlatego choć nadal sprawdzą się wyraźne, kontrastujące obrazki, można postawić na intensywne barwy. Godne polecenia są także książeczki dźwiękowe dla niemowląt – po naciśnięciu odpowiedniej podobizny, rozlega się dopasowany dźwięk. Narysowany piesek może szczekać, a świnka chrumkać.Prezent dla noworodka za 50-100 złotych

Mając do dyspozycji nieco wyższą kwotę, można zainteresować się ciekawymi i solidnie wykonanymi przytulankami, takimi jak:

  • misie pluszowe,
  • żyrafa Sophie
  • czy kolekcja „niedoskonałych misiów”.

Estetycznie wykonane pluszaki są bezpieczne, pozbawione drobnych elementów, którymi maluch mógłby się zadławić czy skaleczyć.

Sprawdzą się także zabawki do kąpieli, czyli zabawki rozwojowe pozbawione dziurki odpowietrzającej. To kolorowe owoce, zwierzaki i ciekawe kształty, które zamienią wieczorne rytuały w przygodę. Nieco starszym dzieciom przyjemność sprawi sorter drewniany lub pierwsze puzzle z gąbki.
Prezent dla noworodka za 100-200 złotych

Wcale nietrudno wydać 200 złotych na prezent dla niemowlaka, zwłaszcza jeśli postawisz na dobre jakościowo rzeczy. Młodszym dzieciom spodobają się przytulanki i pozytywki, zabawki sensoryczne, edukacyjne maty dla niemowląt. Z myślą o rodzicach zaopatrzyć się można w kocyk lub otulacz. Starszym dzieciom spodobają się aktywizujące zabawki różnego typu.