Strona główna » Chrzest » Dekoracje na chrzciny – jakie wybrać?

Dekoracje na chrzciny – jakie wybrać?

udekorowane stoły na chrzest święty

dekoracje sali na chrzest

W życiu każdego małego człowieka pierwszym sakramentem, który otrzymuje jest Chrzest Święty. Jest to wyjątkowy dzień, gdy rodzice oraz rodzice chrzestni spotykają się na mszy, aby przyjąć dziecko do kościoła i zadbać o jego życie duchowe oraz o życie wieczne. Warto pamiętać, że jest to szczególna ceremonia, którą chcemy świętować również później razem z całą rodziną w domu lub w restauracji. Jak już wcześniej wspomniano, dziecko w tej chwili zostaje przyjęte do kościoła i warto zadbać o to, aby odpowiednio celebrować tą chwilę. Na co więc zwrócić uwagę?


Odpowiednie przygotowanie sali na chrzest dziecka

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że bardzo ważne jest aby przygotować się odpowiednio do tej pięknej ceremonii. Jeżeli już zdecydowaliśmy, aby nasze dziecko przyjęło Chrzest Święty, my jako rodzice oraz rodzice chrzestni także powinniśmy brać czynny udział w mszy.

Jednak nie możemy zapominać o tym, że po liturgii udamy się do domów, aby dalej świętować ten ważny dla nas, jak również dla naszego dziecka dzień.
Jeżeli decydujemy się na przyjęcie z okazji Chrztu Świętego powinniśmy pamiętać o tym, że warto ten dzień celebrować. Powinniśmy cieszyć się z tego, że nasze dziecko choć jest jeszcze tak młode, już dostąpiło łaski pierwszego sakramentu.

Na rynku w ostatnim czasie możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych dekoracji, za pomocą których możemy wspaniale przystroić nasz pokój w domu, gdzie odbywa się przyjęcie lub też nawet wnętrze w restauracji. Pomysłów jest na tą okazję bardzo wiele, a tak naprawdę nic nas nie ogranicza, jedynie może nasz budżet.

Przeczytaj także: Pomysłowy i najlepszy prezent na chrzciny

Wspaniałe dekoracje wnętrza na Chrzest Święty

Nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne są odpowiednie barwy. Jeżeli decydujemy się na ozdoby wnętrza na Chrzest Święty musimy pamiętać o tym, że nie mogą to być ciemne kolory. Nasze dziecko jest jeszcze małe, a dodatkowo jest to bardzo radosna uroczystość, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Decydując się na zakup wspomnianych dekoracji, warto przede wszystkim zastanowić się, jakie mamy możliwości finansowe. Bardzo dobrym pomysłem w tym przypadku jest między innymi ustalenie sobie odpowiedniej kwoty, której nie możemy przekroczyć podczas zakupów.

Na pewno w taki sposób będzie nam łatwiej kupować wszystkie rzeczy, ponieważ bez wątpienia są to bardzo atrakcyjne produkty i podczas zakupów wielu klientów tak naprawdę nie zwraca zbyt dużej uwagi na to, ile kosztuje dana rzecz, ale po prostu czy jest ładna i będzie dobrze wyglądała we wnętrzu.Nie musimy martwić się, jeżeli chcemy kupić dekoracje, a jeszcze do końca nie wiemy, czy chcemy przykładowo urządzić przyjęcie w domu lub też w restauracji. Tego typu produkty są raczej uniwersalne i tym samym doskonale sprawdzą się zarówno w naszym domu, niezależnie od tego w jakim stylu go urządzimy, jak również w restauracji.

Jednak jeżeli będziemy chcieli mocować coś do ścian lub też przyklejać i będą to raczej duże ingerencje w restauracji, powinniśmy w tym przypadku uzyskać zgodę właściciela tego miejsca.

Dekoracje stołu na Chrzciny

Jak już wspomniano, Chrzest Święty jest jedną z najważniejszych uroczystości chrześcijańskich. Jest to bowiem niezwykły dzień dla rodziców, którzy spełniają właśnie swój święty obowiązek, jak i dziecka, które staje się Dzieckiem Bożym. Z tego powodu, tak wiele osób chce zadbać o to, aby na chrzcie pojawiły się idealnie dopasowane dekoracje. Obecnie, coraz więcej osób wybiera możliwość organizacji chrztu w lokalu, a to z kolei sprawia, że rodzice mają za zadanie wybrać odpowiednie ozdoby na stół.

Dekoracje stołu na Chrzest Święty to bardzo obszerny temat. Wybór bywa oszałamiający dlatego młodzi rodzice muszą przyłożyć do tego elementu sporo uwagi, kiedy chcą by wszystko wyglądało oszałamiająco.

Warto zacząć od winietek. Kiedy ilość zaproszonych gości jest duża, może dojść do standardowego problemu ze znalezieniem właściwego miejsca. Z tego powodu, coraz więcej młodych par decyduje się na zakup winietek i rozsadzenie gości.

W ten sposób każdy znajdzie swoje miejsce, a na sali zapanuje ład i porządek. Kolejnym ciekawym elementem mogą być kieszonki na sztućce. Wraz z winietkami stworzą bardzo ładną kompozycję, która jednoznacznie podkreśli charakter obchodzonej uroczystości. Ponadto, kelnerzy z łatwością będą mogli przygotować taki zestaw z wyprzedzeniem, co znacznie ułatwi ich pracę.
Ozdoby stołu. Co wybrać?

Warto pomyśleć również o tabliczkach na stół. Są to swego rodzaju ramki, w które włożona jest kartka ozdobna. Może to być zdjęcie dziecka z podpisem i informacją o uroczystości, lub ogólna ozdoba nawiązująca do tematyki chrzcin.

Ciekawym dodatkiem mogą być również serwetki. Mogą być ozdobione w różnorodny sposób, co sprawi że idealnie wpasują się w tematykę Chrztu Świętego. Zostając jeszcze przy stole, bardzo ważnym elementem ozdobnym jest obrus.

Biały prosty obrus lub z delikatnymi dodatkami, bardzo dobrze wkomponuje się w dekorację. Trzeba pamiętać, że dominującym kolorem podczas tej uroczystości jest biel, dlatego wszystkie dodatki są wytwarzane właśnie w takiej kolorystyce. Delikatne akcenty złota czy różu mogą sprawić, że całość będzie wyglądała jeszcze lepiej, ale trzeba pamiętać, że to właśnie kolor biały będzie występował w największej ilości.

Wiedząc, iż jest to uroczystość kościelna nawiązująca do pierwszego z Sakramentów Świętych, warto dodać zestaw świeczek. Kiedy ściemni się za oknem, zapalenie jednej czy dwóch sztuk sprawi, że na sali zostanie utworzony jeszcze przyjemniejszy klimat, a goście będą mogli się zrelaksować.Coraz częściej pojawiają się różnorodne dodatki wykorzystywane podczas chrztu. Ludzie zaczynają doceniać, że ciekawe dekoracje stołu na Chrzest Święty mogą sprawić, iż cała uroczystość będzie dużo lepiej zapamiętana przez wszystkich gości oraz młodych rodziców. Ponadto, zdjęcia z tego wydarzenia staną się jeszcze piękniejszą z pamiątek. Dodatki takie jak kolorowe kamyki czy kawałki drewna sprawią, że stół będzie wyglądał jeszcze lepiej.

Wszelkiego rodzaju ozdoby na stół podczas obiadu po przyjęciu przez dziecko sakramentu Chrztu Świętego to bardzo dobry pomysł, jak sprawić aby ten dzień był zapamiętany przez wszystkich jak najlepiej. Oczywiście fakt przyjęcia samego sakramentu jest najważniejszy, jednak uroczysty obiad też jest elementem, który sprawi, że młodzi rodzice poczują się lepiej.

Wspaniałym pomysłem na ozdoby wnętrza na Chrzest Święty są między innymi balony. Możemy zdecydować się na balony w różnych kolorach, jak również produkty z konfetti w środku. Jest to bardzo klasyczne, a jednocześnie bardzo efektowne rozwiązanie polecane do każdego wnętrza. Nie kosztują także zbyt wiele, a to właśnie dzięki nim możemy uzyskać doskonały efekt wizualny.

Dostępne są także różnego rodzaju girlandy, które mogą również diametralnie odmienić każde wnętrze. Warto jednak w tym przypadku wybierać jasne kolory. Bardzo dobrym pomysłem są również dekoracje w kształcie wieńców z kwiatów na ściany, a także plakaty nawiązujące do tego pięknego sakramentu.

Możliwości w tym przypadku jest wiele, zależy jedynie ile miejsca mamy w pomieszczeniu, aby zamocować te wszystkie dekoracje.