Strona główna » Dzieci » Futon dla dziecka – postaw na jego zdrowy i bezpieczny sen!

Futon dla dziecka – postaw na jego zdrowy i bezpieczny sen!

furton materac

niebieski futon w pokoju dziecięcym

W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się materace umieszczane w łóżeczkach. Na rynku pojawiają się jednak rozwiązania prosto z Azji, czyli futony. Czym cechują się takie produkty? Dlaczego warto zdecydować się na futon dla dziecka?

Czym jest futon dla dziecka?

Futon jest tradycyjnym japońskim materacem, kładzionym bezpośrednio na podłodze. Takie produkty powstają z zastosowaniem naturalnych surowców, sprawdzających się nawet w przypadku alergików. To wygodne rozwiązanie, stanowiące alternatywę dla zwykłych materaców i łóżeczek.

Futon charakteryzuje się specjalnym pikowaniem. Nie jest ono jednak niewygodne – wręcz przeciwnie, pozwala na komfortowe ułożenie ciała. Futon dla dziecka można z powodzeniem złożyć w trakcie dnia, dzięki czemu nie zajmuje on dodatkowej przestrzeni. Materac wystarczy zwinąć, a następnie umieścić w szafie.

Futony są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego coraz częściej trafiają też w gusta dorosłych. Na rynku można znaleźć modele do spania oraz do siedzenia. Te drugie sprawdzą się świetnie np. w formie kanapy. Odpowiednio dopasowany futon zapewnia komfort odpoczynku, a jednocześnie sprzyja osobom wrażliwym i środowiskumówi specjalista z firmy Futon.pl oferującej wysokiej jakości materace dla dzieci.Futon dla dziecka jako funkcjonalne rozwiązanie

Futon dla dziecka pozwala na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa snu. Przede wszystkim dziecko nie wypadnie z łóżeczka podczas prób wspinania się po szczebelkach, ponieważ materac leży bezpośrednio na podłodze. Maluch może więc samodzielnie wstawać i kłaść się w razie potrzeby. Kształtuje to w nim samodzielność oraz niezależność. Materac futon dla dzieci może być doskonałym wyborem także w trakcie dnia, pełniąc miejsce idealnej przestrzeni do zabawy.

materac furton dla dzieckaZdrowy materac dla dziecka

Największą zaletą futonów jest jednak to, z czego zostały zrobione. Taki zdrowy materac dla dziecka składa się w dużej mierze z bawełny, wełny, włókien kokosowych, konopnych lub końskiego włosia. W skład niektórych produktów wchodzi też lateks. Dzięki zastosowanym materiałom materac jest odpowiednio twardy, a zarazem sprężysty. Dopasowuje się do kształtu ciała osoby leżącej, zapewniając komfortowy wypoczynek.

Futony są polecane m.in. osobom, które borykają się z alergiami i podobnymi problemami. Właśnie dlatego są cenione również przez rodziców, szukających zdrowego materaca dla dziecka. Specyficzna budowa produktu likwiduje napięcia mięśniowe, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. To ekologiczne rozwiązanie, nieszkodzące środowisku. Odpowiednio wietrzony futon z powodzeniem przetrwa wiele lat użytkowania.
Inne zastosowania futonów dla dziecka

Futon dla dzieci nocą może pełnić funkcję łóżka, a w dzień – zostać umieszczony na specjalnym stelażu przypominającym kanapę czy złożony, pozwalając na wygodne siedzenie np. przed telewizorem. Produkt tego typu ma wiele zastosowań, dlatego coraz częściej sięgają po niego również dorośli. To świetny wybór w sytuacji, gdy Twoje mieszkanie jest niewielkie.

Takie produkty zostały bowiem zainspirowane warunkami mieszkaniowymi w Japonii, gdzie każdy metr jest na wagę złota. W Polsce sprawdzą się one doskonale w małych pokojach dziecięcych, a także w sytuacji, gdy cenisz sobie porządek i minimalizm.