Strona główna » Materiał zewnętrzny » Gra Minecraft podbiła serca

Gra Minecraft podbiła serca

minecraft

Minecraft to gra kmputerowa o tematyce survivalowej, w której gracze poruszają się w otwartym losowo wygenerowanym świecie. Grając w grę możesz niszczyć napotkane obiekty oraz przedmioty. Możesz także zbierać surowce i wytwarzać własne przedmioty oraz budować różne projekty. Zmierzysz się także z licznymi potworami, spotykając po drodze ogromne pająki, szkielety, czy zombie. Gra zapewnia wiele godzin rozgrywki i ciekawą przygodę.


1. Gra Minecraft – o co chodzi w grze Minecraft

Świat gry zbudowany jest z elementów 3D. Są to sześciany reprezentujące trawę, wodę, ziemię, kamień lub lawę, które rozbija się na mniejsze elementy, a następnie buduje z nich własne konstrukcje w dowolnym kształcie. Na przykład jednymi z często wybieranych przez graczy budowli są zamki. W grze nie mamy określonych celów. Dla graczy czeka nieograniczony świat, który mogą eksplorować oraz modyfikować według własnej wyobraźni. Jedynym ważnym elementem, na którym muszą się skupić jest aspekt przetrwania. Świat gry generowany jest  na bieżąco w czasie rozgrywki. Oznacza to, że do przemierzenia mamy nieskończoną mapę świata. Ograniczenia rozmiaru przestrzeni dotyczą jedynie przemieszczania się w górę i w dół. Jednak i tak możliwości w tym zakresie są naprawdę obszerne.

Gra Minecraft oferuje nam możliwości rozgrywki w różnych trybach:

  • Tryb kreatywny – skupia się na budowaniu. Gracze otrzymują nieograniczoną ilość wszelkich potrzebnych materiałów, przy pomocy których może modyfikować otaczający go w grze świat. Nieograniczona jest także swoboda przemieszczania się, która pozwala graczowi na latanie.
  • Tryb przetrwanie – nieco trudniejsza wersja poprzedniego trybu. Gracz samodzielnie musi zdobywać materiały niezbędne do wytwarzania narzędzi oraz broni. W tym trybie będzie także zmuszony walczyć z potworami. Ponadto gracz handluje z mieszkańcami wiosek, zaspokaja głód i kontroluje punkty życia, żeby nie zginąć. Grając z innymi graczami możemy z nimi walczyć. Jeśli gracz zginie, odradza się ponownie, jednak bez zdobytych przedmiotów, a dodatkowo traci punkty doświadczenia.
  • Tryb hardcore – bardzo podobny do poprzedniego, jednak wzrasta w nim poziom trudności. W przypadku śmierci gracz nie ma możliwości odrodzenia się, a świat w którym grał zostaje usunięty.
  • Tryb przygoda – w tym trybie gracz będzie miał ograniczone możliwości niszczenia oraz budowania. Może jednak używać dźwigni, przycisków oraz innych urządzeń wpływających na świat.
  • Tryb widz – gracz nie może ingerować w świat, jest jego widzem. Może przenikać przez wszystkie elementy oraz patrzyć z perspektywy zwierząt i mobów.

2. Gra Minecraft – w świecie Minecraft

Przemierzając świat gry będziesz mijać niziny, lasy, góry oraz przeszukiwać jaskinie. Na twojej drodze staną tak zwane moby. To bohaterowie niezależni będący częścią świata gry, którzy żyją własnym życiem, czasami przeszkadzając nam w eksplorowaniu świata. Moby to między innymi mieszkańcy świata, zwierzęta oraz różne potwory, z którymi będziemy musieli walczyć.

Poza głównym światem w Minecrafcie możemy odwiedzić jeszcze dwa wymiary. Pierwszy z nich to Nether, wymiar przypominający piekło. Gracz może tutaj trafić przy użyciu specjalnego portalu. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Można tutaj znaleźć wiele unikalnych materiałów, które są nie do zdobycia w podstawowym świecie gry. Drugi z wymiarów to End. Zamieszkuje go boss nazywany Ender Dragon. Gra minecraft to ciekawa propozycja dla osób w różnym wieku.