Strona główna » Ciekawostki » Czy istnieją skuteczne sposoby na poczęcie dziewczynki?

Czy istnieją skuteczne sposoby na poczęcie dziewczynki?

Jeśli Ty i Twój partner nie tylko marzycie o dziecku, ale też chcielibyście zostać rodzicami dziewczynki, zapewne zastanawiacie się, czy możecie wpłynąć na płeć dziecka. Dobra wiadomość jest taka, że rzeczywiście istnieją sposoby, które mogą zwiększyć Wasze szanse w tym zakresie. Naturalnie, należy mieć na względzie, że nie dają one stuprocentowej gwarancji na poczęcie dziewczynki, ale zawsze warto spróbować.


Sposób na dziewczynkę – dieta

Jesteś tym, co jesz – słyszałaś to setki razy? Jak się okazuje, płeć dziecka bywa w pewnym stopniu uzależniona od artykułów spożywczych, które lądują na talerzu przyszłej mamy. Jak się odżywiać, żeby urodzić dziewczynkę? Sięgaj po produkty bogate w wapń i magnez.

Już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem wzbogać menu o mleko i przetwory mleczne, ryby, orzechy i migdały, zielone warzywa liściaste (jarmuż, szpinak, natka pietruszki) kasze i produkty z pełnego przemiału, ciemną czekoladę.

Unikaj za to potraw słonych, które podobno bardzo sprzyjają poczęciu męskiego potomka. Wielkość posiłków też ma znaczenie. Jak jeść, żeby spłodzić córkę? Postaraj się nie przejadać, a zamiast tego postaw na częste, lecz lżejsze dania. Solidne posiłki sprzyjają chłopcom.

Kiedy spłodzić dziewczynkę? Wybierz właściwy dzień cyklu!

Najbardziej znaną metodą na naturalne zaplanowanie płci dziecka jest metoda Shettlesa. Dzięki niej możesz stworzyć coś na kształt „kalendarza dni płodnych na dziewczynkę”. Jak to zrobić? Otóż funkcjonuje opinia, że plemniki męskie są mniejsze, szybsze i żyją krócej niż żeńskie. Ten fakt warto wykorzystać, wybierając dobry moment stosunku, w trakcie którego ma potencjalnie dojść do zapłodnienia.

Aby spłodzić dziewczynkę, najlepiej jest kochać się dwa-trzy dni przed spodziewaną owulacją.

Kiedy nastąpi jajeczkowanie, powinny wówczas przetrwać już jedynie plemniki z żeńskim chromosomem płciowym. Aby plan się powiódł, najlepiej jest prowadzić systematyczną obserwację cyklu. Oczywiście, musisz wziąć pod uwagę, że kalendarz dni płodnych na dziewczynkę ułożony według teorii Shettlesa, nie ma naukowego potwierdzenia i nie daje gwarancji sukcesu.

Pamiętaj o odpowiedniej pozycji!

Podobno pozycja, którą wybierają kochankowie, także może pomóc w poczęciu dziewczynki. Przyszłych rodziców zachęca się więc do płytkiej penetracji i uprawiania seksu w pozycji misjonarskiej, czyli klasycznej (twarzą w twarz, mężczyzna na górze). Głęboka penetracja, taka jak ma miejsce w przypadku pozycji, gdy partner jest z tyłu, bardziej sprzyja męskim potomkom.

Skuteczne metody czy zabobony? Kilka słów o mniej standardowych sposobach na poczęcie dziewczynki

Istnieje wiele par, które chciałyby móc zaplanować płeć dziecka i nauka próbuje przyjść im z pomocą. Jeśli jesteś bardzo zdeterminowana, żeby dowiedzieć się jak zajść w ciążę z dziewczynką, możesz również skorzystać z wielu innych sugestii. Kalendarz owulacji sprzyjający dziewczynkom możesz wspomóc, kochając się z partnerem w godzinach popołudniowych. Większe prawdopodobieństwo spłodzenia córki istnieje też ponoć wówczas, gdy to kobieta zaproponuje stosunek oraz gdy… osiągnie orgazm jako druga!

Ponadto, im częściej będziesz kochać się z partnerem, tym lepiej – wtedy to będzie miał mniej obfite ejakulacje, co sprzyja spłodzeniu dziewczynki.

Trudno jest zaplanować płeć dziecka, jednak silna determinacja, obserwowanie cyklu i przestrzeganie właściwej diety mogą okazać się pomocne. Porozmawiaj też z lekarzem o możliwościach, które daje współczesna medycyna.