Strona główna » Materiał zewnętrzny » Co wyróżnia lampy loftowe? Cechy stylu loft industrial

Co wyróżnia lampy loftowe? Cechy stylu loft industrial

lampa loft

Ponadczasowy styl loft-industrial to pozostałość po aranżacji mieszkań z lat 50. XX wieku, gdzie w opustoszałych pomieszczeniach po fabrykach i zakładach przemysłowych powstały nowe miejsca do życia. Dziś przestronne wnętrza utrzymane w surowym klimacie to oznaka nowoczesnego podejścia do mody i znajomości aktualnych trendów. Uzupełnieniem stylu loft niepodważalnie są oryginalne lampy industrialne, które nadają pomieszczeniu klimatyczny nastrój. Jakie oświetlenie wybrać do stylu loft?


Najważniejsze cechy stylu loft industrial

Za jedno z najważniejszych założeń stylu loft industrial uznaje się przestrzeń. Mieszkanie inspirowane wystrojem recesyjnych wnętrz powinno być przestronne i dobrze doświetlone za sprawą okien oraz oryginalnych lamp loftowych. W pokoju powinny królować naturalne materiały – idealnie sprawdzi się drewno, a także wykończenie ścian w postaci surowego betonu lub cegły. W takim wnętrzu dużą rolę odgrywają dodatki, jednak nie powinno się przesadzać z wytwornością. Styl loft industrial lubi minimalizm, dlatego wystrój świetnie uzupełnią drobne dekoracje szklane i metalowe.

Jakie wyposażenie do pokoju w stylu loft?

We wnętrzu urządzonym według głównych cech stylu loft powinny pojawić się meble, które podkreślą wygląd pomieszczenia. Za takie można uznać niemal każdy rodzaj wyposażenia wykonany z naturalnego drewna o ciepłym odcieniu lub ciemnym wybarwieniu. Nowoczesnego akcentu dodadzą pomieszczeniu również meble współtworzone z metalowych elementów – krzesła ze stalowymi nogami lub półka na kwiaty wykonana z wytrzymałych prętów będzie świetnym wyborem. Sprawdzą się również meble loft stylizowane na stare przy użyciu specjalnych technik stolarskich.

Jakie oświetlenie w stylu loft industrial?

W nowoczesnym wnętrzu urządzonym zgodnie z koncepcją aranżacji loft industrial warto przede wszystkim postawić na elegancję i minimalizm. Lampa loftowa wykonana z czarnych metalowych elementów, które tworzą modernistyczną osłonę dla dużej żarówki oświetlającej przestrzeń, prezentuje się bardzo dobrze. Ciekawym rozwiązaniem jest również montaż lamp loftowych wiszących osadzonych na listwie lub szynie wykonanej z drewna. Taki artykuł oświetleniowy uwydatni walory wnętrza w stylu loft i nada mu charakteru. Przy wyborze lampy industrialnej możesz łączyć wybrane odcienie m.in. czarny ze złotem. Wybór lampy loft z elementami w ciepłych kolorach wprowadzi do wnętrza odrobinę przytulności.

Lampa loftowa wisząca czy industrialna lampa podłogowa?

Jeśli szukasz lampy loftowej do wnętrza, w pierwszej kolejności zastanów się nad efektem, jaki chcesz uzyskać. Wisząca lampa w stylu loft bardzo dobrze spełni swoją funkcję jako główne źródło światła w pomieszczeniu. Przy doświetleniu wybranej strefy pokoju lepiej natomiast wypadnie lampa podłogowa loft lub kinkiet zamontowany na ścianie. Takie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w urządzaniu wnętrza, ponieważ wybierając jeden artykuł, zyskasz zarówno subtelny element świetlny, jak i dodatek nadający wnętrzu spójny wygląd. Możesz również wprowadzić do swojego pokoju nastrojowy klimat poprzez wybór żarówek o ciemnym zabarwieniu lub kloszy wykonanych ze szkła. Szklana lampa loft w mieszkaniu zawsze prezentuje się stylowo i nowocześnie.