Strona główna » Dzieci » Funkcjonalne spacerówki Baby Jogger – czy warto ją mieć?

Funkcjonalne spacerówki Baby Jogger – czy warto ją mieć?

kobieta na spacerze z dzieckiem

Wózek dziecięcy powinien umożliwiać rodzicom aktywne funkcjonowanie bez względu na wiek potomka. Twórca amerykańskiej marki Baby Jogger, jako pierwszy zaprojektował spacerówkę, która umożliwiała mu kontynuowanie codziennego biegania przy sprawowaniu jednoczesnej opieki nad synem. Obecnie spacerówki logowane tę firmą należą do najpopularniejszych wózków dla aktywnych rodziców. Wielofunkcyjne spacerówki chętnie wybierają również ci, którzy mieszkają w dużych miejskich aglomeracjach lub mniejszych miejscowościach. Na czym polega fenomen spacerówek tej marki?


Baby Jogger – marka popularna na każdym kontynencie

Baby Jogger projektuje wózki dla rodziców bez względu na miejsce zamieszkania, gęstość zaludnienia oraz styl życia. Każdy model jest wygodny w użytkowaniu i ma wiele przydatnych funkcji. Aby wózek był stabilny i płynnie się prowadził, powinien mieć odpowiedni układ jezdny. Ale co znaczy w tym przypadku słowo „odpowiedni”?

Wózek Baby Jogger posiadający koła z dobrą przyczepnością i amortyzacją

Aby jazda była dynamiczna, ale jednocześnie wózek nie mógł nagle wypaść ze ścieżki, koła powinny mieć bardzo dobrą przyczepność. Wózki BabyJogger najczęściej są wyposażone w opony gumowe wypełnione pompowaną dętką lub specjalnym żelem. W tych pierwszych należy kontrolować poziom powietrza, ale te drugie są całkowicie bezobsługowe i bezawaryjne. Niektóre modele są wyposażone w lekkie koła piankowe, które lepiej poradzą sobie na równych nawierzchniach.

Bieżnik umieszczony na oponie skutecznie zwiększa przyczepność wózka do podłoża. Wbudowana amortyzacja sprawia, że dziecko siedzące w wózku, nie odczuwa wstrząsów – ani tych drobnych, ani też mocniejszych.

Oczywiście spacerówki Baby Jogger mają wbudowane amortyzatory. Proces produkcji jest skrupulatnie nadzorowany na każdym etapie. Cały układ jezdny jest wykonany na najwyższym poziomie z dbałością o najmniejszy szczegół. To tajemnica przyjemnej jazdy w Baby Jogger.

Wózek Baby Jogger na trzech lub czterech kołach

Popularne modele spacerówek Baby Jogger mają trzy lub cztery koła. Wózki trójkołowe świetnie sprawdzą się podczas szybkich spacerów. Są również stworzone do biegania z dzieckiem zarówno po równych ścieżkach jak i tych o bardziej zróżnicowanej nawierzchni. Są też rodziny, które trójkołowce wykorzystują w miejskich warunkach.

Czterokołowce też mają wielu wielbicieli. Jeżdżą stabilnie i pewnie bez względu na rodzaj podłoża. Poradzą sobie na piaszczystej plaży i kamienistych ścieżkach. Parzysta liczba kół ułatwia też wjeżdżanie na wysokie krawężniki i sprawia, że wózek jest bardziej stabilny. To dobra propozycja dla tych, którzy cenią tradycyjne rozwiązania.

Spacerówki Baby Jogger to modele, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach.

Spacerówka do zadań specjalnych

Spacerówka, z którą można uprawiać codzienną aktywność fizyczną to bez wątpienia model do zadań specjalnych. Przede wszystkim rozpędzony wózek musi zapewniać dziecku w czasie jazdy odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Nie bez powodu wózki dziecięce Baby Jogger należą do linii produktów najczęściej wybieranych przez rodziców aktywnych fizycznie. Duże koła z wbudowaną amortyzacją są wręcz stworzone do energicznej jazdy. Ważne jest, by taki model był wyposażony w ręczny hamulec. Wówczas, w krytycznej sytuacji, rodzic ma możliwość natychmiastowego zatrzymania rozpędzonego dziecięcego wózka. W takich sytuacjach liczą się sekundy.

Nowoczesny design i ponadprzeciętna funkcjonalność

Każdy wózek Baby Jogger City Mini zapewnia dziecku komfortową pozycję. Wbudowane pasy bezpieczeństwa chronią pasażera przed wysunięciem się z wózka podczas jazdy. Regulowana budka z filtrem UV50 osłoni dziecko przed nadmorskim wiatrem i szkodliwymi promieniami słonecznymi na górskich polanach.

Siedzisko spacerówki można rozłożyć na płasko, by dziecko mogło spać w wygodnej pozycji, która nie obciąża jego kręgosłupa. Do zestawu można dokupić dedykowaną moskitierę i folię przeciwdeszczową, by spacery nie narażały dziecka na owady lub przemarznięcie.

Taki wózek to dobry kompan podczas każdej podróży. Bez względu na obrany przez rodziców cel, spacerówki Baby Jogger zapewniają stabilną jazdę, płynne manewry i optymalny poziom bezpieczeństwa. Bez wątpienia poradzą sobie w każdych warunkach. W zależności od modelu mogą w nich podróżować dzieci do 15 kg lub 22 kg wagi, co sprawia, że każdy rodzic znajdzie w ofercie Baby Jogger coś idealnego dla siebie.