Strona główna » Dzieci » Domowe huśtawki mocowane do sufitu

Domowe huśtawki mocowane do sufitu

huśtawka do sufitu

huśtawka do pokoju dziecka mocowana do sufitu

Urządzanie pokoju dziecięcego to ogromne wyzwanie, przy zastosowaniu pewnych elementów wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Wielu rodziców wprowadza do wnętrz trendy, które były popularne za czasów ich dzieciństwa. Do takich należą zdecydowanie huśtawki, kiedyś montowano je na konarach drzew, stanowiły wtedy najlepszą rozrywkę. W dzisiejszych czasach moda ta wróciła, ale z niewielką poprawką – huśtawki mocuje się do sufitu, w pokojach dzieci. Są one wykonywane z różnych materiałów – drewna, tekstyliów – w każdym razie modeli jest całe mnóstwo.

Huśtawka do pokoju do sufitu

Każda huśtawka do pokoju do sufitu jest wyjątkowa, sprawdzi się zarówno w pokoiku chłopca, jak i dziewczynki. Kwestią do ustalenia pozostaje wówczas kolor, ozdoba sama w sobie ma wyjątkowy charakter i zawsze jest użytkowana przez lata. Nie jest tajemnicą, że dzieci lubią się huśtać, taka zabawa znajduje wielu zwolenników wśród szkrabów i jest rzadko się nudzi.

Domowa bujawka jest nierzadko oblegana przez większość dnia i połowę nocy, w ten sposób pociechy mogą się szybciej wyciszać i relaksować po różnych aktywnościach. Huśtawka do pokoju do sufitu zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dla najmłodszych może pełnić funkcję bujawki, natomiast starsze dzieci upatrują w niej odmianę domowego placu zabaw.Podejmując decyzję o zakupie takiego produktu należy zastanowić się nad względami estetycznymi oraz bezpieczeństwa. W tym celu kluczowe są wiek dziecka, jego wzrost i waga – w sklepach zazwyczaj można dowiedzieć się które modele będą odpowiednie.

dziecko na huśtawce mocowanej do sufitu

Wybór huśtawek domowych

Dziecko, które potrafi już samodzielnie siadać może korzystać z domowej huśtawki, lecz z pewnością nieco innej, niż na przykład kilkuletnie dziecko. W przypadku niemowląt musi to być produkt z dobrze wyprofilowanym siedziskiem, najlepiej aby było ono obszyte miękkim materiałem, odpornym na ewentualne uszkodzenia. Bezpieczeństwo zapewnia się dzięki zabudowie z każdej strony, dzięki któremu huśtawka wygląda jak fotelik – wskazany jest również montaż ochraniacza między nóżkami. Nie zaszkodzi również dodatek w postaci pasów, zwłaszcza jeśli dziecko jest żądne ruchu i trudno mu usiedzieć w jednej pozycji zbyt długo.

Oczywiście nie zaszkodzi zainwestowanie w model huśtawki z elementami dekoracyjnymi – chwosty, uszy, skrzydełka mogą zwrócić uwagę dziecka i uzna ono, że przedmiot jest naprawdę bardzo ciekawy. Ze starszym dzieckiem jest nieco łatwiej, ponieważ huśtawka do pokoju do sufitu przypomina jej klasyczną odsłonę – ogrodową.

Dla pociech, które skończyły 3. rok życia z pewnością może być większy wybór, nie muszą mieć również zamontowanych wyżej wskazanych dodatków.Zasadniczo w przypadku huśtawek dla starszaków nie istnieje ograniczenie wiekowe, jedynie wagowe – nie można przekroczyć 70 kilogramów. Dobrym wyborem są drewniane produkty, z pewnością najbardziej uniwersalne, ponieważ pasują dla dzieci obu płci, podnoszą estetykę każdego wnętrza. Główną zaletą tej zabawki jest możliwość korzystania z niej w dowolnym momencie, nawet niekorzystna pogoda nie może przerwać tej doskonałej zabawy.