Strona główna » Materiał zewnętrzny » Delikatne ubranka dziecięce – jak je prać i o nie dbać?

Delikatne ubranka dziecięce – jak je prać i o nie dbać?

delikatne ubranka dziecięce

Każdy rodzic wie, ile pracy trzeba włożyć nie tylko w kupowanie na bieżąco kolejnych ubranek dziecięcych, ale i utrzymanie ich w czystości. Maluchy często brudzą się w trakcie posiłku, zabawy czy innych codziennych aktywności. Nie da się temu w żaden sposób zapobiec, można jednak zadbać o prawidłową pielęgnację delikatnych ubrań dla dzieci. Jakie produkty kupować? Z jakich materiałów łatwiej usunąć plamy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszych artykule, a dodatkowo dowiesz się również, dlaczego warto zdecydować się na zakupy stacjonarne w sklep dla niemowląt we Wrocławiu!


Jak prać ubranka dla dzieci?

Wszystkim rodzicom zależy, aby jego dziecko miało zapas pięknych, pachnących świeżością ubranek. Jak jednak utrzymać odpowiednią higienę, pozbyć się bakterii i nie podrażnić, tak niezwykle delikatnej skóry maluszka? Ryzyko pojawienia się różnego rodzaju infekcji u niemowląt i dzieci do pierwszego roku życia jest wysokie, dlatego każdy etap prania ma znaczenie.

Na samym początku warto wspomnieć o temperaturze – powinna wynosić min. 60 stopni, a najlepiej 90 stopni. Zyskujemy wówczas pewność, że udało się nam wyeliminować wszystkie groźne zanieczyszczenia i rozmaite drobnoustroje. Drugim czynnikiem są detergenty. Obecnie na rynku bez problemu można znaleźć produkty dedykowane rodzicom niemowlaków, a mianowicie specjalne proszki do prania ubrań, których cena wynosi ok. 20-30 zł. Istnieje jedna kluczowa zasada – po kupieniu konkretnej rzeczy zawsze trzeba ją wyczyścić, zanim założy się ją maluchowi. Oczywiście należy dodać, że odradza się wspólne pranie ubrań dzieci i rodziców, głównie ze względu wysoką temperaturę i używanie delikatniejszych środków, które może zniszczyć materiał i nie usunąć mocniejszych zabrudzeń.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji ubranek dziecięcych

Jeśli będziesz kierować się naszymi radami, z pewnością uda Ci się dłużej zachować dobrą jakość ubrań, choć piorąc w 90 stopniach, nie jest to łatwe zadanie i należy zachować szczególną ostrożność. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w codziennych obowiązkach:

  • segreguj ubrania kolorami (utrzymanie bieli w nienagannym stanie jest niezwykle trudne i wymaga stosowania dedykowanej chemii)
  • sprawdzaj, czy wybrany detergent posiada odpowiednie certyfikaty i atesty;
  • zwracaj uwagę na składy konkretnych środków, zwłaszcza jeśli maluch jest alergikiem;
  • w przypadku mocniejszych plam, warto wcześniej namoczyć ubranka w misce z ciepłą wodą i np. proszkiem do prania;
  • zapieraj większe zabrudzenia od razu i nie pozwól, aby zdążyły się utrwalić;
  • na koniec – wyprasuj wszystkie ubranka, dzięki czemu dodatkowo zostaną wysterylizowane gorącą parą.

Nie każdy strój powinien być prany w 90 stopniach. Należy pamiętać o tym, że niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji konkretnych ubrań można znaleźć na metce. Ułatwi to grupowanie ubrań pod względem materiału i wymaganego sposobu prania.

Lokalny sklep dla niemowląt we Wrocławiu – czy warto?

Zamawianie ubranek dla dzieci przez internet bywa proste, ale w wielu przypadkach to tylko pozory. Rozmiarówka potrafi być zwodnicza, podobnie jak ceny, za którymi nie idzie w parze wysoka jakość. Decydując się na wizytę np. w lokalnym sklepie dla niemowląt we Wrocławiu https://kokosek.pl/, możesz zmierzyć ubranka na miejscu, ocenić materiał i wygląd. To niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli pragniemy zapewnić maluchowi najwyższy komfort ruchu i uniknąć np. podrażnień skóry. Tradycyjne zakupy mają również jedną dodatkową zaletę, o której często zapominamy, a mianowicie profesjonalne wsparcie ekspedientów, którzy służą pomocą i radą w razie potrzeby.