Strona główna » Materiał zewnętrzny » Aplikacja ciążowa Asystent Ciąży – czy to dobry wybór dla przyszłych mam?

Aplikacja ciążowa Asystent Ciąży – czy to dobry wybór dla przyszłych mam?

aplikacja asystent ciąży

Kobiety w ciąży mierzą się z wieloma uczuciami. Z jednej strony cieszą się na przyjście na świat dziecka. Z drugiej strony obawiają się momentu samego porodu. Nie wiedzą też, jak mocno zmieni się ich życie po urodzeniu pociechy. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele rzeczy, które mogą pomóc w tym trudnym momencie życia. Przykładem są aplikacje na telefon, takie jak np. Asystent Ciąży. Co oferują i czy warto z nich korzystać? Wyjaśniamy w poniższym artykule.


Asystent Ciąży – jakie funkcjonalności oferuje ta aplikacja?

Asystentciazy.pl to jedna z popularniejszych aplikacji przeznaczonych dla przyszłych mam. Jest zupełnie darmowa, stworzona przez ekspertów i naprawdę intuicyjna w obsłudze. Dzięki niej można śledzić rozwój dziecka i przygotować się do porodu.

Z pomocą tej aplikacji można skompletować wyprawkę potrzebną do szpitala i nie tylko. Dodatkowo oferuje ona kalkulator wagi i dzienniczek ciśnienia. Kobieta może więc z łatwością kontrolować stan swojego zdrowia. Oczywiście wszelkiego rodzaju nieprawidłowości trzeba skonsultować ze specjalistą. Jest to szansa na wykrycie wielu groźnych chorób.

Posiadanie aplikacji takiej jak Asystent Ciąży nie jest konieczne w przypadku kobiet ciężarnych, ale może się bardzo przydać. Dlaczego więc nie skorzystać z tego, co oferuje technologia XXI wieku?

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze aplikacji ciążowej?

Wiele osób z pewnością zaskoczy fakt, że na rynku dostępnych jest całkiem sporo różnych aplikacji ciążowych. Oczywiście niektóre z nich nie są przeznaczone na rynek polski – są dostępne jedynie w języku angielskim. Mimo wszystko warto postawić na polską aplikację, np. na Asystenta Ciąży. W końcu nawet osoby znające języki obce mogą mieć problem ze zrozumieniem obcojęzycznych terminów medycznych.

Dodatkowo warto postawić na aplikację stworzoną z udziałem specjalistów. W przypadku wspomnianego Asystenta Ciąży jest to Kaja Kadzińska – doświadczona położona i doradczyni laktacyjna. Dzięki temu można mieć pewność, że wiadomości prezentowane w aplikacji są wiarygodne. Co ważne, dobra aplikacja dla kobiet w ciąży może być zupełnie darmowa.

Czy aplikacja ciążowa jest w ogóle potrzebna?

Posiadanie aplikacji ciążowej nie jest rzecz jasna obowiązkowe. W końcu dawniej kobiety takich udogodnień nie miały, a mimo to rodziły dzieci. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego skorzystać. Jeśli aplikacja się nie sprawdzi, można ją w każdym momencie odinstalować.

Większość kobiet przyznaje, że aplikacja dla ciężarnych może się bardzo przydać. Pozwala na lepsze przygotowanie się do porodu i przyjście dziecka na świat.