Strona główna » Odżywianie » Zasady żywienia niemowląt » Dokarmianie niemowlaka mieszankami bez laktozy i glutenu

Dokarmianie niemowlaka mieszankami bez laktozy i glutenu

mleko mieszanka dla niemowląt

dokarmianie niemowlaka mieszankami bez laktozy i glutenu centrumbio

Odpowiedni sposób żywienia niemowląt i dzieci ma ogromne znaczenie dla ich dalszego prawidłowego rozwoju. Jest to szczególnie trudne, kiedy maluch boryka się z alergiami pokarmowymi. Jak wiadomo mleko matki jest dla niego najlepszym pokarmem – to w nim występują składniki odżywcze mające duży wpływ na budowanie organizmu, zwłaszcza układu nerwowego. Co zrobić, gdy karmienie piersią nie jest możliwe? Wskazaniem jest oczywiście podawanie specjalnych mieszanek modyfikowanych.

Karmienie niemowląt mieszankami

Zdecydowanie się na karmienie dziecka mieszanką z butelki również jest wspaniałą okazją do tego, aby poczuć bliskość z maluszkiem i poznawać się nawzajem. W ten sposób także jego tata i inni członkowie rodziny mogą karmić dziecko niemal od samego początku.

Specjalne mieszanki bez laktozy dla niemowląt i dzieci są przygotowane z myślą o indywidualnych potrzebach żywieniowych malucha. Spośród dostępnych na rynku warto jednak wybrać to, które są wzbogacone o dodatkowe witaminy i minerały, które przyczynią się do jego prawidłowego rozwoju.

mleko bez laktozy bebe-m-la mandorle 2 centrumbio

Jak dobrać mieszankę do wieku dziecka?

Do około 6 miesiąca życia dieta dziecka składa się wyłącznie z mleka, a przez pierwszy rok jest ono głównym pokarmem dla maluszka. To właśnie dlatego preparaty dla niemowląt, które są alternatywą dla mleka matki są tak opracowane, aby zaspokajały potrzeby żywieniowe dziecka w każdym wieku.Dla dzieci nietolerujących laktozę, mleko czy gluten powstała specjalna seria mieszanek Bebe M, które nie tylko zaspokajają głód maluszków, a także dostarczają niezbędne witaminy i minerały. Preparaty te oparte są hydrolizacie ryżu ekologicznego. W celu lepszego zachowania wartości odżywczych zastosowano proces produkcji oparty o przetwarzanie wyłącznie na zimno, które jest autorskie dla tej marki i zupełnie nowe w dziedzinie produktów instant w proszku dla niemowląt. Odpowiednie oznaczenie:

1 – odpowiadające niemowlętom w wieku od 0 do 4-6 miesięcy,
2 – dla maluszków w wieku od 4-6 miesięcy do 12-18 miesięcy,
3 – dla dzieci do 3 lat,
pozwoli Ci dobrać wskazaną mieszankę do jego potrzeb żywieniowych.

żywność bez laktozy dla niemowląt sklep centrumbio

Dlaczego dobór mieszanki jest taki ważny?

Wraz z rozwojem dziecka zmienia się jego zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Warto wiedzieć, że białko, żelazo czy witamina D3 jest bardziej potrzebna w późniejszym wieku.Mieszanki dla dzieci Bebe M – co je wyróżnia?

Specjalne preparaty dla dzieci Bebe M są najbliższe składowi do wartościowego mleka matki. Doskonale zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka na każdym etapie jego rozwoju.

Mieszanki Bebe M wzbogacone są o takie składniki jak:

  • EPA i DHA z ekstraktu z wodorostów – pozwala to na dostarczenie kwasów omega 3,
  • wszystkie witaminy – C, PP, B5, E, B2, A, B1, B6, B9, K, B8, D, B12,
  • minerały – fosforan wapnia, węglan wapnia, fosforan potasu, chlorek potasu, fosforan magnezu, tlenek cynku, siarczan miedzi, siarczan żelaza, siarczan manganu, jodek potasu, selenin sodu).

mleko mieszanka bez laktozy bebe m-la mandorle 3 centrumbioZdrowe mieszanki dla dzieci bez laktozy i glutenu

Za zgodną pediatry dokonaj zmiany na lepsze w zakresie odżywiania swojego dziecka. Zadbaj o jego prawidłowy rozwój razem z żywnością dla dzieci Bebe M.