Gdzie jesteś: Strona Główna / Akcesoria / Dlaczego warto kupić aspirator elektryczny dla dziecka?

Dlaczego warto kupić aspirator elektryczny dla dziecka?aspirator elektryczny dla dziecka czy warto

Małe dzieci bardzo często łapią różne infekcje. Katar sam w sobie nie jest niczym groźnym, ale staje się bardzo uporczywym objawem, szczególnie w przypadku maluszka. Wydzielina powinna być usuwana, ale nie można liczyć na to, że niemowlak wydmucha nos. Małe dzieci nie są w stanie samodzielnie go oczyścić. Obecnie do wyboru jest wiele pomocnych akcesoriów, dzięki którym możliwe staje się udrożnienie przewodów nosowych.


Dawniej stosowano klasyczną gruszkę, która jest dostępna w każdej aptece w niskiej cenie. Trzeba jednak mieć na uwadze liczne wady tego rozwiązania. Gruszka słabo odsysa, jest mało higieniczna. Znacznie lepiej sprawdzi się aspirator elektryczny dla dzieci.

Dlaczego zaleca się używanie aspiratora do nosa?

Aspirator do nosa to niezwykle pomocne akcesorium, przyda się wielokrotnie i może być użytkowane do trzeciego roku życia. Będzie to wobec tego długoterminowa inwestycja. Aspirator do nosa to świetna alternatywa dla gruszki. W sprzedaży dostępne są modele ręczne, na wdech czy elektryczne.

Aspirator stosuje się w celu odciągnięcia wydzieliny znajdującej się w przewodach nosowych małych dzieci. Nie są one jeszcze w stanie wydmuchiwać wydzieliny, dlatego trzeba im pomóc w udrożnieniu nosa. Z pomocą przychodzi aspirator, czyli niewielkie urządzenie o wielu zaletach. Dzięki niemu odciąganie wydzieliny z nosa niemowlaka staje się proste, szybkie i wygodne. Aspirator pochłania wydzielinę dzięki wytworzeniu podciśnienia. Jest ona wciągana do komory znajdującej się w urządzeniu, a po zakończeniu czynności wystarczy ją opróżnić i zdezynfekować.

Aspirator może być używany już u najmłodszych dzieci, czyli od pierwszego dnia narodzin. Zatkany nos u małego dziecka skutkuje najczęściej apatią, trudnościami z zasypianiem i jedzeniem. Warto wobec tego mieć w zasięgu ręki aspirator elektryczny.

Czy warto wybrać aspirator elektryczny dla dzieci?

Udrożnienie nosa w przypadku małego dziecka jest niezwykle istotne, bo nie jest ono przystosowane do oddychania przez usta. Musi minąć trochę czasu, aż opanuje tę umiejętność. W wydzielinie zalegającej w nosie znajdują się drobnoustroje chorobotwórcze i rozmaite zanieczyszczenia. Ważne będzie wobec tego regularne oczyszczanie przewodów nosowych, aby pozbyć się tego wszystkiego.

Patogeny z nosa mogą przeniknąć do organizmu. Znajdą się w dalszej części układu oddechowego, a to już niestety prosta droga do pojawienia się infekcji. Małe dzieci nierzadko borykają się z zapaleniem oskrzeli. Można jednak temu przeciwdziałać, a z pomocą przychodzi aspirator do nosa.

Regularne stosowanie go sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu maluszka. Aspirator do nosa przyda się przede wszystkim w czasie choroby, gdy dziecko męczy się z katarem. Warto po niego sięgać profilaktycznie, czyli używać podczas codziennej pielęgnacji. Ułatwi dziecku funkcjonowanie i zapobiegnie rozwojowi różnych schorzeń.

Co przemawia za zakupem aspiratora elektrycznego?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów aspiratorów do nosa, ale najlepszym wyborem będzie nowoczesny model elektryczny. Pozwala na szybkie, łatwe i wygodne usunięcie wydzieliny zalegającej w przewodzie nosowym. Dziecko będzie mogło swobodnie oddychać, powrócić do normalności.

Aspiratory elektryczne mocno odciążają rodziców, bo nie muszą oni odsysać wydzieliny z nosa za pomocą siły własnych płuc. Nie trzeba mieć z nią bezpośredniego kontaktu, co pozwoli uniknąć zarażenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chorego dziecka. Aspiratory elektryczne są bardzo bezpieczne w użyciu, nie należy martwić się o wyrządzeniu dziecku krzywdy. Tego typu akcesoria nie wywołują żadnych podrażnień i nie uszkadzają błony śluzowej nosa. Cechują się wysoką skutecznością działania.

Ogromną zaletą aspiratorów elektrycznych jest to, że pozwalają na szybkie odciąganie wydzieliny z nosa. Ma to ogromne znaczenie w przypadku małych dzieci, które są ruchliwe, marudne i nie chcą współpracować z rodzicem. Nos zostanie szybko i dokładnie oczyszczony, bez powodu do płaczu. Jako że nie wiąże się to dla dziecka z dyskomfortem, to maluch nie kojarzy oczyszczania nosa z czymś nieprzyjemnym.

Aspirator elektryczny cechuje się cichą pracą, więc nie trzeba martwić się tym, że maluszek się wystraszy. Końcówki aspiratora zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie wyrządzić dziecku krzywdy – nie wchodzą głęboko do nosa. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się w domu i w podróży. Jako że aspirator elektryczny ma niewielkie wymiary, to można go mieć zawsze przy sobie – wystarczy włożyć akcesorium do torebki. Nie zajmuje wiele miejsca, jest bardzo poręczny i prosty w obsłudze. Ma ergonomiczny kształt.

Podsumowując, największymi zaletami aspiratorów elektrycznych są:

  • szybkie usuwanie zalegającej wydzieliny z nosa dziecka,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • cicha praca,
  • wysoki poziom higieny,
  • brak konieczności wymieniania filtrów,
  • mnogość kolorów i wzorów do wyboru,
  • brak problemu z cofaniem się odciągniętej wydzieliny,
  • możliwość zakupu modelu z efektami dźwiękowymi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze aspiratora elektrycznego?

Podczas wybierania elektrycznego aspiratora elektrycznego do nosa warto mieć na uwadze przede wszystkim rodzaj zasilania. Może być ono sieciowe lub akumulatorowe. Wpływa to na komfort użytkowania. Najbardziej wygodne są modele hybrydowe, czyli wymagające podłączenia do źródła prądu oraz wyposażone w akumulator lub baterie. Będzie można używać akcesorium w dowolnym momencie i miejscu. Idealnie sprawdzi się w domu i w podróży, na spacerze.

Istotne jest to, aby aspirator do nosa był mobilny. Niewielkie wymiary i lekkość to duże zalety. Ułatwia to przenoszenie i transport. Na uwadze powinno się mieć maksymalną moc ssania i liczbę poziomów jej regulacji. Rodzica powinno interesować także łatwe i szybkie czyszczenie. Zaleca się wybrać akcesoria posiadające certyfikaty jakości i medyczne. Jakość wykonania i dostępne akcesoria mają duże znaczenie.

Partnerem artykułu jest strona helpmedi.com.pl.