Strona główna » Ciąża » Ciążowa poduszka cebuszka duo – do karmienia i spania

Ciążowa poduszka cebuszka duo – do karmienia i spania

Cebuszka to miękka, wygodna i przede wszystkim wielofunkcyjna poduszka wykorzystywana do karmienia i wygodnego spania. Przydatna już w trakcie ciąży i niezastąpiona długo po narodzinach dziecka. Pomocna w wielu różnych sytuacjach i momentach macierzyństwa. Prosta, a zarazem estetyczna i w dobrym guście. Taka właśnie jest poduszka cebuszka.  


Cebuszka

Cebuszka to specjalna poduszka w kształcie litery „c” stworzona z myślą o komforcie kobiet w ciąży, młodych mam i maluszków. Może służyć jako pomoc podczas snu w ciąży, w czasie karmienia dziecka, a po odpowiednim uformowaniu może zamienić się w wygodne gniazdko dla dziecka czy oparcie dla siedzącego malucha. Jej wykorzystanie jest wielofunkcyjne, dzięki czemu może skutecznie służyć Tobie i dziecku przez długie lata.

Aby zadbać o komfort snu, można włożyć między uda, podłożyć pod nogi lub plecy odpowiednią poduszkę. Cebuszka posiada drobne i sypkie wypełnienie z mikroperły styropianowej, które daje efekt przesypującego się piasku. Dzięki temu doskonale dopasowuje się do zmieniających się kształtów przyszłej mamy i nie odkształca się przy długim i częstym użytkowaniu.

Poduszka ciążowa cebuszka

Poduszka ciążowa cebuszka pozwala to na znalezienie wygodnej pozycji do snu i relaksu. Jej dodatkowym atutem jest to, że sprawdzi się nie tylko na czas ciąży. Cebuszka duo może być bardzo pomocna również podczas karmienia dziecka lub do tego, aby je wygodnie ułożyć.

Cebuszka posiada specjalistyczne wypełnienie z mikroperły styropianowej o średnicy 0,8 do 1,5 mm, która jest bezpieczna i zdrowa dla skóry dziecka. Mikroperła pochodzi ze styropianu spożywczego, ekologicznego. Do jego spieniania używa się pentanu, który szybko się ulatnia i nie zawiera chloru. Po spienieniu i zgranulowaniu styropian poddawany jest  długim procesom eliminującym zbędne cząsteczki i zapach.

Na koniec mikroperła przechodzi szereg rygorystycznych testów. Cebuszka jest bezpieczna nawet dla małych alergików. Mikroperła to też trwały materiał – Cebuszkę można formować i ugniatać bez ryzyka, że się zniszczy albo odkształci.

  • Mikroperła znajduje się w specjalnym pokrowcu wykonanym ze stuprocentowej bawełny. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w temperaturze 60°C.
  • Cebuszka jest dostępna w 5 kolorach: zielonym, żółtym, beżowym, niebieskim i różowym oraz w 5 wzorach: w żaglówki, groszki, kotki, kwiatki, listki, łąkę oraz w zebry.

Warto przeczytać: Poduszka do karmienia — jak używać i dlaczego warto z niej korzystać?

Cebuszka do karmienia

Każda karmiąca mama wie, jak ważne jest odpowiednie przystawienie maluszka do piersi i znalezienie przy tym wygodnej pozycji do karmienia piersią. Mimo, że karmienie to jedna z najbardziej naturalnych i instynktownych czynności na świecie, początkowo może ono sprawiać trochę trudności.

Warto mieć wtedy blisko siebie wspierające osoby, które pomogą fachową radą, np. położną lub doradcę laktacyjnego.

W zależności od potrzeb i upodobań dziecka karmienie może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Aby uniknąć bólu kręgosłupa w ciąży lub drętwienia mięśni, warto znaleźć wygodną pozycję. Do najpopularniejszych zalicza się pozycję tradycyjną, krzyżową i „spod pachy”.

W nocy z powodzeniem można także karmić leżąc na boku. Pomocna może okazać się przy tym poduszka cebuszka, która zapewni komfort i odpowiednie podparcie. Jest na tyle duża (160 cm), że sprawdzi się również podczas jednoczesnego karmienia dwójki dzieci (tzw. pozycja spod pachy).

Co ważne, poduszka nie idzie w odstawkę po skończeniu karmienia. Zwinięta do środka może pełnić funkcję przytulnego gniazdka, w którym można bezpiecznie położyć dziecko.